Nadchodzi nowa klasa w Diablo 4 - Necromancer

Nadchodzi nowa klasa w Diablo 4 - Necromancer
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15 września 2023 | 8 min

Nowa klasa postaci w grze Diablo 4 wzbudza ogromne zainteresowanie wśród fanów tej kultowej serii hack'n'slash. Mowa oczywiście o Necromancerze, którego powrót do uniwersum Sanctuary zapowiedziano podczas ostatniej edycji BlizzConu. Gracze z nostalgią wspominają tego bohatera z Diablo 2 i nie mogą doczekać się, by wcielić się w niego ponownie. Czy Necromancer w wersji na Diablo 4 sprosta ich oczekiwaniom? Sprawdźmy, jak prezentują się jego umiejętności, ekwipunek i rozgrywka tą postacią.

Nowa klasa Necromancer w Diablo 4

Necromancer to jedna z pięciu dostępnych klas postaci w Diablo 4 obok Barbarian, Sorceress, Druid i Rogue. Jego powrót po latach nieobecności to swego rodzaju hołd dla fanów i nawiązanie do drugiej odsłony cyklu. Necromancer charakteryzuje się przede wszystkim kontrolą nad życiem i śmiercią. Potrafi wskrzeszać zmarłych i zniewalać ich jako sługi, ale też wspomagać sojuszników poprzez leczenie. Jest to więc bardzo uniwersalna klasa, która zapewnia wiele możliwości budowania różnorodnych buildów. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł czerpać satysfakcję z rozgrywki Necromancerem.

Przywoływanie nieumarłych

Kluczową umiejętnością Necromancera jest przywoływanie sługów w postaci szkieletów i ghouli. Im wyższy poziom bohatera, tym więcej nieumarłych może kontrolować jednocześnie. Słudzy walczą u boku gracza i zadają obrażenia przeciwnikom. Ich siła rośnie wraz z poziomem bohatera. Gracz może też ulepszać ich poprzez zaklęcia i runy. Przywoływanie stanowi podstawę rozgrywki Necromancerem.

Zadawanie obrażeń trucizną

Oprócz kontrolowania nieumarłych, Necromancer potrafi zatruwać wrogów. Dysponuje umiejętnościami pozwalającymi aplikować trucizny na broń i zadawać dotkliwe obrażenia magiczne. Trucizny mogą też spowalniać przeciwników lub osłabiać ich zadawane obrażenia. To alternatywny sposób walki, który wymaga innego builda postaci.

Leczenie i wspieranie sojuszników

Co ciekawe, Necromancer może nie tylko przywoływać sługi i zadawać truciznami, ale też leczyć sojuszników. Specjalizując się w tej dziedzinie, gracze mogą pełnić rolę wsparcia w grupie. Bohater dysponuje zaklęciami regenerującymi zdrowie oraz buffami zwiększającymi obrażenia sojuszników. Daje to nowe możliwości budowania postaci i grania z drużyną.

Umiejętności i cechy Necromancera

Przywoływanie nieumarłych

Necromancer może przywoływać dwa rodzaje sług - szkielety i ghule. Szkielety są szybkie i zwinne, natomiast ghule silniejsze i wytrzymalsze. Gracz decyduje, który typ nieumarłych jest mu potrzebny w danym momencie walki. Do tego dochodzą różne typy przywoływanych stworzeń - wojownicy, łucznicy, szamani itd. Każdy z nich wnosi inne umiejętności do walki.

Zadawanie obrażeń trucizną

Necromancer ma dostęp do kilku rodzajów trucizn. Jedne powodują dotkliwe obrażenia w czasie, inne spowalniają i osłabiają cel. Można je aplikować na broń lub zadawać bezpośrednio poprzez zaklęcia obszarowe. Ich siłę i czas działania można zwiększać dzięki pasywnym umiejętnościom i przedmiotom.

Leczenie i wspieranie sojuszników

Oprócz leczenia pojedynczych sojuszników, Necromancer dysponuje też zaklęciami leczącymi obszarowo. Może rzucać buffy zwiększające prędkość ataku, siłę zadawanych ciosów lub szybkość ruchu. W trybie kooperacji jest nieocenionym wsparciem drużyny.

Broń i pancerze dla Necromancera

Klejnoty duszy i artefakty

Specyficznym ekwipunkiem Necromancera są klejnoty dusz. To przedmioty pozwalające przechowywać dusze pokonanych wrogów i zasilać nimi umiejętności bohatera. Im więcej zgromadzi w klejnocie, tym potężniejsze zaklęcia może rzucać. Oprócz tego dostępne są artefakty wzmacniające konkretne umiejętności postaci.

Legendarny ekwipunek Necromancera

Podobnie jak w przypadku innych klas, dla Necromancera przewidziano wiele unikalnych przedmiotów legendarnych. Zwiększają one moc przywoływanych stworów, wzmacniają trucizny lub dają nowe buffy dla sojuszników. Dzięki nim można stworzyć naprawdę potężnego bohatera.

Możliwości craftingu broni i pancerzy

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu stworzyć wymarzone wyposażenie poprzez system rzemiosła. Crafting daje ogromne możliwości personalizacji broni i zbroi Necromancera, aby jak najlepiej pasowały do wybranego stylu gry.

Rozgrywka Necromancerem w trybie kooperacji

Nadchodzi nowa klasa w Diablo 4 - Necromancer

Współpraca z innymi klasami postaci

Necromancer doskonale uzupełnia się z innymi bohaterami. Jego słudzy stanowią doskonałe mięso armatnie, rozpraszając uwagę przeciwników. Z kolei zdolności lecznicze czynią go idealnym wsparciem dla Barbarian czy Rogue. W grupie jest naprawdę wszechstronną klasą.

Optymalizacja buildów grupowych

W zależności od składu drużyny, Necromancer może optymalizować swój build pod kątem przywoływania hord nieumarłych lub wsparcia sojuszników. Dzięki temu zawsze idealnie pasuje do konkretnego składu i wnosi pożądane umiejętności.

Przydatne umiejętności w drużynie

Necromancer zapewnia kontrolę tłumu wrogów, leczy obszarowo cały zespół, zwiększa prędkość ataku wszystkich członków drużyny oraz pozwala ignorować pewien procent obrażeń. To absolutnie kluczowe zdolności w kooperacji.

Porady i strategie dla początkujących

Rozwój postaci i pierwsze 20 poziomów

Na początku warto skupić się na umiejętnościach przywoływania, by mieć niezawodne wsparcie w postaci sługów. Ghule dają też lepszą kontrolę tłumu. Z czasem można rozwijać Necromancera w kierunku trucizn lub leczenia.

Najlepsze ruchy i combo umiejętności

Kluczowe jest przywołanie maksymalnej liczby sługów, a następnie wsparcie ich zaklęciami wzmacniającymi obrażenia i szybkość ataku. Dobrze też łączyć obszarowe trucizny ze zwabianiem wrogów w te rejony. Pozwala to szybko eliminować grupy przeciwników.

Unikanie błędów początkujących

Należy pamiętać o kontrolowaniu swoich sługów i niedopuszczaniu do rozproszenia ich na zbyt dużej przestrzeni. Trzeba też regularnie przywoływać nowych, gdy poprzedni giną. Ważne jest również nie ignorowanie własnego ekwipunku na rzecz sług.

Necromancer w rankingach i rozgrywce PvP

Popularne buildy do walk PvP

W trybie PvP najlepiej sprawdzają się buildy bazujące na szybkim przywoływaniu dużej liczby słabiej uzbrojonych sługów, które są w stanie szybko otoczyć i zdominować przeciwnika. Można też postawić na silne trucizny obszarowe.

Ranking klas w aktualnej wersji gry

Aktualnie Necromancer plasuje się w czołówce najlepszych klas w Diablo 4. Jego wszechstronność, control tłumu i możliwości supportu czynią go niemal niezastąpionym elementem taktyk grupowych. Wyprzedzają go jedynie Druid i Barbarian.

Porównanie z innymi klasami postaci

Zdecydowaną przewagą Necromancera jest kontrolowanie dodatkowych jednostek w postaci sługów. Żadna inna klasa nie oferuje takiej liczby sojuszników do walki. Do tego dochodzą szerokie możliwości wsparcia drużyny - pod tym względem dorównuje mu tylko Druid.

Podsumowanie

Necromancer to niezwykle interesująca i kompleksowa postać w uniwersum Diablo. Jego powrót w czwartej odsłonie cyklu z pewnością ucieszy weteranów, którzy tęsknili za tą klasą od czasów Diablo 2. Umiejętność przywoływania hord sługów i ich kontrola to coś, czego brakowało w poprzednich częściach gry. Do tego dochodzi wsparcie sojuszników i zadawanie obrażeń za pomocą trucizn. Necromancer daje ogromne możliwości rozwoju postaci i różnorodnych stylów walki. Zarówno nowi, jak i doświadczeni gracze znajdą dla siebie wiele smaczków i będą mogli czerpać satysfakcję z opanowania tej niezwykle potężnej, acz trudnej do ogarnięcia klasy.

Najczęstsze pytania

Na niskich poziomach postaw przede wszystkim na umiejętności przywoływania sługów. To da ci niezawodne wsparcie. Z biegiem czasu możesz zacząć rozwijać też inne gałęzie umiejętności.

Na początku lepiej sprawdzą się ghule, gdyż są wytrzymalsze. Wraz ze wzrostem poziomu coraz lepsze stają się też szkielety. Kluczowe jest przywoływanie różnych typów sług i dobieranie ich do sytuacji.

Skup się na masowym przywoływaniu sługów, by wesprzeć drużynę w walce. Możesz też rozwinąć umiejętności leczenia i zwiększania statystyk sojuszników, co uczyni cię cennym wsparciem.

Stawiaj na jak najszybsze przywoływanie dużej liczby tanich jednostek, które otoczą i zdominują przeciwnika. Możesz też postawić na silne trucizny obszarowe, które utrudnią mu walkę.

Nie dopuszczaj do zbytniego rozproszenia sługów. Regularnie przywołuj nowe jednostki, gdy poprzednie giną. Nie ignoruj też rozwoju własnego ekwipunku i statystyk bohatera.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły