Paladyn zesłany z niebios - najlepszy build PvP w Diablo Immortal

Paladyn zesłany z niebios - najlepszy build PvP w Diablo Immortal
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15.09.2023 | 7 min.

Diablo Immortal to nowa odsłona kultowej serii hack'n'slash, która wprowadza rozgrywkę PvP na zupełnie nowy poziom. Gracze mogą teraz mierzyć się ze sobą w pojedynkach 1 na 1 oraz bitwach drużynowych. Jedną z najlepszych klas do PvP jest paladyn, który może zadać ogromne obrażenia przy jednoczesnym wsparciu sojuszników. W tym poradniku omówimy szczegółowo, jak stworzyć najlepszy możliwy build paladyna do walki PvP w Diablo Immortal.

Wybór klasy postaci i specjalizacji

Najlepsza specjalizacja paladyna do PvP

Paladyn w Diablo Immortal ma do wyboru dwie ścieżki rozwoju: Zeloty oraz Kreatorzy. Oba buildy mają silne strony, jednak do walk PvP zdecydowanie lepiej sprawdza się specjalizacja Zelota. Podczas gdy Kreatorzy skupiają się na wsparciu drużyny, Zeloci koncentrują się na zadawaniu wysokich obrażeń przy pomocy broni dystansowej i zaklęć światła. To pozwala im szybko eliminować przeciwników w pojedynkach 1 na 1.

Zalety Zeloty w walce PvP

Zelota posiada umiejętności takie jak Potępienie czy Miecz Zaratusztra, które potrafią błyskawicznie zabić nieprzygotowanego gracza. Dodatkowo, dzięki pasywom takim jak Święte Zemsty, Zelota zadaje większe obrażenia im niższe ma punkty życia. To sprawia, że jest niezwykle niebezpieczny, gdy tylko przeciwnik popełni błąd.

Optymalny dobór umiejętności i punktów atrybutów

Kluczowe umiejętności w buildzie PvP

Aby móc pokonać przeciwników w PvP, Zelota musi maksymalizować swoje obrażenia dystansowe. Dobrym pomysłem jest postawienie na Potępienie, Boską Moc oraz Miecz Zaratusztra. Te umiejętności pozwolą zadawać duże obrażenia obszarowe z bezpiecznej odległości.

Rozwój kluczowych atrybutów

Najważniejsze atrybuty dla Zeloty to Siła, Zwinność oraz Precyzja. Siła zwiększa obrażenia, Zwinność pozwala unikać ciosów, a Precyzja podbija szanse na trafienie krytyczne. Warto zainwestować punkty głównie w te statystyki, by zmaksymalizować szanse na zwycięstwo.

Bonusy z ekwipunku

Dobierając ekwipunek dla Zeloty warto szukać przedmiotów ze statystykami Siła i Zwinność. Idealne są też bonusy takie jak szanse na unik czy zwiększone obrażenia dystansowe. Dzięki temu Zelota będzie jeszcze groźniejszy w starciach PvP.

Ekwipunek i kamienie legendarne dla paladyna PvP

Najlepsza broń i zbroja

Do walki na dystans Zelota powinien wybrać kuszę lub łuk. Dobrą opcją jest legendarne Oko Horada, które zwiększa obrażenia krytyczne. Jeśli chodzi o zbroję, kluczowa jest jak najwyższa wartość pancerza i rezystancji. Pomocne będą też sety zwiększające Siłę i Zwinność.

Gemy maksymalizujące obrażenia

W gniazdach broni warto umieścić 5-gwiazdkowe klejnoty zwiększające Siłę i Precyzję. Dobrym wyborem są też gemy ignorujące część pancerza przeciwnika. W zbroi najlepiej sprawdzą się klejnoty z bonusem do Zwinności i odporności na kontrolę tłumu.

Legendarny ekwipunek z unikatowymi bonusami

W Diablo Immortal dostępnych jest wiele legendarnych przedmiotów z bardzo silnymi efektami. Dla Zeloty świetnym wyborem jest Peleryna Męczennika, która zwiększa obrażenia przy niskim zdrowiu, czy Napierśnik Fanatyka dający premię do Zwinności i niezwykle rzadkie Ostrze Wygnańca zwiększające obrażenia Boskiej Mocy.

Rozgrywka i taktyka w PvP paladynem

Paladyn zesłany z niebios - najlepszy build PvP w Diablo Immortal

Zalecany styl walki

Walcząc Zelotą w PvP należy maksymalnie wykorzystywać zasięg broni dystansowych. Celem jest trzymanie przeciwnika na bezpiecznej odległości i bombardowanie go zaklęciami obszarowymi takimi jak Potępienie. Jeśli uda się go złapać w focus, można błyskawicznie unicestwić wroga silnym Mieczem Zaratusztra.

Radzenie sobie z agresywnymi przeciwnikami

Przed graczaami wręczowymi należy się bronić używając umiejętności kontrolujących tłum, które spowalniają przeciwnika, np. Młot Na Wzgardzicieli. Dobrym pomysłem jest też zwiększanie Zwinności, by móc uciekać i atakować z bezpiecznej odległości osłabiając wroga zaklęciami.

Współpraca z sojusznikami

Mocną stroną Zeloty jest możliwość wspierania sojuszników. Warto ich wzmacniać zaklęciami takimi jak Błogosławieństwo Męczennika, a w trudnych momentach użyć Ultimate Sacrifice, które leczy i daje niewrażliwość. Dobrze też skoordynować ataki z innymi postaciami dystansowymi, by zasypać wroga gradem czarów.

Optymalizacja parametrów postaci

Skupienie na kluczowych statystykach

Aby w pełni wykorzystać potencjał Zeloty w PvP, gracz powinien maksymalizować atrybuty Siły, Zwinności i Precyzji. Można to osiągnąć dobierając odpowiedni ekwipunek, klejnoty oraz wykorzystując Punkty Paragonu do zwiększania pożądanych statystyk postaci.

Farmienie wyposażenia i waluty

Ważną częścią rozwoju postaci jest zdobywanie jak najlepszego wyposażenia. Do farma ekwipunku idealnie nadają się lochy, rajdy czy walki z bossami. Dobrym sposobem na zdobycie legendarnych przedmiotów jest też ukończenie Sezonowej Księgi Wyzwań. Kluczowa jest też regularna zbiórka złota, aby móc ulepszać i rzemiosło.

Wykorzystanie skarbca i sojuszników

Warto regularnie wymieniać się z innymi graczami przedmiotami ze skarbca, aby zdobyć brakujące elementy builda. Można też poprosić sojuszników o pomoc w trudniejszych walkach PvE, dzięki czemu szybciej zdobędziemy cenne łupy. Dobrze też dołączyć do aktywnego klanu, który pomoże w optymalizacji wyposażenia postaci.

Porady dla początkujących graczy PvP

Trening i opanowanie mechaniki

Przed rozpoczęciem poważnej gry PvP warto potrenować w trybie Treningowym Pojedynek, aby dobrze poznać możliwości postaci i opanować mechanikę walki. To pozwoli uniknąć wielu błędów i nauczyć się wykorzystywać mocne strony Zeloty.

Unikanie typowych błędów

Początkujący gracze często popełniają błąd zbliżając się zbytnio do przeciwnika. Lepiej trzymać dystans i skupić się na trafianiu czarami obszarowymi. Nie należy też zapominać o leczeniu i używaniu zdolności defensywnych, gdy zaczyna brakować zdrowia.

Zaznajomienie się z meta buildami

Aby odnieść sukcesy w PvP, trzeba zrozumieć aktualną metę i najpopularniejsze buildy. Warto zapoznać się z najmocniejszymi klasami i opracować kontrstrategie. Pomocne są też poradniki i tier listy opisujące topowe postacie do walk PvP w Diablo Immortal.

Podsumowanie

Stworzenie mocnego builda PvP w Diablo Immortal wymaga czasu i zaangażowania, jednak opłaca się to zrobić. Dzięki odpowiednio zoptymalizowanemu Zelocie można odnosić spektakularne zwycięstwa nad innymi graczami i czerpać ogromną satysfakcję z gry. Kluczowe jest skupienie się na kluczowych statystykach, wyposażeniu i opanowaniu mechaniki walki na dystans. Z powyższych poradnik powinien pomóc zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom stworzyć postać, która zdominuje pola bitew PvP w Diablo Immortal.

Najczęściej zadawane pytania

Najlepsze będą 5-gwiazdkowe klejnoty zwiększające Siłę, Precyzję i Zwinność. Dobrze sprawdzą się też gemy ignorujące część pancerza oraz dające szansę na unik.

Większość punktów Paragonu dla Zeloty PvP powinno iść w Siłę, aby zwiększać zadawane obrażenia. Minimum 60 punktów powinno trafić na ten atrybut.

Na początek świetnie sprawdzą się przedmioty takie jak Peleryna Męczennika, Oko Horada oraz Napierśnik Fanatyka. W miarę rozwoju postaci warto polować na rzadsze legendy.

Poza rozwijaniem tego atrybutu przy pomocy punktów Paragonu, zwiększenie Zwinności zapewni odpowiednio dobrany ekwipunek oraz klejnoty. Dobrym źródłem są też zaklęcia i efekty legendarnych przedmiotów.

Optymalnie zacząć PvP na poziomie maksymalnym, czyli 60. Jednak już około 50 warto rozpocząć trening w trybie pojedynków, aby zdobyć doświadczenie przed późniejszą rozgrywką.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły