Nadchodzące zmiany w patchu 2.5 Diablo 3

Nadchodzące zmiany w patchu 2.5 Diablo 3
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk15.09.2023 | 8 min.

Fani gier akcji RPG z niecierpliwością wyczekują nadchodzącego patcha 2.5 do Diablo 3. Twórcy gry przygotowali wiele nowości i usprawnień, które z pewnością ucieszą graczy. W niniejszym artykule przedstawiamy pełne zestawienie wszystkich nowości i zmian wprowadzanych aktualizacją.

Nowe elementy wyposażenia

Nowe zestawy

Patch 2.5 wprowadza zupełnie nowe komplety pancerzy dla wszystkich klas postaci. Dla barbarzyńców przewidziano zestaw Wściekłości, zwiększający obrażenia krytyczne. Czarodzieje otrzymają pancerz Dumy, dający premie do obrażeń żywiołów. Łotrzycy dostaną zbroję Podstępu, poprawiającą szansę na trafienie krytyczne. Każdy z nowych kompletów posiada 6 elementów i unikatowy bonus setowy. Zdobywanie i ulepszanie nowych zbroi zajmie graczom dziesiątki godzin zabawy.

Nowa broń

Oprócz pancerzy, w grze pojawią się też nowe rodzaje broni. Barbarzyńcy otrzymają potężne obuchy i maczugi, zadające olbrzymie obrażenia obszarowe. Czarodzieje dostaną w prezencie magiczne berła i żezła, zwiększające siłę rzucanych zaklęć. Natomiast łotrzykom deweloperzy przygotowali szybkie sztylety i miecze, ułatwiające zadawanie ciosów z ukrycia i krytycznych trafień. Nowa broń sprawi, że walka stanie się jeszcze bardziej ekscytująca.

Nowe klejnoty

Oprócz ekwipunku, w grze pojawią się także zupełnie nowe klejnoty, które można umieszczać w wyposażeniu. Będą one zapewniać dodatkowe premie do statystyk i umiejętności postaci. Na przykład rubin gniewu zwiększy siłę ataku, szmaragd trucizny doda obrażeń trujących, a diament tarczy wzmocni pancerz gracza. Łącznie ma pojawić się kilkanaście nowych klejnotów, które otworzą przed graczami nowe możliwości tworzenia potężnych bohaterów.

Zmiany klas postaci

Barbarzyńca

Barbarzyńcy otrzymają kilka istotnych zmian w umiejętnościach, które wpłyną na ich styl gry. Na przykład posiadacze młotów dwuręcznych będą mogli korzystać z nowej umiejętności aktywnej "Wir", która pozwoli im wirować z bronią i zadawać obrażenia obszarowe. Furia barbarzyńców zyska też nową, pasywną umiejętność "Krwawa łaźnia", która przy aktywnej furii będzie leczyła bohatera z zadanych obrażeń. To sprawi, że walka barbarzyńcami stanie się jeszcze bardziej dynamiczna i krwawa.

Czarodziej

Czarodzieje otrzymają sporo zmian dotyczących many i odzyskiwania many. Na przykład, umiejętność "Oddech maga" będzie teraz szybciej regenerowała manę poza walką. Dodatkowo pojawi się nowa, pasywna umiejętność "Zdrój many", która będzie przywracała dodatkowe punkty many po zabiciu wroga. Dzięki temu walka czarodziejami stanie się płynniejsza, a gracze rzadziej będą musieli uzupełniać zapasy many.

Łotrzyk

Łotrzycy otrzymają kilka ciekawych dodatków do umiejętności, które urozmaicą ich styl gry. Na przykład "Cios w plecy" będzie teraz zadawał większe obrażenia przy ataku z ukrycia. Pojawi się też nowa umiejętność "Rzut sztyletem", pozwalająca na atakowanie przeciwników na dystans. Łotrzycy dostaną również pasywną zdolność "Trupia trucizna", która będzie zadawała regularne obrażenia przeciwnikom wokół martwego celu. Te zmiany sprawią, że walka łotrzykami będzie jeszcze bardziej zabójcza i pełna pułapek.

Nowe potwory i bossowie

Nowi przeciwnicy w lochach

W podziemiach Sanctuarium pojawią się nowe typy przeciwników, którzy wprawią graczy w zachwyt swoimi umiejętnościami i wyglądem. Będą tam między innymi dzikie bestie, takie jak wściekłe wilki czy jadowite pająki. Nie zabraknie też nowych odmian znanych już potworów, na przykład ognistych i trujących zombie. Każdy akt dostanie też nowego potężnego strażnika - przerażającego wielkoluda lub demona. Walka z tymi stworzeniami będzie prawdziwym wyzwaniem dla nawet doświadczonych graczy.

Nowi bossowie

Oprócz zwykłych przeciwników, w grze pojawią się także nowi, potężni bossowie. Będzie wśród nich na przykład Szalony Albtrad - koszmar na trzech nogach zadający olbrzymie obrażenia ogniem. Kolejnym będzie Syfon Życia - pół-widmo, pół-wampir wysysający siły witalne z graczy. Nie zabraknie też klasycznych bossów jak Azmodan czy Diablo w nowych, jeszcze groźniejszych odsłonach. Pokonanie tych przeciwników będzie wymagało nie lada umiejętności i perfekcyjnej znajomości swojej postaci.

Nowe elity

Oprócz nowych zwykłych potworów i bossów, patch 2.5 wprowadzi też nowe odmiany elitarnych przeciwników. Będą wśród nich na przykład Zaklinacze, przyzywający dodatkowe stworzenia do walki lub Opancerzeni, posiadający zwiększoną wytrzymałość na obrażenia. Nie zabraknie też Zatrutych, zadających okresowo obrażenia trucizną czy Płonących, którzy podpalają gracza. Walki z elitami będą teraz jeszcze trudniejsze i bardziej wymagające.

Poprawki i usprawnienia rozgrywki

Nadchodzące zmiany w patchu 2.5 Diablo 3

Balans trudności

Jedną z najważniejszych zmian w aktualizacji 2.5 będą liczne poprawki balansu rozgrywki. Deweloperzy dostosują poziom trudności poszczególnych aktów, aby gra stawała się stopniowo coraz trudniejsza. Zmienią się także statystyki i umiejętności potworów, aby walka z nimi była wymagająca, ale satysfakcjonująca. Gracze odczują te zmiany zwłaszcza na wyższych poziomach trudności, gdzie balans będzie teraz znacznie lepszy.

Poprawki błędów

Patch 2.5 naprawi też wiele znanych błędów i niedoróbek w grze. Deweloperzy skupili się przede wszystkim na problemach związanych z umiejętnościami postaci i ich współdziałaniem. Usunięte zostaną uciążliwe bugi powodujące np. zawieszanie gry przy użyciu konkretnych zdolności. Łatanie dziur w kodzie gry znacząco poprawi jej płynność i stabilność.

Zmiany interfejsu

Interfejs gry również doczeka się kilku istotnych poprawek. Przede wszystkim zmieni się system poruszania się po menu, który ma stać się bardziej intuicyjny. Poprawiona zostanie też czytelność informacji w trakcie gry, aby gracz miał lepszy wgląd w statystyki postaci. Dodatkowo zmieni się wygląd niektórych elementów UI, aby lepiej komponowały się z klimatem mrocznego Sanctuarium.

Nowe funkcje społecznościowe

Rozgrywka grupowa

Jedną z nowości patcha 2.5 będzie usprawnienie funkcji rozgrywki grupowej. Gracze będą mogli łatwiej dołączać do swoich znajomych lub losowych osób za pomocą nowego systemu matchmaking. Dodatkowo, grupy będą mogły ustawić własny poziom trudności niezależnie od poziomu gospodarza. Usprawni to znacząco zabawę w kooperacji.

Czat głosowy

Kolejną nowością będzie dodanie czatu głosowego umożliwiającego komunikację z innymi graczami bez konieczności pisania. Wystarczy podpiąć mikrofon i swobodnie rozmawiać ze swoją drużyną. Czat głosowy na pewno ułatwi koordynację działań grupy i sprawi, że rozgrywka stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Nowe rankingi

Aktualizacja doda także nowe rankingi dla graczy. Będzie można rywalizować na przykład o tytuł najlepszego zabójcy potworów, największego zbieracza skarbów czy najwytrwalszego gracza. Rankingi mają zachęcić do powrotu do gry i ponownego przechodzenia jej w celu poprawy swojej pozycji. To z pewnością spodoba się najbardziej zagorzałym fanom Diablo 3.

Inne poprawki i zmiany

Poprawki wydajności

Aktualizacja 2.5 przyniesie również wiele zmian mających na celu poprawę ogólnej wydajności gry. Deweloperzy zoptymalizują kod, aby zmniejszyć ilość lagów i spadków płynności, szczególnie przy dużym zagęszczeniu przeciwników. Poprawią też działanie gry na słabszych komputerach, aby mogła ona działać płynnie także na starszych maszynach.

Zmiany w oprawie graficznej

Zmieni się również oprawa wizualna gry. Poprawione zostaną niektóre tekstury i modele postaci, aby wyglądały one jeszcze bardziej szczegółowo. Dodatkowo zaktualizowane zostaną efekty cząsteczkowe, aby walka i zaklęcia wyglądały jeszcze efektowniej. Te zmiany mają na celu jeszcze lepiej oddać mroczny klimat świata Sanctuarium.

Drobniejsze zmiany i poprawki

Oprócz wyżej wymienionych nowości, patch 2.5 zawierać będzie masę drobniejszych poprawek i zmian. Będą wśród nich na przykład nowe animacje postaci, więcej możliwości modyfikacji wyglądu bohatera czy poszerzenie listy osiągnięć. Deweloperzy dopieszczą też wiele mnie

Podsumowanie

Podsumowując, patch 2.5 do Diablo 3 przyniesie graczom mnóstwo nowej zawartości i poprawek, które sprawią, że ich ulubiona gra stanie się jeszcze lepsza. Deweloperzy zadbali zarówno o nowe elementy rozgrywki takie jak przedmioty czy potwory, jak i o liczne usprawnienia istniejących już mechanik. Gra dzięki aktualizacji zyska na jakości, grywalności i urozmaiceniu. Fani Diablo 3 mają więc naprawdę na co czekać.

Najczęściej zadawane pytania

Twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty publikacji aktualizacji. Prawdopodobnie pojawi się ona w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tak, patch 2.5, podobnie jak poprzednie aktualizacje, będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Diablo 3.

Aktualizacja pojawi się na wszystkich platformach, na których obecnie można grać w Diablo 3, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Nie, patch 2.5 jest kompatybilny z istniejącymi zapisami gry. Nie trzeba będzie zaczynać przygody od początku.

Dokładny rozmiar patcha nie jest jeszcze znany, ale prawdopodobnie będzie to kilkanaście GB, w zależności od platformy.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk

Jestem fanem Diablo od pierwszej części. Świat Sanctuarium, walka z demonami i zdobywanie coraz potężniejszych przedmiotów to dla mnie gamingowa pasja. Na blogu dzielę się swoją wiedzą o Diablo Immortal - najnowszej odsłonie serii. Piszę szczegółowe poradniki, opisy postaci i przydatne wskazówki.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły