Jak zdobyć skarbiec Kion w Diablo Immortal

Jak zdobyć skarbiec Kion w Diablo Immortal
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15 września 2023 | 9 min

Zdobycie legendarnego skarbca Kion w Diablo Immortal to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają gracze. Ten starożytny skarbiec kryje w sobie niezwykle cenne i potężne artefakty, które mogą znacząco wzmocnić bohatera. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Droga do skarbca wiedzie przez niebezpieczne tereny opanowane przez hordy wrogów i strzeżone przez potężnego strażnika. Tylko najlepsi gracze, dysponujący odpowiednio rozwiniętymi umiejętnościami i ekwipunkiem, są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Jednak triumf smakuje tym słodziej, im większe były przeszkody. Poniższy poradnik szczegółowo omawia, jak przygotować się do zdobycia skarbca Kion i pokonania jego strażnika, gdzie dokładnie się on znajduje, jakich nagród można się spodziewać i jak je najlepiej wykorzystać, by zmaksymalizować korzyści dla rozwoju bohatera.

Dlaczego warto zdobyć skarbiec Kion?

Jakie znajdują się w nim przedmioty?

Skarbiec Kion kryje przedmioty legendarnej jakości, których nie zdobędziesz w żadnym innym miejscu w grze. Są to galeony, hełmy, zbroje, pierścienie i amulety o wyjątkowych statystykach i bonusach. Posiadając je, zyskasz ogromną przewagę nad innymi graczami zarówno w pojedynkach PvP, jak i podczas pokonywania coraz trudniejszych lochów. To właśnie legendarne przedmioty ze skarbca pozwolą ci rozwinąć bohatera do najwyższego poziomu.

Jak wpłynie to na rozwój postaci?

Ekwipunek ze skarbca Kion zapewni twemu bohaterowi takie bonusowe statystyki jak premia do obrażeń, szansa na trafienie krytyczne, odporność na określone rodzaje uszkodzeń, większa energia many i zdrowia etc. Pozwoli to zwiększyć twą siłę w walce z przeciwnikami o kilkaset punktów procent. Rozwiniesz umiejętności postaci do absolutnego maksimum. Żaden inny zestaw przedmiotów nie zapewni ci aż takiego wzrostu mocy.

Prestiż zdobycia legendarnego skarbca

Oprócz nagród materialnych, zdobycie skarbca Kion przynosi ogromny prestiż wśród społeczności Diablo Immortal. Jest to jedno z najtrudniejszych osiągnięć w grze, na które stać jedynie najlepszych i najbardziej wytrwałych graczy. Pokonanie strażnika i triumfalne wyjście ze skarbca z legendarnymi łupami zapewni ci sławę i podziw ze strony innych. Będziesz wzorem do naśladowania i obiektem zazdrości. To wspaniałe uczucie dla każdego fana Diablo!

Gdzie znajduje się skarbiec i jak do niego dotrzeć?

Lokalizacja skarbca na mapie

Skarbiec Kion znajduje się w samym centrum obszaru o tej samej nazwie. Jest to pustynny rejon na zachodnich krańcach krainy Bilefen. Aby dotrzeć do wejścia do skarbca, musisz najpierw odblokować dostęp do Kion poprzez wykonanie serii zadań fabularnych dla Fraktów Bilefen. Gdy już to zrobisz, na mapie pojawi się ikona skarbca. Najłatwiej do niego dotrzeć teleportując się bezpośrednio z Westmarch bądź namiotu Fraktów.

Przejście przez obszar Kion i pokonanie strażników

Choć samo wejście do skarbca Kion jest już na mapie, to aby do niego dotrzeć, musisz najpierw przemierzyć niebezpieczny obszar Kion. Roją się tam groźne bestie i demony, a także patrole Fraktów Kion. Na drodze napotkasz też wiele grup powiązanych ze sobą bossów - potężnych przeciwników, z których każdy będzie ciężką walką. Kluczem jest eliminowanie ich po kolei, stopniowo poszerzając kontrolę nad strefą wokół skarbca.

Wymagania dotyczące poziomu postaci i ekwipunku

Aby mieć jakiekolwiek szanse w starciu ze strażnikiem skarbca, twój bohater musi mieć minimum 60 poziom doświadczenia. Zalecany jest co najmniej poziom 70-80. Twój ekwipunek powinien składać się głównie z przedmiotów legendarnej jakości, najlepiej z dodatkowym bonusem do Obrażeń od Elit. Postaraj się też zdobyć jak najwięcej klejnotów powiększających Twoją siłę bojową. Inaczej walka ze strażnikiem może okazać się zbyt trudna.

Walka z bossem strażnikiem skarbca

Jakie są mechaniki tej walki?

Strażnik skarbca Kion to jeden z najpotężniejszych bossów w Diablo Immortal. Ma kilka faz, podczas których używa różnych umiejętności. W pierwszej turze aktywuje pole siłowe, które odbija część zadawanych obrażeń. Gdy straci 1/3 zdrowia, zaczyna wołać posiłki i przyzywać coraz więcej pomniejszych przeciwników. Pod koniec walki wykonuje potężne ataki obszarowe, które mogą zadać ogromne obrażenia, jeśli się przed nimi nie uchronisz.

Przygotowanie strategii i builda postaci

Ze względu na różne fazy walki, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie strategii i dobór umiejętności postaci. Przyda się duża ilość punktów zdrowia i pancerza, by przetrwać potężne ataki przeciwnika. Poza tym potrzebne będą zdolności obszarowe do szybkiej eliminacji przyzwanych pomocników. Miej też w zapasie mikstury lecznicze. Optymalny jest build nastawiony na walkę z elitami i bossami.

Omówienie kluczowych umiejętności i przedmiotów

Oto umiejętności i przedmioty, które przydadzą się najbardziej w walce z bossem skarbca Kion: - Gniew Berserkera - zwiększa obrażenia po utracie części zdrowia - Pole Siłowe - chroni przed częścią obrażeń - Uderzenie Zomowca - zadaje duże obrażenia obszarowe - Miotacz Ognia - do szybkiej eliminacji małych przeciwników - Pierścień Otuchy - leczy po pokonaniu wroga - Napój Witalności - przywraca dużo zdrowia - Amulet Nieujarzmionej Furii - premia do obrażeń przeciwko elitom

Nagrody ze skarbca i wykorzystanie łupów

Jak zdobyć skarbiec Kion w Diablo Immortal

Przegląd legendarnego ekwipunku ze skarbca

Oto lista najcenniejszych legendarnych przedmiotów, jakie możesz znaleźć w skarbcu Kion: - Zbroja Hańby - zwiększa obrażenia i daje premię przeciwko oślepieniu oraz spowolnieniu - Kostur Dumy - zwiększa obrażenia czarów o 15% i zmniejsza ich koszt many - Galeon Wiecznego Ognia - zadaje dodatkowe obrażenia ogniste przy trafieniach krytycznych - Pierścień Przodków - zwiększa obrażenia o 5% za każde pokonane 10 poziomów lochu - Amulet Odwagi - zmniejsza otrzymywane obrażenia o 18% od zwykłych przeciwników

Wskazówki do budowania postaci z nowym ekwipunkiem

Aby w pełni wykorzystać bonusowe statystyki z legendarnych przedmiotów ze skarbca Kion, musisz odpowiednio zmodyfikować build swojej postaci. Na przykład, jeśli zdobyłeś Kostur Dumy, warto zainwestować dodatkowe punkty w talenty zwiększające obrażenia zaklęć. Podobnie, mając Zbroję Hańby, możesz śmielej inwestować w talenty defensywne i przetrwanie, nie tracąc ofensywnego potencjału. Analizując bonusy z każdego łupu, możesz zoptymalizować rozwój swojego bohatera.

Inne nagrody i korzyści ze zdobycia skarbca

Oprócz wyjątkowego ekwipunku, triumf nad strażnikiem skarbca Kion przynosi też inne profity. Zdobędziesz ogromne ilości kunsztu, złota oraz kamieni szlachetnych potrzebnych do rzemiosła. Pokonanie jednego z najtrudniejszych bossów gwarantuje również tytuły i osiągnięcia, które znacząco podniosą twój prestiż. Będziesz mógł pochwalić się swoim sukcesem!

Porady dodatkowe i alternatywne metody

Wskazówki dla różnych klas postaci

W zależności od klasy twojego bohatera, przydają się inne wskazówki do walki z bossem skarbca: - Barbarzyńcy: stawiaj na talenty Berserkera zwiększające obrażenia przy niskim zdrowiu - Czarodzieje: używaj zaklęć spowalniających i osłabiających przeciwnika - Łotrzyki: wykorzystuj uniki, by ominąć najsilniejsze ataki bossa - Mnisi: aktywuj aury wzmacniające i leczące sojuszników - Nekromanci: przyzywaj armie szkieletów, by odwracały uwagę bossa - Złodzieje: zadawaj duże obrażenia z ukrycia wykorzystując krytyczne trafienia

Możliwość pomocy od innych graczy

Choć zdobycie skarbca Kion to osobiste osiągnięcie, możesz zwiększyć swoje szanse powołując pomoc innych graczy. Wraz z 2-3 sojusznikami na podobnym poziomie walka będzie znacznie łatwiejsza. Możecie się uzupełniać wzajemnie w rolach bojowych i leczniczych. Jednak nagrody ze skarbca będziecie musieli podzielić.

Inne sposoby na zdobycie potrzebnego ekwipunku

Istnieją też alternatywne źródła zdobycia porównywalnego ekwipunku, jednak wymagają znacznie więcej czasu i farma: - Loch Ancient Heart - szansa na legendarne przedmioty, ale znacznie mniejsza niż w skarbcu Kion - Bossowie Kikuras i Inferna - rzadkie dropy, lecz o gorszych statystykach - Skrzynie ze skarbem - losowe nagrody o przeciętnej jakości - Rzemiosło - możliwość rzadkich craftów, jednak kosztowne w materiały - Handel - drogie zakupy u innych graczy bez gwarancji trafienia idealnego przedmiotu

Jak widać z powyższego, jedynie zdobycie skarbca Kion zapewnia dostęp do naprawdę legendarnych łupów, które maksymalnie wzmocnią twoją postać!

Podsumowanie

Zdobycie skarbca Kion to marzenie każdego fana Diablo Immortal. Droga do legendarnych artefaktów wiedzie jednak przez żmudne przygotowania, intensywny grind i pełną wyzwań walkę z najpotężniejszymi przeciwnikami. Ci, którzy podejmą to wyzwanie, muszą wykazać się cierpliwością, umiejętnościami i determinacją. Jednak nagroda w postaci bajecznego ekwipunku, który diametralnie zmieni rozwój postaci, warta jest trudu. Triumf nad strażnikiem skarbca przejdzie też do legend gry i zapewni graczowi sławę w społeczności. Przestrzegam jednak, by nie lekceważyć potęgi bossa i dokładnie przygotować się do starcia. Życzę powodzenia w zdobyciu skarbca i cieszenia się zasłużoną chwałą!

Najczęstsze pytania

Zalecany minimalny poziom to 70, optymalnie 80. Im wyższy poziom, tym łatwiej będzie pokonać strażnika skarbca.

Tak, triumf nad strażnikiem i zdobycie skarbca jest możliwe w pojedynkę. Jednak posiłki od 1-2 graczy z pewnością ułatwią to trudne starcie.

Skarbiec Kion resetuje się co tydzień, w każdy wtorek. Dopiero wtedy można ponownie stanąć do walki ze strażnikiem i liczyć na kolejne legendy.

Zdecydowanie tak! Im więcej razy pokonasz strażnika, tym więcej unikalnych i potężnych łupów zdobędziesz. Wiele z nich można też zdublikować dzięki Horadrimom.

Warto szukać szczegółowych poradników na dedykowanych blogach i forach dla gier ARPG. Filmy na YouTube od doświadczonych graczy Diablo Immortal również mogą być pomocne.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły