Rathma Necromancer Diablo 3 2.6

Rathma Necromancer Diablo 3 2.6
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk15.09.2023 | 4 min.

Nekromanta Rathma to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych klas postaci w Diablo 3, szczególnie w aktualizacji 2.6. Jego możliwości przywoływania nieumarłych sług i wysyłania ich do walki czynią go niezwykle wszechstronnym bohaterem. W tym poradniku przyjrzymy się budowie, umiejętnościom i optymalizacji ekwipunku nekromanty Rathmy, aby wykrzesać z niego maksimum potencjału. Omówimy również taktyki walki, talenty, klejnoty i rozgrywkę grupową z tą klasą postaci.

Budowa i umiejętności nekromanty Rathmy

Bronie i zbroje nekromanty

Nekromanta Rathma najlepiej sprawdza się z bronią dystansową, ponieważ polega na przywoływaniu sług i atakach z dystansu. Rekomendowane są kusze, łuki i kije. Jeśli chodzi o zbroję, priorytetem są elementy zwiększające inteligencję i siłę umiejętności. Przydatne będą też bonusy redukujące obrażenia od wroga. Szczególnie polecane są zbroje typu lekkiego.

Główne umiejętności nekromanty

Kluczowe umiejętności nekromanty Rathmy to przede wszystkim Moc krwi, pozwalająca przywoływać sługi-szkielety i wzmacniać je, oraz Szarża szkieletów umożliwiająca nakierowanie ich na wroga. Bardzo istotne są też umiejętności debuffujące jak Zgniła ziemia czy Uścisk grobu. Warto korzystać również z Kosy śmierci do obszarowych ataków oraz Symfonii kości do odnowy many.

Pasywne umiejętności nekromanty

Z pasywnych umiejętności kluczowe dla nekromanty Rathmy są te zwiększające siłę przywoływanych sług (np. Panowanie nad umarłymi) oraz zapewniające lepszą regenerację many i zmniejszenie kosztów umiejętności (np. Krwawa paranoja). Istotne bonusy dają też Talenty jak Spirala kostnych włóczni.

Optymalizacja ekwipunku nekromanty

Priorytetowe statystyki

Optymalizując ekwipunek nekromanty Rathmy należy przede wszystkim zwracać uwagę na zwiększanie Inteligencji, aby wzmacniać moce umiejętności. Poza tym liczy się Siła Umiejętności, Obrażenia od Umiejętności, obrażenia fizyczne, a także zwiększanie Siły przywoływanych sług. Redukcja kosztów umiejętności też jest pomocna.

Kluczowe bonusy przedmiotów

Warto poszukać przedmiotów z bonusami takimi jak: zwiększenie obrażeń Mocy Krwi i kosy śmierci, redukcja kosztów umiejętności nekromanty, premie do siły przywoływanych sług i częstotliwości ich przywoływania. Pożądane są też bonusy do regeneracji many i zdrowia.

Legendarne przedmioty dla nekromanty

Bardzo przydatne dla nekromanty Rathmy mogą być takie legendarne przedmioty jak Kos z Masowego Grobu, Kości Jessetha, Obręcz Oświeconych, Amulet Jairo, Filar Trwałości czy też Zbroja Pestilence. Dają one cenne premie dla tej klasy postaci.

Porady do walki dla nekromanty

Styl rozgrywki nekromanty

Nekromanta Rathma powinien stosować styl rozgrywki oparty na przywoływaniu i wzmacnianiu nieumarłych sług, a następnie wsparciu ich ataków swoimi umiejętnościami i ciosami z dystansu. Kluczowa jest kontrola nad polem walki i lawirowanie pomiędzy wrogami.

Zarządzanie mocą i zasobami

Istotne jest odpowiednie zarządzanie zasobem many, aby móc jak najczęściej przywoływać sługi i rzucać umiejętności. Warto korzystać z Premii inteligencji i redukcji kosztów. Przydatne są też umiejętności odnowy many, np. Symfonia Kości.

Porady na trudne starcia

Na trudniejszych starciach kluczowa jest kontrola nad polem walki i lawirowanie pomiędzy wrogami. Można też postawić na specjalizację w określonych umiejętnościach debuffujących. Dobrze sprawdzają się pułapki typu Zgniła Ziemia. Warto też wzmacniać sługi dodatkowymi talentami.

Talenty i klejnoty dla nekromanty

Rathma Necromancer Diablo 3 2.6

Polecane talenty

Dla nekromanty Rathmy bardzo przydatne są talenty takie jak Spirala Kostnych Włóczni, Ciemne Odrodzenie, Panowanie nad Umarłymi, Drugie Życie czy też Krwawa Paranoja. Pozwalają one zoptymalizować tę postać pod kątem przywoływania i kontroli nieumarłych sług.

Optymalne klejnoty

Najlepsze klejnoty dla tej klasy postaci to przede wszystkim szlachetne topazy (inteligencja) lub szmaragdy (obrażenia umiejętności). Można też wykorzystać rubiny (siła umiejętności) i amyant (redukcja kosztów).

Specjalizacje nekromanty

Nekromanta Rathma może zostać dodatkowo wyspecjalizowany poprzez talenty m.in. w kierunku czystego przywoływacza, mistrza klątw lub też specjalisty od kontroli tłumu. Daje to jeszcze większą elastyczność tej klasy.

Grupowa rozgrywka nekromantą

Rola nekromanty w grupie

Nekromanta świetnie sprawdza się w grupie dzięki zdolności przywoływania sług, które mogą wspomagać sojuszników i odwracać uwagę przeciwników. Może też zapewniać kontrolę nad polem walki i wsparcie umiejętnościami.

Współpraca z innymi klasami

Nekromanta dobrze współgra np. z barbarzyńcą czy krzyżowcem idącymi w pierwszym szeregu, dzięki odciąganiu agresji przeciwników. Świetnie uzupełnia się też z czarodziejem zadającym duże obrażenia obszarowe.

Przydatne zestawy dla grupy

W grupie nekromanta może stawiać na zestaw wspierający sojuszników przywołaniami i debuffami. Alternatywnie może zostać głównym DPS poprzez zestaw maksymalizujący moce ofensywne jego sług.

Podsumowanie

Nekromanta Rathma to niezwykle wszechstronna i satysfakcjonująca klasa postaci w Diablo 3. Dzięki swoim umiejętnościom przywoływania i kontroli nieumarłych sług pozwala na intrygujący i angażujący styl rozgrywki. Aby w pełni wykorzystać potencjał tej postaci, kluczowe jest odpowiednie dobranie ekwipunku, talentów i klejnotów pod kątem wzmacniania armii szkieletów. Poprzez specjalizację można uzyskać tutaj naprawdę imponującą siłę ofensywną. Nekromanta świetnie sprawdza się zarówno w solowej, jak i grupowej rozgrywce. Gorąco polecam sprawdzenie możliwości tej diabelskiej klasy!

Najczęściej zadawane pytania

Nekromanta najlepiej wykorzystuje broń dystansową - polecane są kusze, łuki i kije. Pozwala to prowadzić walkę z bezpiecznej odległości.

Należy stawiać na talenty wzmacniające przywołane sługi i zwiększające regenerację many. Np. Panowanie nad Umarłymi, Spirala Kostnych Włóczni czy Krwawa Paranoja.

Polecane klejnoty to przede wszystkim szlachetne topazy (inteligencja), szmaragdy (obrażenia umiejętności), rubiny (siła umiejętności) i amyant (redukcja kosztów).

Nekromanta powinien skupić się na przywoływaniu sług dla wsparcia sojuszników oraz rzucaniu zaklęć osłabiających i kontrolujących wrogów.

Bardzo przydatne są Kos z Masowego Grobu, Kości Jessetha, Obręcz Oświeconych, Amulet Jairo czy Zbroja Pestilence. Dają one pomocne bonusy dla nekromanty.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk

Jestem pasjonatką gier z serii Diablo od wielu lat. Uwielbiam mroczny klimat, walkę z demonami i poszukiwanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na blogu dzielę się swoją wiedzą na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Piszę przewodniki, porady i recenzje. Moim celem jest pomoc innym fanom w jak najlepszym poznawaniu tego tytułu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły