Jak zresetować skille i staty w Diablo 2 Resurrected

Jak zresetować skille i staty w Diablo 2 Resurrected
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15.09.2023 | 8 min.

Resetowanie skilli i statów w Diablo 2 Resurrected to jedna z najważniejszych mechanik, z których mogą skorzystać gracze. Pozwala ona na zmianę stylu rozgrywki, poprawienie efektywności postaci oraz wypróbowanie nowych, ciekawych buildów. Jak jednak poprawnie zresetować skille i statystyki, aby osiągnąć zamierzony efekt? W tym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Na początku warto zastanowić się, dlaczego w ogóle rozważasz reset. Być może znudził Cię dotychczasowy styl gry Twojej postaci i chcesz spróbować czegoś nowego? A może okazało się, że niektóre elementy builda nie działają zbyt dobrze lub nie dają oczekiwanych rezultatów? Reset to świetna okazja, by poprawić efektywność bohatera i dostosować go do własnych preferencji. Niezależnie od powodu, pamiętaj, że proces jest w pełni odwracalny. W razie czego zawsze możesz wrócić do poprzedniego ustawienia.

Dlaczego warto zresetować skille i staty w Diablo 2 Resurrected?

Zmiana stylu rozgrywki

Jednym z głównych powodów, dla których gracze decydują się na reset, jest chęć zmiany dotychczasowego stylu gry. Po wielu godzinach spędzonych na rozwijaniu tego samego bohatera, rozgrywka może stać się monotonna i nudna. Reset pozwala na świeże spojrzenie poprzez wypróbowanie nowych umiejętności i cech postaci. Dzięki niemu można przekształcić np. wojownika w maga i odwrotnie. To sprawia, że zabawa staje się jakby zupełnie nową grą.

Poprawienie efektywności postaci

Czasem okazuje się, że pomimo dużej ilości zdobytych punktów umiejętności, nasz bohater nie radzi sobie zbyt dobrze. Może to być spowodowane niewłaściwym rozłożeniem punktów między skillami lub złym doborem cech. Reset umożliwia "wyprostowanie ścieżki rozwoju" i ponowne rozdzielenie punktów w taki sposób, aby gra postacią była efektywniejsza. Dobra okazja do poprawienia builda.

Wypróbowanie nowych buildów

Fani Diablo 2 z pewnością zdadzą sobie sprawę, że możliwości tworzenia unikalnych i nietuzinkowych postaci jest naprawdę sporo. Niestety, aby je wszystkie wypróbować, potrzebny byłby nie jeden bohater. Reset umożliwia "recykling" tego samego bohatera poprzez całkowitą zmianę jego charakterystyki, umiejętności i stylu walki. Dzięki temu, nie trzeba tworzyć wielu alternatywnych postaci tylko po to, by sprawdzić kilka różnych specjalizacji.

Jak zresetować skille w Diablo 2 Resurrected?

Konieczne przedmioty do zresetowania skilli

Aby zresetować skille, niezbędny jest specjalny przedmiot - Essencja Zapomnienia. Jest ona dość rzadka i trudno dostępna, ale można ją zdobyć na kilka sposobów:

 • Kupując od NPC imieniem Akara za sumę 50 000 sztuk złota.
 • Znajdując ją losowo na ziemi lub w skrzyniach.
 • Otrzymując ją od innego gracza w prezencie bądź wymianie.
 • Kupując za forum złoto od innych graczy.

Gdzie znaleźć przedmiot do resetu skilli

Opcje zdobycia Essencji Zapomnienia są dość ograniczone. Zdecydowanie najłatwiej kupić ją od Akary, którą znajdziemy w Rogue Encampment. Należy jednak pamiętać, że jej cena rośnie wraz z każdym kolejnym zakupem. Drugą opcją jest znalezienie jej losowo na mapie, jednak szanse są niewielkie. Można również poprosić o nią na forum społecznościowym lub kupić za forum gold.

Jak użyć przedmiotu do zresetowania skilli

Aby zastosować Essencję Zapomnienia, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na jej ikonę w ekwipunku. Pojawi się okno z pytaniem, czy na pewno chcemy zresetować skille. Po potwierdzeniu, wszystkie zdobyte dotąd punkty umiejętności zostaną zabrane, a my będziemy mogli rozdzielić je od nowa. Pamiętajmy, że reset skilli nie cofa zdobytych poziomów ani nie zmienia wyposażenia. Dotyczy wyłącznie punktów umiejętności.

Jak zresetować staty w Diablo 2 Resurrected?

Konieczne przedmioty do zresetowania statów

Do zresetowania statystyk postaci potrzebny jest inny przedmiot - Eliksir Przemian. Można go zdobyć na kilka sposobów:

 • Kupując od NPC o imieniu Malah za 100 000 sztuk złota.
 • Znajdując losowo na mapie lub w skrzyniach.
 • Otrzymując od innego gracza.
 • Kupując na forum społecznościowym za forum złoto.

Gdzie zdobyć przedmiot do resetu statów

Podobnie jak w przypadku Essencji Zapomnienia, najłatwiej kupić Eliksir Przemian od NPC - tym razem Malah w Act 5. Cena również rośnie przy każdym kolejnym zakupie. Można także spróbować znaleźć go na mapie, dostać od innego gracza lub kupić na forum od społeczności.

Jak zastosować przedmiot do resetu statów

Aby zresetować statystyki, klikamy prawym przyciskiem myszy na Eliksir Przemian. Pojawi się okno z zapytaniem o potwierdzenie. Po zatwierdzeniu, wszystkie do tej pory zdobyte punkty cech (Siła, Zręczność itd.) zostaną wyzerowane. Będziemy mogli rozdzielić je ponownie. Reset statystyk nie ma wpływu na poziom ani ekwipunek bohatera.

Optymalizacja skilli i statów po resecie w Diablo 2 Resurrected

Jak zresetować skille i staty w Diablo 2 Resurrected

Najlepsze skille dla poszczególnych klas

Po zresetowaniu wszystkich punktów umiejętności, przyjdzie czas na ich ponowny, lepszy rozdział. Warto zapoznać się z rankingami najlepszych skilli dla swojej klasy postaci i zainwestować w nie przede wszystkim. Od tego zależeć będzie siła i styl gry bohatera. Dobrze też skupić punkty na synergiach, czyli powiązanych ze sobą umiejętnościach.

Optymalny rozkład statów dla różnych buildów

Podobnie, przy resetowaniu statystyk, powinniśmy dostosować ich rozłożenie do specjalizacji naszego bohatera. Na przykład postać bazująca na walce wręcz powinna mieć dużo punktów w Sile, zręcznościowy łowca demonów - w Zręczności itd. Warto sprawdzić przewodniki i poradniki dla konkretnych buildów.

Porady dotyczące doboru skilli i statów

Ogólnie przy rozwoju postaci po resecie warto stawiać na umiejętności, które pasują do siebie i się uzupełniają. Nie rozdrabniajmy punktów na zbyt wiele różnych skilli. Rozsądnie dobierajmy też statystyki pod kątem profesji i broni, której używamy. Warto czasami eksperymentować z mniej popularnymi buildami. Jeśli coś nie wypali, zawsze można zresetować i spróbować innej kombinacji umiejętności i cech.

Kiedy najlepiej robić reset skilli i statów w Diablo 2 Resurrected?

Na początku gry, by zoptymalizować start

Dobrym momentem na pierwszy reset jest osiągnięcie maksymalnego, możliwego na danym etapie rozwoju postaci. Wtedy możemy zoptymalizować początkowe skille i statystyki tak, aby ułatwić sobie start i przyspieszyć progres. Warto to zrobić przed rozpoczęciem farma na wyższych poziomach.

W trakcie gry po zdobyciu unikalnych przedmiotów

Czasami w trakcie rozgrywki zdobędziemy wyjątkowy przedmiot, który pasuje do zupełnie innego stylu gry niż obecny build. Wtedy reset pozwoli nam zmienić skille i staty tak, by jak najlepiej wykorzystać potencjał nowego wyposażenia.

Przed walkami z aktbossami i bossami końcowymi

Przed trudnymi starciami z silnymi przeciwnikami warto zresetować i dostosować builda taktycznie do ich słabych punktów. Możemy też zmaksymalizować skille pomocne w walce z danym bossem, by zwiększyć szanse na sukces.

Często zadawane pytania na temat resetowania skilli i statów

Czy można cofnąć zresetowane skille?

Niestety, proces resetowania jest jednostronny i nieodwracalny. Raz wyzerowane i rozdzielone na nowo punkty umiejętności nie mogą zostać przywrócone do poprzedniego stanu. Dlatego przed resetem warto dobrze przemyśleć nowy build i ewentualnie sporządzić notatkę ze starego ustawienia.

Jaki jest limit resetów skilli i statów?

W grze nie ma żadnego limitu co do ilości resetów, których możemy dokonać na postaci. Oczywiście ograniczeniem jest tutaj dostępność przedmiotów potrzebnych do zresetowania, czyli Essencji Zapomnienia i Eliksirów Przemian. Im częściej resetujemy, tym droższe będą kolejne przedmioty u npc.

Czy reset wpływa na poziom postaci i ekwipunek?

Co ważne, sam proces resetowania umiejętności i statów nie ma absolutnie żadnego wpływu na aktualny poziom ani wyposażenie bohatera. Te elementy pozostają niezmienione. Reset dotyczy jedynie punktów do wydania w skillach i cechach.

Podsumowanie

Resetowanie skilli i statów w Diablo 2 Resurrected to bardzo przydatna opcja, która pozwala odświeżyć rozgrywkę i dostosować build do własnych preferencji. Daje dużą swobodę w eksperymentowaniu z różnymi kombinacjami umiejętności i cech postaci. Warto z tego korzystać zwłaszcza, gdy styl gry się znudzi lub gdy zdobędziemy wyjątkowy przedmiot pasujący do innej specjalizacji. Pamiętajmy, żeby przed resetem dobrze zaplanować nowy build i rozważnie rozdzielić punkty. To pozwoli w pełni wykorzystać potencjał tej opcji.

Najczęściej zadawane pytania

Essencję Zapomnienia i Eliksir Przemian można kupić od npc, znaleźć losowo lub otrzymać od innego gracza. Najłatwiej kupić, ale cena rośnie przy każdym zakupie.

Tak, reset skilli i statów to dwa niezależne procesy. Możemy zresetować tylko jedno z nich, bez konieczności ruszania drugiego.

Nie, reset dotyczy tylko umiejętności i cech. Poziom, doświadczenie i ekwipunek pozostają bez zmian.

W grze nie ma limitu resetów. Możemy to robić w nieskończoność, ograniczeniem jest jedynie dostęp do potrzebnych przedmiotów.

Nie, proces resetowania jest nieodwracalny. Raz usuniętych punktów umiejętności nie da się przywrócić.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
 2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
 3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
 4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
 5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły