Najlepsze miejsca do farmienia w Diablo 2 Resurrected

Najlepsze miejsca do farmienia w Diablo 2 Resurrected
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15.09.2023 | 8 min.

Farmienie jest kluczowym elementem rozgrywki w Diablo 2 Resurrected. Bez względu na to, czy jesteś nowym, czy doświadczonym graczem, znajdowanie najlepszych miejsc do zdobywania doświadczenia i zbierania lootów jest kluczowe dla rozwoju twojej postaci. Oto przewodnik po najlepszych lokacjach do farmienia na różnych poziomach rozwoju postaci.

Najlepsze miejsca do farmienia dla początkujących

Przełęcz Tristram - łatwe sterty i szybkie exp

Przełęcz Tristram to doskonałe miejsce dla niskopoziomowych postaci, szczególnie na początku gry. Znajdziesz tutaj liczne słabe upiory, zombie i inne łatwe do pokonania sterty, które dadzą Ci sporo punktów doświadczenia i pozwolą szybko zdobyć kilka poziomów. Na niskich poziomach nie znajdziesz tu co prawda zbyt dobrego wyposażenia, ale z pewnością poprawisz swoje statystyki i rozwiniesz umiejętności postaci. To idealne miejsce, aby rozgrzać się przed dalszą przygodą.

Kuźnia Akary - doskonałe na poziomach 20-30

Po wyjściu z Przełęczy Tristram warto udać się prosto do Kuźni Akary. To podziemny kompleks pełen przeciwników takich jak upadli, demony obscurusa czy zealoci. W Kuźni Akary znajdziesz też liczne skrzynie ze skarbami, dzięki czemu oprócz dobrego expa, zdobędziesz sporo przydatnego ekwipunku. To znakomite miejsce do farmienia dla postaci około 20-30 poziomu.

Jaskinie w Doinie - słabe potwory i dobre loot

Kolejna dobra lokacja, szczególnie po przejściu Przełęczy Tristram to jaskinie w Doinie. Czekają tam na Ciebie ghule, zombie, ale także upadłe i inne relativnie łatwe do pokonania bestie. Farmienie w Doinie pozwoli szybko pozyskać kolejne poziomy i zdobyć lepszy ekwipunek - znajdziesz tutaj sporo magicznych i rzadkich przedmiotów. Jaskinie w Doinie to strzał w dziesiątkę dla postaci 20-30 lvl.

Farmy dla postaci poziomu średniego

Ruiny Tal Rashy - upadli i zombie

Kiedy Twój bohater osiągnie około 30-40 poziom, warto przenieść się do ruin Tal Rashy. To rozległy obszar z licznymi lochami, jaskiniami i podziemnymi korytarzami. Czeka tam wiele ghuli, zombie, ale też silniejszych upadłych. Walka będzie nieco trudniejsza, ale loot również lepszy. Znajdziesz tu sprzęt, który pozwoli Ci wejść w wyższe poziomy rozwoju postaci. Ruiny Tal Rashy to zdecydowanie jedna z najlepszych farm przed lvl 50.

Pustynia Lut Gholein - łatwe sterty

Innym solidnym miejscem do zdobywania doświadczenia i wyposażenia na poziomach 30-50 jest Pustynia Lut Gholein. Bezkresne piaski skrywają grobowce i jaskinie wypełnione przeciwnikami pokroju krwiożerczych zombie, szkieletów łuczników czy mumii. Walka nie będzie specjalnie wymagająca, a nagrody całkiem przyzwoite. Dodatkową zaletą tej lokacji jest możliwość znalezienia wyjątkowych przedmiotów typu unikatowe naszyjniki czy pierścienie.

Dżungla Kurast - szybki wzrost poziomu

Gdy Twoja postać zbliży się do poziomu 50, koniecznie odwiedź gęstą Dżunglę Kurast. To prawdziwa kopalnia doświadczenia i wyposażenia średniej klasy. W dżungli spotkasz trolli, wężopodobne stwory i inne niebezpieczne bestie. Walka będzie wymagająca, ale szybki wzrost poziomu i dobre looty z pewnością Cię zachwycą. To miejsce obowiązkowe przed wkroczeniem w jeszcze wyższe poziomy.

Najlepsze farmy dla zaawansowanych

Baal i Diablo - trudne ale mega nagrody

Gdy już przekroczysz poziom 60, najwyższy czas ruszyć na prawdziwe wyzwania. Walki z Baalem i Diablo to zdecydowanie jedne z najtrudniejszych starć w grze, ale nagrody są tego warte. Pokonanie tych bossów daje ogromne ilości doświadczenia, a także szansę na zdobycie wyjątkowych przedmiotów, które zdecydowanie umocnią Twoją postać. Jeśli chcesz szybko rozwijać high-level bohatera, farmy na Baala i Diablo są obowiązkowe.

Worldstone Keep - upadli i demony

Worldstone Keep Level 2 to kolejna świetna farma dla postaci powyżej 60 poziomu. Znajdziesz tam hordy silnych przeciwników, w tym upadłych, demonów i innych groźnych stworzeń. Walka będzie intensywna i wymagająca, ale pozwoli zdobyć mnóstwo expa oraz cenne łupy. Jeśli polujesz na high-level wyposażenie, Worldstone Keep Level 2 jest jednym z najlepszych miejsc w całej grze.

Chaos Sanctuary - potężne loot

Chaos Sanctuary to niezwykle wymagająca farma, która jednak może przynieść naprawdę imponujące łupy. To miejsce pełne silnych demonów i szefów, którzy dadzą Ci mocno w kość, ale po ich pokonaniu zdobędziesz ogromne ilości expa i szanse na wyjątkowe przedmioty. Jeśli masz już bardzo rozwiniętą postać na poziomie 80+, koniecznie sprawdź Chaos Sanctuary.

Farmy dla konkretnych przedmiotów

Najlepsze miejsca do farmienia w Diablo 2 Resurrected

Mefisto - szanse na unikatowe przedmioty

Mefisto, Pan Terroru to jeden z najtrudniejszych bossów w Diablo 2 Resurrected. Jego pokonanie wymaga nie lada wysiłku, ale daje szansę na zdobycie wyjątkowych łupów, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Mefisto ma duże szanse dropić takie unikaty jak Skin of the Vipermagi, Occulus czy arachidowe pancerze. Jeśli polujesz na konkretny item, Mefisto jest obowiązkowym punktem farm.

Andariel - dobre loot i runy

Kolejnym bossem, który ma w swoim loot table specjalne przedmioty jest Andariel. Pokonanie tej demonicy daje szanse na zdobycie skórki The Cat's Eye amulet, laying of hands gloves czy też cennych runów dolnego poziomu. Andariel jest stosunkowo łatwa do pokonania, więc farmy na nią są dobrym sposobem na konkretne łupy.

Cow Level - wszystko dla barbarzyńców

Cow Level to specjalny obszar dostępny poprzez kostur Horadrimów. Znajdziesz tam dziesiątki krów-wojowników oraz bossa w postaci Króla Krowy. To świetne miejsce jeśli grasz barbarzyńcą - z cow level możesz zdobyć unikatową zbroję i broń przeznaczoną specjalnie dla barba. Jeśli więc tworzysz postać barbarzyńcy, cow level jest obowiązkowym punktem farm.

Najlepsze farmy runów

Countess - Dużo run Tyrael i Ist

Hrabina to jeden z najlepszych bossów do farmy runów niższego i średniego poziomu. Ma duże szanse dropić takie runy jak Amn, Sol, Shael, Dol, Hel czy popularne Tyrael i Ist. Walka z Countess nie jest specjalnie trudna, więc można ją farmić nawet na średnich poziomach postaci. Świetne miejsce jeśli potrzebujesz runów do craftingu.

Summoner - runy dolne i średnie

Kolejnym demonem, który może dropić cenne runy jest Przyzywacz z Chaos Sanctuary. Jego loot table zawiera dolne i średnie runy pokroju Fal, Lem, Pul czy Um. Summoner nie jest zbyt groźnym przeciwnikiem, więc można go farmy relative bezproblemowo. Dobre miejsce jeśli crafting wymaga runów średniego poziomu.

Nihlatak - szanse na wyższe runy

Nihlatak to już bardzo wymagający boss, którego lepiej nie ruszać słabą postacią. Jego pokonanie daje jednak szanse na runy wyższego poziomu jak Vex, Ohm czy nawet Lo. Jeśli więc dysponujesz potężną postacią 80+ lvl, Nihlatak może być świetnym źródłem run potrzebnych do craftowania high-end stuffu.

Porady i wskazówki do farmienia

MF i zwiększanie szans na lepszy loot

Aby zwiększyć zyski z farmienia, koniecznie zadbaj o odpowiedni poziom Magic Find na swojej postaci. Im wyższy MF, tym lepsze szanse na znalezienie unikatowych i wartościowych przedmiotów. Do boostowania MF świetnie nadają się na przykład czapek Gheed's Fortune czy pancerz Skullder's Ire. Odpowiedni MF może znacząco podnieść jakość i ilość zdobywanego loot.

Rotacja farm i zmienianie lokacji

Aby uniknąć nudy i zbytniego grindu, warto rotować farmy po różnych lokacjach. Zamiast godzinami katować tego samego bossa, zmień miejsce po kilku runach. Zwiększy to satysfakcję z rozgrywki i sprawi, że farmy będą mniej nużące. Dobieraj farmy także do poziomu postaci - wraz z jej rozwojem przenoś się do coraz trudniejszych lokacji.

Grupowe farmy dają lepsze loot

Na koniec praktyczna rada - jeśli to możliwe, rób farmy w grupie z innymi graczami. Im więcej osób w drużynie, tym lepszy loot można zdobyć. Dobra koordynacja drużyny pozwoli sprawnie pokonywać bossów i zwiększy szanse na znalezienie unikatowych przedmiotów. Z grupowych farm z pewnością wycisniesz znacznie więcej niż z solowej rozgrywki.

Podsumowanie

Farmienie w Diablo 2 Resurrected to sztuka, którą warto opanować, jeśli chcesz szybko rozwijać swoją postać i zdobywać potężny ekwipunek. Najważniejsze to dobierać odpowiednie lokacje do poziomu bohatera - zarówno zbyt łatwe, jak i zbyt trudne farmy nie przyniosą satysfakcjonujących rezultatów. Rotuj miejsca farm, zwłaszcza gdy zaczną się robić nudne. Pamiętaj też o grupowych farmach - w drużynie zdobędziesz znacznie większe łupy. Wykorzystując porady z tego przewodnika, z pewnością szybko rozwiniesz potężną postać gotową nawet na najtrudniejsze wyzwania Diablo 2 Resurrected!

Najczęściej zadawane pytania

Do farmerowania najlepszych lokacji potrzebna jest postać minimum na 60-70 poziomie. Wcześniej lepiej skupić się na łatwiejszych farmach dostosowanych do poziomu bohatera.

Do komfortowego farmienia przyda się około 300-400% Magic Find. Pozwoli to znacząco zwiększyć szanse na dobre loot.

Aby szybko zdobywać poziomy, należy farmy dobrać do aktualnego poziomu bohatera. Rotacja lokacji i map pozwoli utrzymać dobre tempo rozwoju.

Zdecydowanie lepiej farmić w zgranym zespole. Pozwoli to szybciej i efektywniej pokonywać bossów i zdobywać więcej wartościowego loot.

Do rozsądnego rozwoju postaci wystarczy 2-3 godziny farmienia dziennie. Ważne, aby nie przesadzać i nie doprowadzić do przegrania.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły