Jak zdobyć skrzynkę szeptów w Diablo 2 Resurrected

Jak zdobyć skrzynkę szeptów w Diablo 2 Resurrected
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15.09.2023 | 5 min.

Skrzynka szeptów to jeden z najcenniejszych skarbów do zdobycia w grze Diablo 2 Resurrected. Zawartość tej tajemniczej skrzyni może znacząco wzmocnić postać i dać przewagę nad wrogami. Jednak dotarcie do skrzynki i pokonanie jej strażników wymaga odpowiedniego przygotowania. Poniższy artykuł zawiera szczegółowy przewodnik krok po kroku jak odnaleźć skrzynkę szeptów, spełnić wymagania potrzebne do jej otwarcia, przygotować postać do walki ze strażnikami oraz jakie nagrody można znaleźć w środku.

Lokalizacja skrzynki szeptów

Akt I - Rogaty Las

Skrzynia szeptów pojawia się losowo w jednym z wielu miejsc na mapie Rogatego Lasu. Najlepiej przeszukiwać dokładnie jaskinie, krypty i podziemia. Często skrzynia znajduje się w pobliżu obozów bandytów lub wśród gęstych zarośli.

Akt II - Stare Ruiny

W Aktu II skrzynia szeptów pojawia się w Starych Ruinach, czyli na terenie dawnej stolicy Zacharu. Dobrze przeczesać obszar wokół placu miejskiego oraz zamkowy dziedziniec. Często skrzynia ukryta jest w podziemnych lochach lub wieżach.

Akt III - Dżungla Kurast

To najtrudniejsze miejsce do znalezienia skrzyni szeptów. Ukryta jest gdzieś głęboko w gęstej Dżungli Kurast. Warto przeszukiwać starożytne świątynie, podziemia oraz tereny wokół jeziora Reflecting Pool. Skrzynia często strzeżona jest przez potężne bestie.

Wymagania do otwarcia skrzynki

Klucz do trumny Tal Rasha

Aby otworzyć skrzynię szeptów, najpierw trzeba zdobyć magiczny Klucz do trumny Tal Rasha. Jest on dobrze ukryty gdzieś w Aktach II lub III. Czasem upuszczają go magiczne bestie.

Amulet Horadrimów

Kolejnym kluczowym przedmiotem jest Amulet Horadrimów. Można go znaleźć losowo albo otrzymać w nagrodę za wykonanie zadania w Aktach II-V.

Wykucie kompletu run szeptu

Ostatnim wymogiem jest posiadanie kompletu 6 magicznych run szeptu. Runy te są bardzo rzadkie, ale można je zdobyć pokonując bossów lub rozwiązując zagadki środowiskowe.

Przygotowanie postaci

Umiejętności i ekwipunek

Postać powinna mieć silne umiejętności ofensywne i defensywne oraz ekwipunek zwiększający statystyki. Przyda się też szybkość poruszania i zdolności magiczne.

Poziomy doświadczenia i statystyki

Zalecany poziom doświadczenia to minimum 55. Ważne są wysokie punkty życia, pancerza i obrażeń. Statystyki można zwiększyć za pomocą przedmiotów i zaklęć.

Przedmioty pomocnicze i eliksiry

Warto zebrać duży zapas mikstur leczniczych, eliksirów many i życia. Przydadzą się też pergaminy teleportacji oraz przedmioty zwiększające szybkość poruszania.

Pokonanie strażników skrzynki

Jak zdobyć skrzynkę szeptów w Diablo 2 Resurrected

Typy potworów chroniących skrzynkę

Do typowych strażników należą m.in. wielkie gady, demony, nieumarli i boscy strażnicy. Często występują całe ich grupy, a także potężni unikalni przeciwnicy.

Strategie walki z poszczególnymi strażnikami

Najlepiej eliminować przeciwników pojedynczo, używając ich słabości elementarnych. Przyda się zwiększanie obrażeń, spowalnianie i osłabianie wrogów zaklęciami.

Unikanie pułapek wokół skrzynki

Warto uważać na pułapki takie jak kolce, pociski i bomby. Czasem aktywują się też magiczne pole siłowe lub trujące chmury. Pomocne będą zwoje teleportacji i odporności.

Zawartość skrzynki szeptów

Runy szeptu i przedmioty rzemieślnicze

Wewnątrz znajdziemy komplet run potrzebnych do wykucia unikalnych przedmiotów. Wraz z nimi skrzynia zawiera też kosztowne kamienie i materiały rzemieślnicze.

Wyjątkowe i magiczne przedmioty

Często w środku kryją się legendarne bronie, zbroje i klejnoty o potężnych właściwościach. Mogą to być przedmioty wyjątkowe lub magiczne.

Zwoje z umiejętnościami i księgi

Oprócz ekwipunku, skrzynia zawiera również cenne księgi z unikalnymi zaklęciami i umiejętnościami, które znacząco wzmocnią bohatera. Są one bardzo trudne do zdobycia w grze.

Podsumowanie

Skrzynka szeptów to jedna z najcenniejszych i najtrudniejszych do zdobycia nagród w Diablo 2 Resurrected. Aby ją zdobyć, należy najpierw odnaleźć jej losową lokalizację, następnie zdobyć trzy kluczowe przedmioty otwierające, odpowiednio przygotować i wzmocnić postać, pokonać licznych strażników i w końcu zabrać fantastyczne łupy ze środka skrzyni. Nagrodami są nie tylko potężny ekwipunek, ale też unikalne materiały rzemieślnicze i zwoje z umiejętnościami, które mogą znacząco ułatwić rozgrywkę. Zdobycie skrzyni szeptów wymaga cierpliwości i zaangażowania, ale naprawdę się opłaca!

Najczęściej zadawane pytania

Najlepsze do tego zadania są postaci typu paladyn, barbarzyńca lub druid. Mają wysoką wytrzymałość i obrażenia.

Nie, skrzynia pozostanie zamknięta dopóki gracz nie zdobędzie wszystkich trzech przedmiotów potrzebnych do jej otwarcia.

Tylko raz na każdą rozgrywkę. Po otwarciu skrzyni znika ona z danej mapy na zawsze.

Przedmioty w środku są losowo generowane, za każdym razem mogą być inne.

Największe szanse są w Akcie III, gdzie jest ich najwięcej. W Aktach I i II pojawiają się znacznie rzadziej.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły