Najlepsze klasy do solowania w Diablo 2 Resurrected

Najlepsze klasy do solowania w Diablo 2 Resurrected
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15.09.2023 | 7 min.

Wprowadzenie do solowej rozgrywki w Diablo 2 Resurrected

Diablo 2 Resurrected to remake kultowej gry hack'n'slash, który zachwyca rozbudowaną rozgrywką i ogromną ilością contentu. Grając samemu można poczuć prawdziwe wyzwanie i satysfakcję z pokonywania coraz potężniejszych wrogów. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania - doboru klasy postaci, broni, pancerza i umiejętności. Poniższy poradnik pomoże optymalnie przygotować się do samotnej przygody w mrocznym świecie Sanktuarium.

Najlepsze klasy do solowania postaci w Diablo 2 Resurrected

Barbarzyńca i jego umiejętności

Barbarzyńca to idealna postać do samodzielnej walki dzięki dużej sile fizycznej i wytrzymałości. Może on korzystać z dwuręcznych broni obuchowych zadających ogromne obrażenia obszarowe, co pozwala szybko eliminować grupy przeciwników. Kluczowe umiejętności to Zwiększona Siła i Wytrzymałość zwiększające atak i punkty życia oraz Obrażenia Obszarowe nasycające ataki dodatkowymi efektami - krwawieniem, zamrożeniem czy spowolnieniem.

Paladyn i jego aury

Paladyn może wspomagać się aurami - bonusami wzmacniającymi jego umiejętności bojowe. Przydatne są zwłaszcza aury Podwójnego Uderzenia zwiększająca obrażenia i Szybkości podnosząca szybkość poruszania się i ataku. Paladyn powinien stawiać na szybką, obosieczną broń, by jak najlepiej wykorzystać te bonusy.

Nekromanta i jego przywołania

Nekromanta w walce może korzystać ze zwłok wrogów, przywołując z nich sługi - wojowników szkieletowych i gholi. Umiejętności Mistrzostwo w Przywoływaniu, Wzmocnienie Przywołań i Armia Umarłych pozwolą mu zgromadzić całą armię nieumarłych. Odciąży ona nekromantę w walce i zaangażuje uwagę wrogów.

Wybór broni i pancerza dla solowej rozgrywki

Bronie obosieczne dla szybkich ataków

W walce samotnej kluczowa jest szybkość ataku, by jak najszybciej eliminować kolejnych przeciwników. Obosieczne bronie, takie jak miecze, sztylety i kije bojowe umożliwiają bardzo szybkie ataki i dodatkowe trafienia. Dobrze sprawdzają się również szybkie włócznie i halabardy o zasięgu pozwalającym razić wrogów z dystansu.

Pancerze ze zwiększoną wytrzymałością

Grając samemu, ważne jest aby nasza postać mogła znieść napór wielu wrogów bez wsparcia sojuszników. Dlatego kluczowe są pancerze maksymalizujące punkty życia i ogólną wytrzymałość - pełne zbroje płytowe, tarcze i hełmy ze zwiększoną odpornością na obrażenia fizyczne.

Tarcze blokujące obrażenia

Silna tarcza może blokować część ostrzału przeciwników i amortyzować ich ciosy w walce wręcz. Tarcze z dodatkowymi bonusami do blokowania jak Nieugięta, Czaszka czy Wierzba Duchów mogą skutecznie zredukować ilość otrzymywanych obrażeń.

Kluczowe umiejętności i talenty przydatne w solówce

Najlepsze klasy do solowania w Diablo 2 Resurrected

Zwiększanie obrażeń krytycznych i szybkości ataku

W samotnych starciach liczy się przede wszystkim wysoka wydajność ofensywna, by jak najszybciej niszczyć kolejne fale przeciwników. Dlatego kluczowe są umiejętności i talenty zwiększające szanse na trafienia krytyczne oraz szybkość ataku - Koncentracja, Szał Berserkerski, Precyzja czy Szybkie Uderzenia.

Umiejętności ogłuszenia i spowalniania przeciwników

Przydatne są również zdolności pozwalające kontrolować i dezorganizować grupy wrogów. Ogłuszenie, Zamrożenie czy Spowolnienie dadzą chwilę wytchnienia i pozwolą skupić się na eliminacji najgroźniejszych celów. Czary tej kategorii oferują między innymi druidzi, nekromanci i zaklinacze.

Zdolności leczenia i regeneracji many

Podczas długich potyczek ważna jest umiejętność leczenia obrażeń i regenerowania many pozwalającej wzmacniać kolejne zaklęcia. Dobrymi skillami umożliwiającymi samoleczenie są Modlitwa Paladyna, Żywioł Życia Druida czy Sifon Many Nekromanty.

Optymalizacja ekwipunku na potrzeby gry w pojedynkę

Przedmioty zwiększające szanse na trafienie krytyczne

Kluczowe dla solowej rozgrywki są przedmioty zwiększające częstotliwość krytycznych trafień. Do tego celu świetnie nadają się na przykład Pas Górski ze szponami, rękawice Umbrale czy hełm Andariela. Pozwolą one na szybką eliminację przeciwników poprzez liczne, niszczycielskie ciosy.

Ekwipunek podnoszący regenerację życia i many

By przetrwać liczne starcia przyda się wyposażenie ułatwiające leczenie i odnowę many między potyczkami. Dobrym wyborem będą na przykład Kolczuga Duriela, Pierścień Manald Heala czy Kryształ Dżungli regenerujące punkty życia i many po każdym zabitym wrogu.

Bonusy do szybkości biegu i uników

W walce samotnej często przydaje się możliwość szybkiego wycofania i uniknięcia ciosu. Dlatego przedmioty jak Trzewiki Myrda, Kaptur Cienia czy Pas Natalyi ze zwiększoną szybkością poruszania się i uników mogą okazać się nieocenione.

Wybrane lokacje dobrze nadające się do solowej rozgrywki

Jaskinie w Aktach I i II ze słabszymi potworami

Na początku przygody dobrym wyborem będą jaskinie, krypty i lochy z pierwszych Aktów gry. Znajdziemy tam słabszych przeciwników - upadłych, zombi czy quill fiendów, których łatwiej pokonać na niskich poziomach doświadczenia.

Otwarte przestrzenie bez otoczenia ograniczającego ruch

Warto również wybierać otwarte lokacje bez wąskich korytarzy czy licznych przeszkód. Pustynie, błonia i polany pozwolą na swobodę ruchu i manewru, co ułatwi radzenie sobie z grupami potworów naraz.

Lochy i katakumby z wąskimi korytarzami

Z kolei ciasne lochy i korytarze katakumb pozwalają kontrolować liczbę napływających przeciwników. W wąskich przejściach łatwiej pokonać kolejnych wrogów pojedynczo bez ryzyka otoczenia ze wszystkich stron.

Bossowie możliwi do pokonania samemu

Andariel i Duriel do pokonania w zwarciu

Andariel i Duriel to bossowie podatni na obrażenia wręcz zadawane szybką bronią. Barbarzyńca lub paladyn wzmocnieni odpowiednimi aurami i umiejętnościami będą w stanie samodzielnie je pokonać bez większych problemów.

Mephisto i Diablo podatni na czary i trucizny

Mephisto i Diablo są wrażliwi na magię żywiołów oraz trucizny. Dobrze wyposażony nekromanta lub zaklinacz z odpowiednimi zwojami i przedmiotami potrafią zadać im spore obrażenia z dystansu omijając ich potężne ataki wręcz.

Baal i magia światła ignorująca jego klony

Baal lubi rozmnażać się tworząc iluzoryczne klony. Ale czary Światła Paladyna ignorują te kopie i pozwalają wypalić prawdziwego Baala. Wystarczająco silny i dobrze wyposażony paladyn jest w stanie sam go pokonać.

Podsumowując, samotna rozgrywka w Diablo 2 Resurrected to fascynujące wyzwanie wymagające odpowiedniego doboru klasy, ekwipunku i taktyki. Ale pokonując kolejnych bossów i zdobywając coraz potężniejszy ekwipunek, gra staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca i daje większą swobodę w jednoosobowej eksploracji mrocznego świata Sanktuarium.

Podsumowanie

Solowa rozgrywka w Diablo 2 Resurrected to prawdziwe wyzwanie, ale dające też ogromną satysfakcję z pokonywania licznych przeciwności samemu. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie pod względem doboru klasy, broni, pancerza i umiejętności. Optymalizacja pod kątem dużych obrażeń, leczenia i regeneracji pozwoli samotnie przedzierać się przez kolejne hordy demonów. A pokonanie groźnych bossów w pojedynkę daje niezapomniane poczucie triumfu. Diablo 2 Resurrected solo to zdecydowanie wyzwanie godne prawdziwego łowcy demonów.

Najczęściej zadawane pytania

Do samodzielnej walki idealnie nadają się Barbarzyńca dzięki sile i wytrzymałości, Paladyn z potężnymi aurami wzmacniającymi lub Nekromanta przywołujący armię nieumarłych.

Przyda się szybka broń obosieczna umożliwiająca częste ataki, mocne pancerze maksymalizujące punkty życia oraz silne tarcze blokujące część obrażeń.

Kluczowe są zdolności zwiększające obrażenia krytyczne i szybkość ataku oraz umożliwiające kontrolowanie wrogów poprzez ogłuszanie, spowalnianie czy zamrażanie.

Przedmioty zwiększające częstotliwość trafień krytycznych, regenerujące życie i manę po każdym zabitym wrogu oraz dające premie do szybkości poruszania się.

Na początku dobre są łatwiejsze lokacje z Aktów I i II. Później otwarte przestrzenie ułatwiające manewr i ciasne korytarze ograniczające napływ wrogów.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły