Najlepszy build nekromanty reanimator w Diablo Immortal

Najlepszy build nekromanty reanimator w Diablo Immortal
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15 września 2023 | 8 min

Budując najlepszego nekromantę w Diablo Immortal, kluczowe jest dokonanie odpowiednich wyborów od samego początku. Wybór klasy postaci i umiejętności ustawia fundamenty pod przyszły sukces. Specjalizacja w postaci reanimatora pozwala w pełni wykorzystać potencjał nekromanty i stworzyć prawdziwą machinę do zadawania obrażeń. Opanowanie kluczowych umiejętności to niezbędny element budowania skutecznej postaci.

Wybór klasy postaci i umiejętności

Nekromanta jako klasa do budowania

Nekromanta to bardzo interesująca klasa postaci w Diablo Immortal, pozwalająca graczowi przywoływać hordy nieumarłych sług i zsyłać na wrogów niszczycielską energię życia i śmierci. Ta klasa doskonale nadaje się do budowania postaci nastawionej na zadawanie dużych obszarowych obrażeń. Dzięki licznym umiejętnościom przywołującym nieumarłych, nekromanta może otaczać się całą armią walczących za niego sług. Jest to więc świetny wybór dla graczy lubiących kontrolować duże ilości jednostek.

Reanimator jako specjalizacja

Budowanie nekromanty w specjalizacji reanimator pozwala w pełni wykorzystać jego potencjał przywoływania nieumarłych sług. Reanimator odblokowuje dodatkowe możliwości wskrzeszania poległych przeciwników i zamieniania ich w sojuszników. Dzięki temu można zasypywać wrogów falami wskrzeszonych wrogów i siać prawdziwe spustoszenie na polu bitwy. Reanimatorskie umiejętności doskonale uzupełniają podstawowe moce nekromanty.

Kluczowe umiejętności do rozwinięcia

Kluczowymi umiejętnościami do rozwinięcia w przypadku nekromanty-reanimatora są te związane z przywoływaniem i kontrolowaniem nieumarłych. Na początku warto skupić się na Roju Much i Rozkładzie, by móc przywoływać podstawowe jednostki. Z czasem kolejność rozwijania umiejętności powinna być następująca: Przeklęta Ziemia, Mroczna Żniwa, Wskrzeszenie Umarłych, Panowanie nad Umarłymi. Dzięki temu można stopniowo odblokowywać coraz potężniejsze moce nekromanty i tworzyć coraz większą armię nieumarłych sług.

Optymalny ekwipunek i przedmioty

Bronie i tarcze pasujące do builda

Dobór odpowiedniego ekwipunku jest kluczowy dla nekromanty-reanimatora, bowiem pozwala zwiększać siłę przywoływanych stworzeń. Reanimator powinien skupić się na broniach i tarczach zwiększających inteligencję oraz dających premie do przywoływania. Doskonałym wyborem będą Pieczęć Nekromanty oraz Kostur Grozy, a w późniejszej fazie gry legendarne przedmioty jak Laska Mistrza Umarłych.

Pancerz i akcesoria zwiększające moc

Równie istotny jest dobór odpowiedniego pancerza i akcesoriów. Priorytetem powinno być zwiększanie inteligencji, energii many oraz siły przywoływanych sług. Świetnie sprawdzą się tutaj elementy zestawów jak Szlachetne Szaty Mistrza Umarłych czy Naszyjnik Władcy Nieumarłych. Warto też zwracać uwagę na bonusy do konkretnych umiejętności nekromanty.

Legendarny ekwipunek poprawiający build

Kluczowe są również legendarne przedmioty bezpośrednio wzmacniające umiejętności nekromanty. Doskonałym przykładem są Tutaj Sługi, zwiększające siłę przywoływanych stworzeń czy Amulet Drugiego Życia, dający szansę na podwojenie efektu Mrocznych Żniw. Takie przedmioty mają ogromny wpływ na moc całego builda.

Statystyki i parametry postaci

Siła, zręczność i inteligencja

Kluczową statystyką dla nekromanty jest oczywiście inteligencja, bezpośrednio zwiększająca siłę jego zaklęć i przywołań. Warto jednak zadbać również o niewielkie zwiększenie siły, by podnieść wytrzymałość samego nekromanty. Zręczność można zaniedbać, koncentrując się na inteligencji i sile. Odpowiedni dobór ekwipunku pozwoli zoptymalizować te statystyki.

Punkty do umiejętności i paragonu

Punkty umiejętności należy przede wszystkim inwestować zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami, stopniowo odblokowując kluczowe moce nekromanty. Punkty paragonu warto przeznaczać głównie na zwiększanie Siły Przywołań, by wzmocnić armię nieumarłych. Dodatkowo można zainwestować w Moc Zaklęć, by zwiększyć lecznicze i wspierające moce.

Inne ważne statystyki builda

Oprócz podstawowych statystyk, budowanie nekromanty wymaga zwrócenia uwagi na parametry jak regeneracja many, czas odnowienia zaklęć oraz maksymalna liczba przywołanych sług. Są to kluczowe czynniki wpływające na siłę całego builda i powinny być optymalizowane poprzez dobór odpowiedniego ekwipunku.

Rozgrywka i styl walki

Najlepszy build nekromanty reanimator w Diablo Immortal

Rotacja umiejętności i sekwencje

Skuteczna rozgrywka nekromantą opiera się na odpowiedniej rotacji umiejętności przywołujących kolejne fale nieumarłych sług. Na starcie walki kluczowe jest użycie Roju Much i Przeklętej Ziemi, by szybko otoczyć się armią. Następnie należy kontrolować pole walki Mrocznymi Żniwami i cyklicznie przywoływać wzmacniające sługi poprzez Wskrzeszenie Umarłych. Kluczowa jest też obserwacja stanu many.

Unikanie obrażeń i leczenie

Chociaż główny nacisk leży na przywoływaniu sług, ważne jest też dbanie o przetrwanie samego nekromanty. Należy unikać zadawania sobie niepotrzebnych obrażeń i w porę używać umiejętności wspierających jak Dłoń Umarłych. Pomocny jest również ekwipunek zwiększający żywotność. Dodatkowo, Mroczne Żniwa pozwalają systematycznie leczyć nekromantę w trakcie walki.

Walcz w grupie lub solo

Nekromanta świetnie sprawdza się zarówno w walce samotnej, jak i grupowej. Walcząc samemu, można w pełni kontrolować wszystkie przywołania. Jednak w drużynie nekromanta doskonale uzupełnia inne klasy dzięki masowemu zasypywaniu przeciwników falami sług. W grupie należy tylko pamiętać o koordynacji z innymi członkami drużyny.

Farmy i grindowanie

Najlepsze lokacje do farmy

Nekromanta świetnie nadaje się do farmienia dzięki zdolności do szybkiego pokonywania dużych grup przeciwników. Doskonałymi lokacjami do farmy są gęsto zaludnione jaskinie, krypty i podziemia. Można tam szybko generować duże ilości przedmiotów i waluty. Dobrym miejscem są też otwarte przestrzenie umożliwiające otoczenie wrogów ze wszystkich stron.

Optymalne trasy i szybkie przejścia

Farmiąc jako nekromanta warto wyznaczyć sobie optymalną, szybką trasę umożliwiającą sprawne przemierzanie farmy z pominięciem zbędnych walk. Przydatne są umiejętności ruchu jak Teleport, dzięki którym można szybko przemieszczać się między kluczowymi lokacjami i grupami przeciwników. Pozwala to zmaksymalizować efektywność farmy.

Dobór grupy i taktyki

Farmując w grupie, warto dobrać kompanów uzupełniających umiejętności nekromanty, np. łowcę demonów czy barbarzyńcę. Dzięki temu można sprawnie pokonywać silniejsze grupy przeciwników. Kluczowa jest też koordynacja działania i taktyka, np. naprzemienne przywoływanie sług przez nekromantę i stosowanie kontroli tłumu przez barbarzyńcę.

Rozwój postaci i końcowy build

Priorytety rozwoju postaci

Rozwijając nekromantę-reanimatora należy w pierwszej kolejności skupić się na odblokowaniu podstawowych umiejętności przywołujących, czyli Roju Much, Rozkładu i Przeklętej Ziemi. Pozwoli to szybko zdobyć armię sług. Kolejnymi priorytetami powinno być zwiększanie Siły Przywołań, Inteligencji i poziomu umiejętności ofensywnych jak Mroczne Żniwa.

Ostateczny kompletny build

Kompletny build nekromanty-reanimatora obejmuje maksymalizację umiejętności przywołujących, czyli Roju Much, Rozkładu, Przeklętej Ziemi, Mrocznych Żniw i Wskrzeszenia Umarłych. Kluczowe są też bardzo wysoka Inteligencja i Siła Przywołań oraz odpowiedni dobór ekwipunku dającego premie do tych statystyk i umiejętności.

Porady końcowe i podsumowanie

Budowanie nekromanty w Diablo Immortal to świetny wybór dla graczy lubiących przywoływać i kontrolować armię nieumarłych sług. Specjalizacja w postaci reanimatora pozwala w pełni rozwinąć ten potencjał. Kluczowe dla sukcesu są odpowiedni dobór umiejętności i rozwój inteligencji oraz siły przywołań. Właściwy ekwipunek dodatkowo wzmacnia build. To pozwala stworzyć prawdziwą machinę do zadawania obrażeń obszarowych i siania zniszczenia.

Podsumowanie

Budowanie potentnego nekromanty w Diablo Immortal wymaga dokonania strategicznych wyborów już na samym początku. Wybór klasy i specjalizacji w postaci reanimatora kładzie solidne fundamenty pod cały build. Kluczowe jest stopniowe odblokowywanie i rozwijanie umiejętności przywołujących, takich jak Rój Much, Mroczne Żniwa czy Wskrzeszenie Umarłych. Tylko to pozwoli zdobyć prawdziwą armię potężnych nieumarłych sług.

Równie istotny jest dobór odpowiedniego ekwipunku, bezpośrednio wzmacniającego najważniejsze umiejętności i statystyki. Priorytetem są przedmioty zwiększające Inteligencję i Siłę Przywołań. W połączeniu z odpowiednią rotacją zaklęć i taktyką walki buduje to niezwykle skuteczną postać, zdolną do kontrolowania pola bitwy i zadawania miażdżących obrażeń obszarowych.

Najczęstsze pytania

Na początku priorytetem jest Rój Much i Rozkład. Pozwalają one szybko zdobyć podstawową armię słabym umiejętnościom ofensywnym jak Mroczne Żniwa i Wskrzeszenie Umarłych.

Inteligencja powinna być maksymalizowana - im wyższa, tym potężniejsze będą przywołania. Minimum 75% punktów umiejętności należy zainwestować w ten parametr.

Na początku przydatne będą przedmioty dające podstawowy wzrost Inteligencji i Siły Przywołań, np. Pieczęć Nekromanty. Później należy polować na legendarny gear.

Walcząc w grupie, należy koordynować się z sojusznikami i naprzemiennie przywoływać fale sług. Unikać zablokowania sojusznikom drogi masą nieumarłych.

Doskonałe do farmienia są gęsto zaludnione podziemia i jaskinie. Tam można szybko generować duże ilości przedmiotów dzięki masowemu zabijaniu wrogów.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły