Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany

Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk15 września 2023 | 9 min

Zbliża się premiera wyczekiwanego Sezonu 25 w Diablo 3. Fani gry z niecierpliwością oczekują na nową zawartość i zmiany w rozgrywce. W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym nowościom, które wprowadzi aktualizacja.

Nowa klasa postaci Nekromanta

Umiejętności Nekromanty

Bez wątpienia największą nowością będzie dodanie do gry Nekromanty - zupełnie nowej klasy postaci, która powraca po latach nieobecności. Nekromanta będzie specjalizować się w przyzywaniu sług i manipulowaniu życiem oraz śmiercią. Do jego arsenału umiejętności wejdą: Kosa Śmierci - podstawowy atak wręcz, Szarża Kości - rzut kośćmi powodujący obrażenia obszarowe, Armie Umarłych - przyzywanie hord zombie i szkieletów, Desekracja - zadawanie obrażeń magicznych poprzez wysysanie życia z wrogów oraz wiele innych czarnoksięskich zdolności.

Budowanie postaci Nekromanty

Budowanie skutecznego Nekromanty będzie wiązało się z odpowiednim doborem umiejętności, run oraz ekwipunku. Kluczowe będą maksymalizacja siły przyzwanych sług, zwiększanie ich liczby oraz zadawanie obrażeń obszarowych poprzez ataki takie jak Szarża Kości. Warto skupić się na punktach do przyzwania, obrażeniach Inteligencji oraz zwiększaniu odporności przyzwanych istot. Dobrym pomysłem będzie również specjalizacja w Linii Krwi na maksymalizację korzyści z Desekracji.

Porównanie z innymi klasami

Nekromanta wniesie do gry zupełnie nowy styl rozgrywki oparty o hordy sług. Może okazać się bardzo efektywny zwłaszcza w eliminowaniu dużych grup przeciwników. Jego siła będzie polegać na kontrolowaniu pola walki poprzez ogromne ilości sojuszników. Interesująco prezentuje się w porównaniu do innych klas przyzywających - Czarownicy i Kryptoznawcy. Dysponuje większą liczbą sług, lecz słabszymi atakami bezpośrednimi. Z pewnością okaże się jedną z ciekawszych i bardziej satysfakcjonujących klas do zagrania w nadchodzącym sezonie.

Zmiany w przedmiotach legendarnych

Nowe efekty przedmiotów

Kolejną istotną zmianą będzie wprowadzenie zupełnie nowych, unikatowych efektów do wielu przedmiotów legendarnych. Dzięki temu staną się one jeszcze bardziej atrakcyjne i pozwolą na budowanie niezwykłych, niestandardowych postaci wokół ich specjalnych właściwości. Wśród nowości znajdą się między innymi: magiczne rękawice zadające dodatkowe obrażenia od piorunów, pierścień przyzywający tajemniczego sojusznika czy też pas absorbujący obrażenia i zamieniający je w leczenie. To tylko niektóre z wielu unikalnych, rozszerzających możliwości buildów artefaktów.

Zmiany we właściwościach istniejących przedmiotów

Oprócz dodania nowych efektów, twórcy zdecydowali się na zmianę i usprawnienie działania wielu istniejących już legendarnych przedmiotów. Zostały one zaktualizowane tak, aby lepiej współgrały z umiejętnościami poszczególnych klas postaci i otwierały nowe możliwości budowania skutecznych buildów. Można się spodziewać między innymi modyfikacji ulepszających działanie zestawów, bonusów do konkretnych typów obrażeń czy też efektów wzmacniających wybrane umiejętności. Dzięki temu ulubione artefakty graczy staną się jeszcze potężniejsze.

Meta budowania postaci wokół przedmiotów

Zmiany w legendarnych przedmiotach z pewnością wpłyną na meta budowania postaci i otworzą nowe możliwości tworzenia potężnych, opartych o unikatowe artefakty buildów. Można spodziewać się na przykład rosnącej popularności postaci bazujących na przyzywaniu sojuszników dzięki wspomnianemu wcześniej pierścieniowi. Również nowy pas regenerujący życie przy odpowiedniej konstrukcji builda może okazać się niezwykle potężny. Gracze z niecierpliwością wyczekują nowych legendarnych przedmiotów i ich wpływu na rozgrywkę.

Aktualizacje istniejących klas postaci

Zmiany w umiejętnościach i runach

Oprócz wprowadzenia Nekromanty, twórcy zdecydowali się na aktualizację i zbalansowanie umiejętności oraz run istniejących już klas postaci. Spodziewać można się więc licznych zmian mających na celu uczynienie buildów bardziej wydajnymi i dopasowanie ich do aktualnych wyzwań gry. Część umiejętności otrzyma dodatkowe efekty, niektóre runy zostaną wzmocnione. Możliwe są również delikatne osłabienia skilli, które okazały się zbyt potężne. Ogólnie rzecz biorąc umiejętności wszystkich klas powinny stać się jeszcze bardziej interesujące.

Optymalizacja budowania postaci

Aktualizacje umiejętności i run pozwolą graczom na optymalizację swoich ulubionych buildów. Będzie można je dostosować do zmienionych statystyk i efektów aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Runy otrzymujące dodatkowe bonusy staną się potencjalnie bardziej atrakcyjne. Możliwe że pewne konstrukcje postaci staną się mniej efektywne i będą wymagały modyfikacji. Jednak ogólnie rzecz biorąc zmiany powinny pozytywnie wpłynąć na budowanie bohaterów i otworzyć im nowe ścieżki rozwoju.

Ranking klas po aktualizacji

Aktualizacje istniejących klas najprawdopodobniej spowodują zmiany w rankingu ich efektywności. Bez wątpienia w czołówce powinien znaleźć się Nekromanta, za sprawą unikatowego stylu gry. Jednak możliwy jest również awans np. Barbarzyńców dzięki wzmocnieniu ich umiejętności obszarowych. Nieco mogą stracić klasy bazujące dotychczas na zbyt potężnych, teraz osłabionych skillach. Ostateczny ranking okaże się po premierze, gdy gracze przetestują wszystkie kombinacje w boju.

Nowe wyzwania Sezonu 25

Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany

Nagrody za wyzwania sezonowe

Sezon 25 przyniesie oczywiście nowe wyzwania sezonowe z ciekawymi nagrodami za ich ukończenie. Do odblokowania będą między innymi wyjątkowe skrzydła o tematyce nekromancji, specjalne transmogryfikacje nawiązujące do nowej klasy postaci czy portrety bohatera przedstawiające Nekromantę. Nie zabraknie również zestawów przedmiotów i ulepszeń dla wyposażenia, w tym karmy dla zwierząt towarzyszy ułatwiającej zbieranie łupów. Wyzwania z pewnością będą wymagające, ale nagrody warte trudu.

Porady dotyczące ukończenia wyzwań

Aby skutecznie realizować wyzwania sezonowe warto stosować się do kilku porad. Przede wszystkim na początku sezonu lepiej skupić się na farcie i zdobywaniu unikalnych przedmiotów, które ułatwią progres. Kolejne kroki to optymalizacja ekwipunku pod kątem wymagań konkretnych wyzwań oraz granie w grupie, która pomoże pokonywać trudniejsze cele. Dobrze jest też zgłębić wiedzę na temat mechanik gry, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Wytrwałość i cierpliwość również są kluczowe.

Jak najszybciej zdobyć nagrody sezonowe

Aby jak najszybciej zdobyć nagrody sezonowe należy maksymalizować liczbę wykonywanych wyzwań. Warto skupić się na tych, które są najłatwiejsze do realizacji lub dają największe nagrody. Dobrym pomysłem jest granie klasą, która najlepiej nadaje się do wymagań danego wyzwania. Bardzo przydatne są również grupy pozwalające na sprawne przechodzenie trudniejszych celów. Dodatkowo grając regularnie i poświęcając dużo czasu można szybciej zdobyć pożądane nagrody i osiągnąć wyższe poziomy sezonowe.

Nowości w trybie Przygodowym

Nowe obszary i zadania fabularne

Aktualizacja wprowadzi również nową zawartość do trybu Przygodowego w postaci dodatkowych obszarów do eksploracji i zadań fabularnych. Gracze będą mogli zwiedzić wcześniej niedostępne lokacje, takie jak ponure bagna czy ruiny starożytnych świątyń. Czekać na nich będą zupełnie nowe wyzwania i walki z potężnymi bossami. Pojawi się też wątek fabularny związany z tajemniczym kultem, który spróbuje powstrzymać główny bohater. Z pewnością dla wielu graczy będzie to interesujące urozmaicenie zabawy.

Nowe przedmioty w trybie Przygodowym

Wraz z dodatkowymi obszarami do trybu Przygodowego trafią oczywiście nowe przedmioty do znalezienia przez ciekawskich poszukiwaczy przygód. Będą one tematycznie związane z danymi lokacjami i poszerzą możliwości budowania ciekawych postaci. Gracze z pewnością z niecierpliwością będą przeszukiwać nowe lokacje w poszukiwaniu ukrytych skarbów, które mogą okazać się niezwykle cenne. Kto wie, być może uda się natrafić na wyjątkowo rzadkie i potężne artefakty?

Optymalna taktyka na nowych obszarach

Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał nowych obszarów w trybie Przygodowym dobrze jest zastosować odpowiednią taktykę. Przede wszystkim warto stawiać na mobilność i szybkość poruszania się, aby efektywnie przeszukiwać lokacje. Przyda się też postać nastawiona na walkę z grupami wrogów i zadawanie obrażeń obszarowych. Pomocny będzie również wysoki współczynnik magiczne

Podsumowanie

Podsumowując, aktualizacja wprowadzająca Sezon 25 do Diablo 3 przyniesie ze sobą mnóstwo interesujących nowości, które urozmaicą rozgrywkę i otworzą przed graczami nowe możliwości. Dodanie Nekromanty, zmiany w legendarnych przedmiotach, usprawnienia istniejących klas postaci, a także nowa zawartość trybu Przygodowego z pewnością zachęcą fanów do powrotu do tej kultowej gry. Aktualizacja zapowiada się na jedną z najciekawszych w ostatnim czasie i z całą pewnością zapewni graczom dziesiątki godzin świetnej zabawy odkrywając wszystkie nowości.

Najczęstsze pytania

Według oficjalnych informacji premiera Sezonu 25 planowana jest na drugą połowę 2023 roku, jednak dokładna data nie została jeszcze podana.

Aktualizacja do Sezonu 25 nie zmienia wymagań sprzętowych gry. Nadal potrzebny będzie komputer lub konsola spełniająca minimum zalecane przez twórców.

Podobnie jak poprzednie sezony, również Sezon 25 będzie darmową aktualizacją dla posiadaczy podstawowej wersji Diablo 3.

Można się spodziewać, że wraz z Sezonem 25 pojawią się nowe osiągnięcia i trofea związane z dodaną zawartością, które będzie można zdobyć.

Nie, aktualizacja nie usuwa żadnych danych ani postępu z poprzednich sezonów. Będzie można kontynuować rozgrywkę normalnie.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk

Jestem fanem Diablo od pierwszej części. Świat Sanctuarium, walka z demonami i zdobywanie coraz potężniejszych przedmiotów to dla mnie gamingowa pasja. Na blogu dzielę się swoją wiedzą o Diablo Immortal - najnowszej odsłonie serii. Piszę szczegółowe poradniki, opisy postaci i przydatne wskazówki.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły