Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4

Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15.09.2023 | 8 min.

Nadchodząca aktualizacja 2.4 do Diablo 2 Resurrected wprowadzi mnóstwo nowej zawartości i zmian do tej kultowej gry RPG hack'n'slash. Fani od dawna oczekiwali tej wielkiej aktualizacji, która w znaczący sposób odświeży rozgrywkę i doda nowe możliwości. Sprawdźmy zatem, jakie nowości i usprawnienia przyniesie patch 2.4.

Nowa zawartość w patchu 2.4

Nowa klasa postaci - nekromanta

Największą nowością patcha 2.4 będzie wprowadzenie do gry zupełnie nowej klasy postaci - nekromanty. Będzie to pierwsza nowa klasa dodana do D2R od czasu premiery gry. Nekromanta dysponować będzie umiejętnościami bazującymi na przywoływaniu nieumarłych sług i zadawaniu obrażeń trucizną. Jego rozgrywka opierać się będzie na kontrolowaniu hord zombie, szkieletów i golemów, które będą walczyć w imieniu nekromanty. Możliwość przywoływania coraz to potężniejszych sług zapewni niepowtarzalne wrażenia z rozgrywki.

Nowe przedmioty i ulepszenia

Oprócz nowej klasy postaci, patch 2.4 wprowadzi też mnóstwo unikatowych i runowych przedmiotów, które rozszerzą możliwości buildów i dają nowe, ciekawe bonusy. Pojawią się między innymi całkowicie nowe runy oraz ulepszone wersje istniejących już przedmiotów, takich jak Windforce czy Dragonscale. Nowe itemy pozwolą na tworzenie jeszcze potężniejszych postaci. Dodatkowo zmieniony zostanie system craftingu, umożliwiając łączenie przedmiotów w nowy, ciekawszy sposób.

Zmiany w rozgrywce i balansie

Oprócz nowej zawartości, patch 2.4 wprowadzi liczne poprawki, zmiany w balansie rozgrywki i jakości życia. Umiejętności wszystkich klas postaci zostaną zbalansowane, aby zapewnić większą różnorodność buildów. Poprawione zostaną również liczne błędy, a niektóre mechaniki gry, jak obrażenia od ognia czy trucizny, zostaną odświeżone. Zmieniony interfejs ułatwi zarządzanie ekwipunkiem. Dzięki temu rozgrywka stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Data premiery i dostępność patcha 2.4

Planowana data publikacji aktualizacji

Według informacji od Blizzarda, patch 2.4 do Diablo 2 Resurrected powinien trafić na serwery na przełomie 2022 i 2023 roku, prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana i może ulec zmianie. Firma na bieżąco informuje jednak o postępach w pracach nad aktualizacją za pośrednictwem bloga i mediów społecznościowych.

Platformy docelowe patcha 2.4

Aktualizacja 2.4 będzie dostępna na wszystkich platformach, na których wydane zostało Diablo 2 Resurrected. Oznacza to, że patch trafi zarówno na PC, jak i konsole Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Nie będzie żadnych opóźnień w publikacji aktualizacji na poszczególnych platformach.

Wymagania sprzętowe

Ponieważ patch 2.4 nie zmieni znacząco oprawy graficznej, wymagania sprzętowe gry pozostaną takie same. Aktualizacja działać będzie płynnie nawet na słabszych pecetach czy konsolach old-gen. Jedynie na Nintendo Switch w trybie mobilnym może być nieco więcej spadków fps przy dużej liczbie przywołanych stworzeń.

Najważniejsze zmiany w nekromancie

Umiejętności i drzewka umiejętności

Nekromanta dysponować będzie szerokim wachlarzem umiejętności bazujących na przywoływaniu, wzmacnianiu i leczeniu nieumarłych sług oraz zadawaniu obrażeń trucizną. Do jego arsenału należeć będą między innymi: Armageddon, Przywołanie Golema, Eksplozja Trupów, Nova Trucizny czy Przekleństwo. Umiejętności te rozłożone zostaną na dwóch rozbudowanych drzewkach - Mistrza Szkieletów oraz Mistrza Przywołań.

Mechanika rozgrywki nekromantą

Kluczowym elementem rozgrywki nekromantą będzie przywoływanie i kontrolowanie nieumarłych sług, które będą walczyć z przeciwnikami, dając graczowi przestrzeń do rzucania klątw i trucizn. Do dyspozycji będziemy mieli hordy szkieletów, zombie, golemów i innych bestii. Ich możliwości będzie można rozwijać wraz z postępami w grze.

Porównanie z innymi klasami postaci

Nekromanta swoim stylem gry będzie przypominał nieco druida i jego przywołania. Jednak jego możliwości będą znacznie rozwinięte pod kątem ilości i siły przywoływanych stworzeń. Będzie też dysponował większym wachlarzem czarnoksięskich klątw i trucizn. Stanowić będzie interesującą alternatywę dla fanów gry hordą potworów.

Nowe przedmioty i crafting

Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4

Unikatowe i runowe przedmioty

Patch 2.4 wprowadzi całkowicie nowe unikatowe przedmioty dedykowane nekromancie, a także odświeżone, ulepszone wersje istniejących już itemów. Pojawią się na przykład Sickle of Anthropophobia czy Wand of the Undying. Dodane zostaną również nowe, potężne runy słów, które pozwolą craftować przedmioty z niespotykanymi wcześniej bonusami.

Ulepszone przedmioty wyjściowe

Oprócz zupełnie nowych przedmiotów, poprawione zostaną też niektóre istniejące już itemy, takie jak Windforce, Dragonscale czy Bloodraven's Charge. Dostaną nowe, ciekawsze właściwości, co pozwoli na tworzenie jeszcze potężniejszych buildów postaci w end-game.

Zmiany w craftingu i transmutacji

Zmodyfikowany zostanie system łączenia przedmiotów, dodając nowe możliwości craftowania. Przykładowo, będzie można połączyć ze sobą dwa unikaty i stworzyć w ten sposób zupełnie nowy, potężny item. To otworzy graczy szerokie możliwości eksperymentowania z wyposażeniem.

Poprawki i zmiany w rozgrywce

Balans klas postaci i umiejętności

Aktualizacja dokona balansu umiejętności wszystkich klas postaci, aby zapewnić większą różnorodność opcji i buildów. Zmienione zostaną między innymi Amazonki, Asasyni i Barbarzyńcy. Poprawki umiejętności sprawią, że słabsze dotąd buildu będą teraz bardziej konkurencyjne.

Poprawki błędów

Patch 2.4 usunie liczne błędy, które trapiły dotąd Diablo 2 Resurrected. Dotyczyć to będzie między innymi problemów technicznych, crashy gry czy bugi uniemożliwiające przejście niektórych questów. Dzięki temu rozgrywka będzie bardziej płynna i pozbawiona irytujących usterek.

Zmiany jakości życia

Poza poprawkami, aktualizacja dodatkowo usprawni niektóre elementy interfejsu i rozgrywki, zwiększając komfort grania. Łatwiejsze będzie zarządzanie ekwipunkiem, a drobne zmiany w mechanikach, jak obrażenia od ognia czy efekty trucizn, uczynią walkę przyjemniejszą.

Podsumowanie i opinie

Ogólna ocena nowości

Podsumowując, patch 2.4 do Diablo 2 Resurrected przyniesie całą masę świeżej zawartości w postaci nowej klasy postaci, unikatowych przedmiotów, zmian w systemie craftingu i przede wszystkim - lepszą optymalizację, poprawki błędów i balans rozgrywki. To sprawi, że jedna z najlepszych gier hack'n'slash w historii będzie teraz jeszcze lepsza.

Porównanie z pierwszym Diablo 2

Aktualizacja 2.4 wprowadzi największą ilość nowej zawartości do D2R od czasu jego premiery. Można śmiało powiedzieć, że pod względem nowości przewyższy nawet oryginalne rozszerzenie Lord of Destruction. Po jej wdrożeniu, D2R będzie zdecydowanie najlepszą wersją tej kultowej gry.

Opinie społeczności

Społeczność fanów Diablo 2 ekscytuje się nadchodzącą aktualizacją. W mediach społecznościowych i na forach głosy na temat patcha 2.4 są niemal wyłącznie pozytywne. Fani niecierpliwie wyczekują możliwości zagrania nekromantą i sprawdzenia całej nowej zawartości. Aktualizacja z pewnością ożywi grę na długie miesiące.

Podsumowanie

Patch 2.4 wprowadzi ogrom pozytywnych zmian do Diablo 2 Resurrected, odświeżając rozgrywkę i zachęcając do powrotu zarówno nowych, jak i weteranów serii. Mnóstwo nowej zawartości, lepszy balans i poprawki sprawią, że jedna z najlepszych gier RPG akcji w historii będzie teraz jeszcze lepsza. Aktualizacja 2.4 wydaje się spełniać oczekiwania społeczności fanów i z pewnością na długie miesiące przykuje ich do monitorów i ekranów. Blizzard udowadnia, że nawet po latach potrafi zadbać o swoje kultowe marki.

Najczęściej zadawane pytania

Dokładna data nie jest jeszcze znana. Według zapowiedzi Blizzarda, patch powinien trafić na serwery na przełomie 2022 i 2023 roku.

Tak, aktualizacja 2.4 będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy Diablo 2 Resurrected na wszystkich platformach.

Na PC patch pobierze się automatycznie przez Battle.net. Na konsolach będzie do pobrania ze sklepów PS Store, Microsoft Store itp.

Patch 2.4 nie zmieni znacząco wymagań sprzętowych gry, więc jeśli D2R działało dotąd płynnie, to aktualizacja również powinna działać bez problemów.

Aktualizacja będzie kompatybilna ze starymi save'ami. Jednak dla pełni wrażeń z nowości lepiej rozpocząć nową postać i przejście.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły