Przewodnik po Helliquary dla początkujących w Diablo Immortal

Przewodnik po Helliquary dla początkujących w Diablo Immortal
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk15.09.2023 | 6 min.

Helliquary to jedno z najbardziej wymagających wyzwań w Diablo Immortal. Ten wielopoziomowy loch pełen potworów i skarbów wprowadza zupełnie nowy poziom trudności, który może przytłoczyć nawet doświadczonych łowców demonów. Jednak z odpowiednim przygotowaniem i wiedzą na temat tego, czego można się spodziewać, nawet początkujący gracze mogą odnieść sukces w podboju Helliquary.

Helliquary - podstawowe informacje

Helliquary to loch podzielony na wiele pięter i poziomów. Każde piętro ma unikalny wygląd i atmosferę oraz zawiera coraz trudniejsze wyzwania. Helliquary została stworzona przez Starożytnych specjalnie po to, aby przechowywać artefakty i skarby. Jednak z biegiem czasu to miejsce stało się domem dla wielu groźnych bestii i demonów.

Aby wejść do Helliquary, gracze muszą zebrać specjalne klucze, które otrzymuje się za pokonywanie bossów i otwieranie skrzyń na zewnątrz lochu. Im więcej kluczy, tym głębiej można wkroczyć do środka. Helliquary składa się z losowo generowanych poziomów, więc doświadczenie za każdym razem może być inne.

Pokonanie Helliquary wymaga odpowiedniego przygotowania. Trzeba mieć dobrze zoptymalizowaną postać, silny ekwipunek i skoordynowaną drużynę. Jednak nagrody są warte wysiłku - można zdobyć unikatowe przedmioty, których nie uświadczysz nigdzie indziej w Sanctuarium.

Budowa lochu

Helliquary składa się z wielu różnorodnych poziomów, które można podzielić na piętra i kondygnacje. Im głębiej schodzisz, tym większe napotykasz wyzwania.

Piętra lochu

Istnieje 8 głównych pięter Helliquary, z których każde charakteryzuje się innym stylem i motywem:

 • Pietro 1: Ruiny Starożytnych
 • Pietro 2: Grobowce Zachodu
 • 3: Jaskinie Bestii
 • 4: Podziemia Zapomnienia
 • 5: Kuźnie Inferno
 • 6: Otchłanie chaosu
 • 7: Kraina Cieni
 • 8: Pałac Diabła

Typy pomieszczeń

W obrębie pięter znajdują się różne typy pomieszczeń:

 • Sale z potworami
 • Pokoje z łamigłówkami i pułapkami
 • Lochy z elitarnymi wrogami
 • Areny bossów
 • Skarbiec ze skrzyniami

Układ kondygnacji

Każde piętro Helliquary składa się z losowo generowanych kondygnacji. Może być ich od 2 do 5 na każdym piętrze. Kondygnacje łączą ze sobą różne pokoje i lokacje danego piętra w unikalny układ.

Zdobywanie kluczy do Helliquary

Aby wejść coraz głębiej do Helliquary, trzeba zdobywać specjalne klucze. Bez odpowiedniej ich ilości nie można odblokować kolejnych poziomów lochu. Istnieje kilka sposobów na zdobycie tych kluczy:

Klucze od bossów i ze skrzyń

Podstawowym źródłem kluczy są bossowie i skrzynie w różnych lokacjach poza Helliquary. Im trudniejszy boss / wyższej jakości skrzynia, tym lepsze szanse na klucz.

Klucze ze zdarzeń specjalnych

Niektóre wydarzenia, jak np. Kodeks Kabala czy polowanie na wroga tygodnia mają szansę na dodatkowe nagrody w postaci kluczy do Helliquary.

Inne Metody

Można też kupić klucze za złoto lub szlachetne kamienie u niektórych kupców. Czasami pojawiają się także w sklepie za walutę Orichalcum.

Przechodzenie przez Helliquary

Pokonywanie kolejnych poziomów Helliquary wymaga strategicznego podejścia i współpracy w zespole. Oto kilka przydatnych porad, jak sobie radzić z wyzwaniami tego lochu:

Podstawowe strategie

Należy postępować powoli i metodycznie, czyszcząc krok po kroku każde pomieszczenie. Warto wyznaczyć rolę tanka, healera i DPS. Kluczowa jest komunikacja i koordynacja ataków.

Pokoje pułapek i zagadek

W niektórych pokojach trzeba rozwiązać zagadkę lub ułożyć puzzle, aby przejść dalej. Czasem też aktywują się pułapki po wejściu do pomieszczenia.

Walki z bossami

Starcia z bossami wymagają flawlessowej egzekucji taktyki i unikania specjalnych ataków. Trzeba przystosować styl walki do mechaniki danego bossa.

Nagrody z Helliquary

Przewodnik po Helliquary dla początkujących w Diablo Immortal

Pokonanie Helliquary nagradzane jest wieloma cennymi łupami, których nie zdobędziesz nigdzie indziej. Oto najcenniejsze z nich:

Przedmioty i ekwipunek

Można zdobyć wyjątkowe przedmioty takie jak legendy z dodatkowymi affiksami czy karmazynowe zbroje.

Materiały rzemieślnicze

Z bossów i skrzyń w Helliquary dropią cenne materiały rzemieślnicze, w tym kamienie legend czy caldeumskie szwy.

Inne nagrody

Helliquary oferuje też szanse na zdobycie skórek, emblemów dumy czy niestandardowych efektów wizualnych dla broni i zbroi.

Optymalizacja postaci

Przed zagłębieniem się w otchłań Helliquary, trzeba odpowiednio przygotować i wzmocnić swoją postać. Oto jak to zrobić:

Umiejętności i cechy

Rozwój odpowiednich umiejętności i cech postaci pod kątem stylu walki. Np. tank powinien zainwestować w HP i wytrzymałość.

Ekwipunek

Posiadanie kompletu legendarnych przedmiotów o wysokim poziomie, z odpowiednimi affiksami i bonusami.

Wsparcie drużyny

Helliquary pokonuje się w skoordynowanych 4-osobowych grupach. Dobra komunikacja i zgranie ekipy jest kluczowe.

Helliquary to zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie w Diablo Immortal, jednak z odpowiednim przygotowaniem każdy gracz może spróbować swoich sił i zdobyć cenne nagrody. Życzymy powodzenia w zgłębianiu mrocznych lochów tej starożytnej twierdzy!

Podsumowanie

Helliquary to prawdziwe wyzwanie, które wymaga od graczy Diablo Immortal strategicznego podejścia, koordynacji drużyny i solidnego przygotowania postaci. Jednak dla tych, którzy zdecydują się zanurzyć w mrokach tego starożytnego lochu, czekają wyjątkowe nagrody i satysfakcja z pokonania jednej z najtrudniejszych zawartości w grze. Zdobycie skarbów Helliquary wymaga cierpliwości, uporu i gotowości na wytężoną, wymagającą walkę. Jeśli jesteś gotowy sprostać temu wyzwaniu, skarby i chwała czekają na ciebie w głębi tej tajemniczej fortecy.

Najczęściej zadawane pytania

Klucze można zdobyć pokonując bossów, otwierając skrzynie, biorąc udział w eventach, kupując za złoto lub szlachetne kamienie u wybranych kupców.

Zalecane jest 4-osobowe skoordynowane grupy. Helliquary jest bardzo trudna w pojedynkę.

Poziom 60 i pełny komplet legendarnych przedmiotów o wysokim poziomie to absolutne minimum. Im lepiej przygotowana postać, tym łatwiej będzie przejść Helliquary.

W zależności od umiejętności graczy może to zająć od kilku godzin do kilkunastu godzin lub nawet dni.

Zdecydowanie tak. To jedyna okazja do zdobycia w grze pewnych unikatowych przedmiotów i materiałów.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
 2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
 3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
 4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
 5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk

Jestem pasjonatką gier z serii Diablo od wielu lat. Uwielbiam mroczny klimat, walkę z demonami i poszukiwanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na blogu dzielę się swoją wiedzą na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Piszę przewodniki, porady i recenzje. Moim celem jest pomoc innym fanom w jak najlepszym poznawaniu tego tytułu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły