Wybierzmy najlepszą klasę w Diablo 2 Resurrected

Wybierzmy najlepszą klasę w Diablo 2 Resurrected
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk15.09.2023 | 8 min.

Wybierając klasę postaci w Diablo 2 Resurrected, gracz stoi przed trudnym wyborem. Każda z 7 dostępnych klas ma inne umiejętności, style walki i mocne strony, więc wybór optymalnej zależy od preferencji oraz celu rozgrywki. Czy chcemy szybko lewelować, rajdować endgame, walczyć PvP, farmić czy grać w grupie? Przyjrzyjmy się zaletom poszczególnych klas i wybierzmy tę idealną dla siebie.

Najlepsze klasy do szybkiego levelowania

Barbarzyńca na początek

Barbarzyńcy to idealny wybór dla graczy rozpoczynających przygodę z Diablo 2 Resurrected. Dzięki dużej puli zdrowia, zadawanym obrażeniom i łatwości w pozyskiwaniu lepszego ekwipunku, barbarzyńca sprawdzi się znakomicie na początkowych etapach gry. Umiejętności takie jak Double Swing, zwiększająca szansę na trafienie krytyczne, czy Increased Stamina, zwiększająca puls i regenerację many, pomogą szybko i sprawnie levelować barbarzyńcę. To solidny wybór, by zdobyć pierwsze doświadczenie w grze.

Czarodziej ognia dla doświadczonych

Czarodzieje ognia to klasa wymagająca wprawy i wiedzy o grze, ale za to potrafią błyskawicznie niszczyć hordy przeciwników. Dzięki czarom obszarowym takim jak Fireball, Inferno czy Meteor mogą eliminować całe grupy wrogów. Jeśli gracz dobrze zbuduje tę postać i będzie uważnie dobierał ekwipunek oraz punkty umiejętności, zyska potężną maszynę do zdobywania doświadczenia i farmienia. To klasa dla bardziej zaawansowanych graczy.

Druid dla elastycznej rozgrywki

Druidzi to bardzo elastyczna klasa, która może pełnić różne role w grze. Mogą zadawać obrażenia z broni lub czarów, przemieniać się w niedźwiedzia lub wilka na potrzeby walki wręcz, a nawet leczyć i wspomagać sojuszników. Dzięki różnorodnym drzewkom umiejętności i możliwościom adaptacji do sytuacji, druidzi świetnie nadają się do szybkiego i efektywnego levelowania. Gracz może dopasować styl rozgrywki do własnych preferencji.

Najlepsze klasy do końcowej zawartości

Nieczystość dla bossów

Paladyni skupieni na drzewku Nieczystości to doskonały wybór do walk z bossami i końcowej zawartości Diablo 2 Resurrected. Ich flagowa umiejętność Fanatyzm zwiększa szybkość ataku i obrażenia całej drużyny. Czary takie jak Wyładowanie Święte czy Młot Zwycięstwa zadają ogromne obrażenia pojedynczemu celowi. Paladyn może też osłabiać bossów czarami i wzmacniać sojuszników błogosławieństwami. Doskonała klasa do najtrudniejszych starć.

Zabójczyni dla szybkich runów

Zabójczynie to specjalistki od szybkiego pokonywania trudnych lochów i zdobywania cennych łupów. Ich umiejętności takie jak Ostrze Pogardy, Wyzwanie czy Unik zwiększają szansę na trafienia krytyczne i unikanie ataków. Dodatkowo czary takie jak Ciemność czy Zamieć utrudniają przeciwnikom trafienie Zabójczyni. Dobra Zabójczyni może błyskawicznie przejść trudne lochy w poszukiwaniu skrzyń, runów i unikalnych przedmiotów.

Amazonka do mapowania

Amazonki to mistrzynie łucznictwa, które świetnie sprawdzają się w mapowaniu i przeszukiwaniu dużych obszarów w poszukiwaniu łupów. Dzięki zasięgowym atakom i czarom jak Strafe, Multishot czy Zimny Strzał mogą bezpiecznie eliminować grupy przeciwników z dystansu. Dodatkowo umiejętności jak Unik, Refleks czy Penetracja zwiększają szanse na trafienia krytyczne i przebicie pancerzy. Amazonki mogą szybko i bezpiecznie przeszukiwać mapy w poszukiwaniu skrzyń i bossów.

Najlepsze klasy w PvP

Asy z zimna dla kontroli tłumu

Czarodzieje skupieni na magii lodu są niebezpieczni w PvP dzięki umiejętności kontrolowania pola walki. Zdolności takie jak Lodowa Ściana czy Zamarznięcie pozwalają odciąć drogę ucieczki przeciwnikom i kontrolować ich ruchy. Dodatkowo czary obszarowe jak Nova Lodowa czy Stożek Zimna mogą razić całe grupy wrogów. Dobrze zbudowany mag lodu może samodzielnie dręczyć i nękać przeciwników w walce PvP.

Wojownicy Światła na czołgi

Paladyni skupieni na Świetle to prawdziwe czołgi w walce PvP. Dzięki koncentracji na defensywnych aurach, błogosławieństwach i wysokiej puli zdrowia, mogą wytrzymywać ogromne ilości obrażeń. Do tego mają dostęp do potężnych czarów wzmacniających jak Koncentracja, czy Święta Tarcza. Dobrze zbudowany Wojownik Światła będzie niemal nie do zabicia w pojedynkach PvP.

Kopiący Nekromanci na przeciwników

Nekromanci bazujący na szkielecie i golemie kostnym to prawdziwy koszmar w walce PvP. Ich armia sług może otaczać i dręczyć przeciwników, podczas gdy nekromanta bezpiecznie czaruje z dystansu. Umiejętności jak Przywołanie Golema, Mistrz Szkieletów czy Eksplozja Kości pozwalają zalać pole bitwy nieumarłymi. To idealna taktyka do zdominowania wrogów w PvP.

Najlepsze klasy do farmienia

Wybierzmy najlepszą klasę w Diablo 2 Resurrected

Złodzieje na skrzynie i złoto

Złodzieje to mistrzowie farmy złota i magicznych przedmiotów. Ich flagowe umiejętności to Otwieranie Zamków i Znajdowanie Skrzyń, które drastycznie zwiększają szanse na dobre łupy. Do tego mają dostęp do Pułapek, które pozwalają kontrolować pole walki z hordami potworów. Złodziej może szybko przemierzać lochy, otwierać skrzynie i zbierać złoto. To świetna profesja do farmy bogactw.

Czarownicy na runy

Czarownice doskonale nadają się do farmy run i kamieni dusz dzięki swoim magicznym zdolnościom. Flagowa umiejętność Teleportacja pozwala im błyskawicznie przemierzać lochy i znajdować ważne cele. Do tego czary takie jak Zamrożenie czy Spowolnienie pozwalają kontrolować i unieszkodliwiać wrogów. Czarownica może szybko teleportować się po najlepszych miejscach do zdobywania run i kamieni.

Barbarzyńcy na bossy

Barbarzyńcy świetnie sprawdzają się w farmieniu bossów i unikalnych potworów dzięki swojej sile i wytrzymałości. Mają dużą pulę zdrowia i pancerza, co pozwala im znieść potężne ciosy bossów. Do tego umiejętności jak Podwójne Machanie, Wściekłość czy Okrzyk Wojenny zwiększają ich obrażenia. Barbarzyńca może w bezpieczny sposób eliminować bossów i farmy cenne łupy.

Najlepsze klasy w drużynie

Paladyni na wsparcie drużyny

Paladyni to świetni sojusznicy w drużynie dzięki swoim umiejętnościom wzmacniania i leczenia. Mogą dzielić się witalnością, zwiększać ataki i obrażenia drużyny poprzez aury, a także leczyć i usuwać negatywne efekty. Dobry Paladyn Gracza może całkowicie odmienić losy trudnych starć poprzez wsparcie drużyny. Niezastąpieni sojusznicy.

Nekromanci jako tanki

Nekromanci opierający się na przywoływaniu nieumarłych i golemów są idealnymi tankami, którzy odwracają uwagę przeciwników od reszty drużyny. Ich armia szkieletów i potężne golemy mogą bez problemu znieść ciosy bossów i hord potworów. Taka żywa tarcza pozwala reszcie drużyny bezpiecznie zadawać obrażenia z dystansu i skupić się na głównych celach.

Zabójczynie na DPS

Zabójczynie to prawdziwi specjaliści od zadawania obrażeń (DPS) w drużynie. Dzięki ciosom krytycznym, szybkości ataku i zręczności mogą błyskawicznie eliminować potwory i bossy. Kiedy Nekromanta odwraca uwagę wrogów, Zabójczyni może bezpiecznie dziurawić ich z boku, zadając krytyczne obrażenia. Dobrze zbudowana Zabójczyni to potężny nabytek dla drużyny.

Jak widać, wybór optymalnej klasy w Diablo 2 Resurrected zależy od celów i stylu rozgrywki. Każda klasa ma swoje mocne strony. Barbarzyńca i Paladyn świetnie sprawdzą się dla początkujących graczy, podczas gdy Czarodziej, Druid i Nekromanta wymagają większej wprawy. Amazonka, Zabójczyni i Złodziej to specjaliści od zdobywania łupów. Od Ciebie zależy, jaką rolę chcesz pełnić w mrocznym świecie Sanktuarium i dobierz klasę postaci odpowiednio do celów.

Podsumowanie

W Diablo 2 Resurrected dostępnych jest 7 unikalnych klas postaci, z których każda ma inne umiejętności i style gry. Barbarzyńcy, Paladyni i Druidzi świetnie nadają się dla początkujących graczy, podczas gdy Czarodzieje, Nekromanci i Zabójczynie wymagają większego doświadczenia. Amazonki i Złodzieje to mistrzowie zdobywania lootów. Wybierając klasę, zwróć uwagę na preferowany styl gry - czy zależy Ci na szybkim levelowaniu, rajdach endgame, walce PvP, farmieniu czy wsparciu drużyny. Dobranie odpowiedniej klasy do celów gry zapewni satysfakcję i frajdę z przemierzania mrocznego świata Sanktuarium.

Najczęściej zadawane pytania

Dla graczy początkujących polecamy Barbarzyńców, Paladynów lub Druidów. Te klasy mają dużo zdrowia, zadają dobre obrażenia i są stosunkowo proste w budowaniu.

Specjalistami od zadawania dużych obrażeń są Zabójczynie. Potrafią błyskawicznie eliminować grupy potworów i nękać bossów ciosami krytycznymi.

Walki PvP wymagają elastyczności. Dobrze sprawdzają się tutaj Druidzi, Czarodzieje Lodu oraz Nekromanci opierający się na przywoływaniu.

Mistrzami zdobywania lootów i złota są Złodzieje. Mają umiejętności ułatwiające otwieranie skrzyń i znajdowanie magicznych przedmiotów.

W drużynie przydają się Paladyni wspierający sojuszników, Nekromanci jako tanki oraz Zabójczynie zadające duże DPS.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk

Jestem pasjonatką gier z serii Diablo od wielu lat. Uwielbiam mroczny klimat, walkę z demonami i poszukiwanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na blogu dzielę się swoją wiedzą na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Piszę przewodniki, porady i recenzje. Moim celem jest pomoc innym fanom w jak najlepszym poznawaniu tego tytułu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły