Nadchodzą zmiany - patch 2.4 w Diablo 3

Nadchodzą zmiany - patch 2.4 w Diablo 3
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15.09.2023 | 8 min.

Fani Diablo 3 z niecierpliwością wyczekują nadchodzącego patcha 2.4, który wprowadzi do gry wiele potrzebnych zmian i udoskonaleń. Rozwój Diablo 3 trwa już kilka lat, a twórcy wciąż starają się dostarczać graczom nową, angażującą zawartość oraz poprawiać te aspekty rozgrywki, które budzą zastrzeżenia. Patch 2.4 zapowiada się na naprawdę solidną aktualizację, wnoszącą całe mnóstwo treści do przemierzania, eksplorowania i grabienia. Sprawdźmy, jakie nowości tym razem szykują dla nas developerzy.

Nowe obszary i przeciwnicy

Ruiny Sescheron

Ruiny starożytnego Sescheron to kompletnie nowy obszar, który pojawi się w grze wraz z patchem 2.4. Będzie to rozległa lokacja z wieloma zakamarkami do zbadania, a także masą potworów czyhających w mroku. Oprócz tego na graczy czekać będą starożytne skarby oraz wyjątkowe przedmioty do znalezienia. Sescheron kryje też mroczne sekrety, związane z Lorath Nahr, czyli potężnym nekromantą, którego losy splatają się z historią krasnoludów. Eksplorując te zapomniane ruiny, odkryjemy wiele ciekawych smaczków fabularnych.

Podziemia Greyhollow

Greyhollow to zupełnie nowe podziemia, wzorowane na klimacie aktu 2. Znajdziemy tu całą masę kanciastych korytarzy, lochów, pułapek i innych niebezpieczeństw. Podziemia skrywają też sekretną bibliotekę, w której znajdują się dawno zapomniane księgi. Przemierzając te mroczne zakamarki możemy natknąć się również na ukryte skarby oraz wyjątkowe przedmioty. Greyhollow z pewnością dostarczy wielu wrażeń poszukiwaczom mocnych łupów.

Nowi bossowie i potwory

Oprócz nowych lokacji, patch 2.4 wprowadzi również nowych przeciwników. Możemy spodziewać się kilku wyjątkowo trudnych i widowiskowych starć z bossami, którzy będą strzegli dostępu do cennych łupów. Oprócz tego pojawią się nowe zastępy pospolitych potworów, które ubogacą bestiariusz Diablo 3. Będzie w czym wybierać, jeśli chodzi o rzeź i grabieże.

Zmiany klas postaci

Wzmocnienia barbarzyńców i czarodziejów

Barbarzyńcy i czarodzieje otrzymają sporo udoskonaleń swoich umiejętności i budów, które poprawią ich skuteczność w walce. Barbarzyńcy będą mogli siać jeszcze większe spustoszenie dzięki mocniejszym atakom obszarowym i lepszemu leczeniu. Z kolei czarodzieje otrzymają usprawnienia zwiększające siłę zaklęć i pozwalające na szybsze rzucanie czarów. Obydwie klasy staną się jeszcze groźniejszymi niszczycielami hord demonów.

Nerfy mnichów i łowców demonów

Mnisi i łowcy demonów zostali nieco przycięci, aby lepiej zbalansować rozgrywkę. Mnisi stracą część odporności, a ich heal nie będzie aż tak potężny. Łowcy demonów również staną się nieco słabsi, zwłaszcza jeśli chodzi o buildy skupione na leczeniu. Te zmiany powinny sprawić, że walka będzie wymagała nieco więcej strategicznego myślenia i uników.

Nowe buidy i umiejętności

Patch 2.4 wprowadzi też nowe możliwości rozwoju postaci w postaci dodatkowych runów, pasywnej mocy Nekromanta oraz ulepszeń umiejętności dla każdej klasy. Pojawią się też zupełnie nowe buidy skupione na pewnych mechanikach. Między innymi można będzie stworzyć bardzo szybkiego mnicha nastawionego na bieg i uniki. Buildy zyskają większą różnorodność.

Ulepszenia wyposażenia

Nowe legendarne przedmioty

Kolejna porcja wyjątkowego lootu w postaci nowych legendarnych przedmiotów również zawita do gry wraz z patchem. Będzie w czym wybierać, jeśli chodzi o epickie bronie, zbroje i dodatki. Mnóstwo unikalnych bonifikatów i efektów do odkrycia. Do tego kilka kompletów zbroi, które w nagrodę za zebranie wszystkich części dadzą dodatkowe profity.

Zmiany we właściwościach

Część istniejących już legendarnego sprzętu zostanie zmodyfikowana, aby lepiej pasowała do pewnych budli i stylów gry. Możemy się spodziewać między innymi lepszego zbalansowania broni pod kątem konkretnych klas postaci. Przedmioty o zbyt słabych statystykach zostaną wzmocnione. Ten tuning wyposażenia powinien urozmaicić proces tworzenia postaci.

Nowe możliwości rzemiosła

Kowale i jubilerzy również otrzymają nowe narzędzia w postaci receptur i materiałów. Będzie można tworzyć jeszcze potężniejszy ekwipunek dzięki ulepszonemu rzemiosłu. Dodatkowo konieczne surowce będziemy mogli zdobywać w nowych lokacjach. Rzemieślnicy z pewnością będą mieli sporo pracy przy uzbrajaniu bohaterów.

Poprawki rozgrywki

Nadchodzą zmiany - patch 2.4 w Diablo 3

Zrównoważenie trudności

Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych w patchu 2.4 jest zbalansowanie poziomu trudności na różnych etapach gry. Chodzi przede wszystkim o to, aby początkowe elementy nie były zbyt łatwe i szybko nudziły, a z kolei późniejsze zbytnio nie przytłaczały początkujących graczy. Dostosowanie krzywych trudności i progresji powinno sprawić, że gra będzie wymagająca, ale satysfakcjonująca.

Naprawa błędów

Oczywiście wraz z patchem zostanie wprowadzona masa poprawek technicznych i naprawa różnych drobnych błędów zgłaszanych przez społeczność. Dotyczą one między innymi zacinania się gry, problemów z sieciówką czy niedziałających poprawnie umiejętności. Te poprawki powinny usprawnić ogólne wrażenia płynące z rozgrywki.

Usprawnienia interfejsu

Interfejs użytkownika również doczeka się pewnych poprawek. Między innymi minimapa będzie bardziej czytelna, a ui podpowiedzi przy craftingu przejrzystszy. Łatwiejszy dostęp do niektórych opcji również ułatwi grę. Te drobne zmiany z pewnością ułatwią zabawę zwłaszcza nowym graczom.

Sezon 14

Motyw przewodni i nagrody

Oczywiście wraz z patchem 2.4 startuje również nowy, 14 sezon ligowy w Diablo 3. Tym razem motywem przewodnim są Aniołowie i Demon, stanowiący od wieków odwiecznych rywali. Nagrodami za osiągnięcia będą skrzydła anielskie oraz demoniczne. Z pewnością gracze będą chcieli zdobyć oba komplety, aby móc się nimi chwalić.

Zmiany w rankingach

Nowy sezon przyniesie również zmiany w rankingach ligowych. Zostaną one podzielone na kategorie ze względu na region oraz rodzaj rozgrywki. Dzięki temu rywalizacja stanie się bardziej transparentna i mniej zdominowana przez najlepszych z najlepszych. Każdy będzie mógł znaleźć ranking odpowiedni dla siebie.

Wyzwania sezonowe

Oczywiście w sezonie 14 nie zabraknie wyzwań sezonowych w postaci głównie osiągów związanych z nową zawartością. Będzie można zdobyć dodatkowe nagrody w postaci punktów skrzydeł, pucharów i trofeów. Dla najwytrwalszych przewidziane są też specjalne tytuły i osiągnięcia. Wyzwania dostarczą dodatkowych celów dla każdego gracza.

Inne nowości

Ulepszenia trybu Przygodniczy

Tryb Przygodniczy również zostanie nieco odświeżony w patchu 2.4. Znajdziemy tu nowe przedmioty oraz bonusy, a także zmienione potwory i usprawniony system nagród. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią przemierzać świat Diablo 3 w pojedynkę i cieszyć się samotną eksploracją.

Dodatki kosmetyczne

Patch 2.4 wprowadzi też nowe dodatki kosmetyczne w postaci portretów, ramek, piktogramów i innych ozdób. Będzie można nieco urozmaicić i spersonalizować wygląd swojego bohatera. Są to może drobne rzeczy, ale dla wielu graczy kolekcjonowanie takich dodatków jest przyjemnym urozmaiceniem.

Aktualizacje Straszliwej Trójcy

Na koniec warto dodać, że wraz z patchem 2.4 pojawi się też kolejna aktualizacja trybu Straszliwej Trójcy. Znajdziemy tu nowe przedmioty oraz mechaniki, które wniosą świeżość do tego wymagającego wyzwania. Tryb ten wciąż ewoluuje i nabiera głębi, więc fani najtrudniejszej zawartości Diablo 3 na pewno będą usatysfakcjonowani.

Podsumowując, patch 2.4 do Diablo 3 przyniesie całą masę nowej zawartości, zmian i usprawnień niemal w każdym elemencie gry. Twórcy wykazują się niezwykłym zaangażowaniem w ciągły rozwój Diablo 3, dostarczając graczom kolejne powody do powrotu do tej kultowej gry ARPG. Aktualizacja zapowiada się naprawdę obiecująco i z pewnością spotka się z entuzjazmem fanów. Pozostaje cierpliwie czekać na premierę patcha 2.4.

Podsumowanie

Patch 2.4 do Diablo 3 wprowadza mnóstwo pozytywnych zmian, które sprawią, że wracanie do tej gry ARPG będzie jeszcze przyjemniejsze. Nowe obszary dostarczą wielu godzin eksploracji i walki z potworami. Przebudowa klas postaci i wyposażenia otworzy przed graczami nowe możliwości budowania bohaterów. Dodatki kosmetyczne i usprawnienia rozgrywki poprawią ogólne wrażenia. 14 sezon ligowy z motywem aniołów i demonów z pewnością przyciągnie rzesze fanów. Patch 2.4 pokazuje, że Diablo 3 ma jeszcze ogromny potencjał i może jeszcze przez lata dostarczać świetnej zabawy miłośnikom łupiestwa i mrocznych RPG akcji.

Najczęściej zadawane pytania

Twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty premiery. Prawdopodobnie nastąpi to w pierwszym kwartale 2023 roku.

Tak, cała nowa zawartość patcha 2.4 będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy Diablo 3 i dodatku Reaper of Souls.

Wymagania pozostaną takie same, jak w przypadku aktualnej wersji Diablo 3. Gra będzie działać nawet na słabszych komputerach.

Zespół deweloperski Diablo 3 zamierza wspierać grę jeszcze przez długi czas, więc możemy spodziewać się następnych patchy.

Informacje pojawiają się na oficjalnej stronie Diablo 3 oraz w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, YouTube.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły