Top 5 najlepszych przedmiotów runowych w Diablo 2 LoD

Top 5 najlepszych przedmiotów runowych w Diablo 2 LoD
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk15.09.2023 | 6 min.

Runy stanowią nieodłączny element gry Diablo 2 Lord of Destruction. Pozwalają one dodawać magiczne właściwości do przedmiotów, znacząco zwiększając ich moc. W tym poradniku przyjrzymy się najlepszym przedmiotom runowym w grze oraz runom, które warto na nie nałożyć.

Runy typu Monarch

Runa Duch

Runa Duch to świetny wybór dla tarcz typu Monarch. Dodaje ona +2 do wszystkich umiejętności, 35% szybkości biegu oraz 255-310% wzrostu magicznych obrażeń. Tarcza z runą Duch idealnie sprawdzi się dla postaci bazujących na magii, np. Zaklinaczki.

Runa Zerwania

Kolejną przydatną runą dla Monarch jest Runa Zerwania. Zapewnia ona +2 do umiejętności Nekromanty, 20% szybkości rzucania zaklęć oraz dodatkowe 188-220% obrażeń od piorunów. Świetnie współgra z buildem Nekromanty bazującym na błyskawicach.

Runa Nienawiści

Runa Nienawiści to z kolei dobra opcja dla Amazonek. Dodaje ona +2 do umiejętności łuczniczych, 20% szybkości biegu, 33% szansy na trafienie krytyczne oraz 220-260% zwiększenia obrażeń. Pomaga zadawać duże obrażenia z dystansu.

Topowe bronie runowe

Głaz Ostatecznej Mocy

Głaz Ostatecznej Mocy to jedna z najpotężniejszych broni runowych w Diablo 2. Ten dwuręczny młot można ulepszyć runą Ber, aby zapewnić +1 do umiejętności, 20% bonus do szybkości oraz 240-290% zwiększenie obrażeń. Idealnie sprawdza się w buildach Barbarzyńcy.

Kikut Ognia

Kikut Ognia to świetna broń dla Zabójców i Zaklinaczy. Można go wyposażyć w runy Sura i Lo, które dodają +1 do umiejętności, 20% szybkości rzucania zaklęć oraz 180-230% bonusu do obrażeń od ognia. Pozwala zadawać potężne obrażenia ogniste.

Włócznia Wiecznego Mroku

Włócznia Wiecznego Mroku z runą Cham idealnie sprawdzi się dla Nekromanty. Zapewnia ona +1 do umiejętności, 40% szybkości biegu oraz 220-270% więcej obrażeń zimnych. Pomaga zamrażać wrogów i kontrolować pole walki.

Tarcze runowe

Tarcza Ducha

Tarcza Ducha to świetna tarcza Paladyna, szczególnie w duecie z kimś. Można ją wyposażyć w runy Amn i Sol, dzięki czemu daje +2 do umiejętności, dodatkowe obrażenia oraz aury - idealne wsparcie w walce.

Tarcza Egzylu

Tarcza Egzylu z runami Vex i Ohm to potężna ochrona przed magią. Dodaje ona +2 do wszystkich umiejętności oraz ogromny bonus do wszystkich rezystancji. Niezbędna dla buildów bazujących na tarczy.

Rondache Wytrzymałości

Rondache Wytrzymałości wyposażona w runy Sur i Lo daje +2 do umiejętności oraz ogromny bonus do obrażeń. Dodatkowo zapewnia Niewrażliwość, co czyni ją świetną tarczą dla wojowników walczących w pierwszej linii.

Hełmy runowe

Top 5 najlepszych przedmiotów runowych w Diablo 2 LoD

Hełm Przewodnictwa

Hełm Przewodnictwa to doskonały wybór dla Zaklinaczy i Nekromantów. Runy Ber i Mal dodają tutaj +3 do umiejętności, 20% szybkości rzucania zaklęć oraz spore rezystancje. Zapewnia dużą moc ofensywną i defensywną.

Diadem Marności

Diadem Marności można wyposażyć w runy Cham i Ist, dzięki czemu zyskuje się +3 do umiejętności oraz ogromne bony do obrażeń. Dodatkowo zapewnia on Redukcję Magicznych Obrażeń - świetny wybór dla łowców demonów.

Korona Mistrzostwa

Korona Mistrzostwa z runami Sur i Ohm idealnie współgra z buildem opartym na aurach Paladyna. Dodaje +2 do umiejętności, spore rezystancje oraz spowalnia otaczających wrogów. Niezastąpiona w walce z tłumami potworów.

Zbroje runowe

Zbroja Mocy

Zbroja Mocy to doskonały wybór dla Barbarzyńców. Runy Sur i Ber dodają tutaj +2 do umiejętności oraz ogromny bonus do Siły i Życia - pozwala przetrwać najcięższe starcia. Niezbędna dla każdego wojownika walczącego w zwarciu.

Zbroja Wytrwałości

Zbroja Wytrwałości z runami Jah i Ist to potężna ochrona dla każdej postaci. Zapewnia ona +2 do umiejętności, ogromne bony do obrażeń oraz Niewrażliwość na fizyczne ataki. Pozwala przetrwać najtrudniejsze wyzwania w grze.

Zbroja Światła

Zbroja Światła wyposażona w runy Ber i Sur idealnie współgra z buildem Paladyna opartym na aurach. Dodaje ona +2 do umiejętności oraz spore rezystancje, a także emituje potężną aurę światła. Niezastąpiona w walce z demonami.

Pasy i rękawice runowe

Pas Tarczy

Pas Tarczy z runami Sur i Ohm to świetne uzupełnienie wyposażenia każdej postaci korzystającej z tarczy. Zapewnia on ogromny bonus do obrażeń oraz wszystkich rezystancji. Pozwala odbijać najsilniejsze ciosy.

Rękawice Siły

Rękawice Siły wyposażone w runy Lo i Ohm dają solidny bonus do Siły oraz Życia, a także poprawiają regenerację many. To doskonałe uzupełnienie dla wojowników walczących w zwarciu.

Pas Nosiciela

Pas Nosiciela z runami Ist i Mal to niezastąpione wsparcie dla postaci wspierających grupę. Dodaje on sporo do Życia i Many, a także pozwala przenosić więcej eliksirów. Niezbędny element ekwipunku każdego uzdrowiciela.

Podsumowanie

Runy to klucz do tworzenia potężnego ekwipunku w Diablo 2 Lord of Destruction. Pozwalają one znacząco zwiększyć moc posiadanych przedmiotów i dostosować je do konkretnych buildów. Warto eksperymentować z różnymi kombinacjami, aby znaleźć te idealne dla własnej postaci. Pamiętajmy jednak, że stworzenie naprawdę topowego wyposażenia runowego wymaga czasu i zaangażowania. Zdobycie potrzebnych runów i bazy dla przedmiotów może zająć wiele godzingrania. Jeśli jesteśmy na to gotowi, możemy stworzyć prawdziwe arcydzieła i zdominować świat Diablo 2!

Najczęściej zadawane pytania

Runy można znaleźć w skrzyniach, na potworach lub otrzymać od NPC za wykonanie zadań. Im wyższy poziom trudności tym lepsze runy można zdobyć. Najrzadsze runy znajdziemy tylko w grze na Hellu.

Ceny dobrych zbroi runowych zaczynają się od kompletu high runów (Cham do Zod) i mogą sięgać nawet kilkudziesięciu kompletów w przypadku idealnych rolli. Stworzenie topowej zbroi to inwestycja za kilkaset HR.

Dla Barbarzyńców świetne są Głaz Ostatecznej Mocy i Kikut Ognia. Zabójcy i Zaklinacze stawiają na Kikut Ognia lub Gest Rąk Chaosu. Amazonki wybierają Kuszę Burzy, a Nekromanci Włócznię Wiecznego Mroku.

Dobre tarcze runowe jak Tarcza Wygnania czy Tarcza Egzylu to wydatek rzędu Ohm do Lo. Tarcze z perfektami mogą kosztować jednak już Ber lub Jah w zależności od typu i rolli.

Najdroższe runy w grze to Zod, Cham, Jah, Ber i Sur. Im rzadsza runa tym wyższa jej cena. Runa Zod może kosztować nawet kilkaset istotnych przedmiotów ze względu na unikalne właściwości.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk

Jestem fanem Diablo od pierwszej części. Świat Sanctuarium, walka z demonami i zdobywanie coraz potężniejszych przedmiotów to dla mnie gamingowa pasja. Na blogu dzielę się swoją wiedzą o Diablo Immortal - najnowszej odsłonie serii. Piszę szczegółowe poradniki, opisy postaci i przydatne wskazówki.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły