Jak zdobyć Anihilus w Diablo 2 LoD

Jak zdobyć Anihilus w Diablo 2 LoD
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk15 września 2023 | 7 min

Anihilus, jeden z najpotężniejszych demonów Burning Hells, od dawna przerażał mieszkańców Sanktuarium. Ukryty głęboko w otchłaniach Ruined Fane, strzegł swojego skarbu i knuł mroczne plany podboju. Jednak odważni bohaterowie nie dali za wygraną i podjęli próbę pokonania tego straszliwego wroga. W niniejszym poradniku zdradzimy Wam, jak przygotować się do tego wyzwania i powstrzymać Anihilusa raz na zawsze.

Lokalizacja siedziby Anihilusa

Aby dotrzeć do kryjówki Anihilusa, musimy udać się do podziemnej świątyni zwanej Ruined Fane. Znajduje się ona w otchłaniach piekieł, więc dojście do niej nie należy do najłatwiejszych. Wrota do Ruined Fane znajdziemy w dolnej części River of Flame. Najpierw musimy przejść przez Chaos Sanctuary i pokonać Diablo, aby otworzyć przejście do River of Flame. Kiedy już się tam znajdziemy, przeszukajmy dokładnie mapę w poszukiwaniu wejścia do Ruined Fane. Uważajmy na liczne pułapki i potwory zasiedlające River of Flame.

Gdy już trafimy do Ruined Fane, czeka nas mozolna wędrówka przez liczne kręte korytarze i sale pełne niebezpieczeństw. Bądźmy czujni, gdyż Ruined Fane aż kipi od wrogów pragnących naszej zguby. Przygotujmy się na walkę z takimi przeciwnikami jak Venom Lords, Soul Killers czy Oblivion Knights. Na końcu tej ścieżki czeka nas starcie z samym Anihilusem.

Najważniejsze lokacje w Ruined Fane

W Ruined Fane musimy przejść przez takie lokacje jak Forgotten Reliquary, Forgotten Temple czy Forgotten Sanctum, zanim dotrzemy do siedziby Anihilusa. Każda z nich kryje inne niebezpieczeństwa i pułapki, więc należy zachować maksimum uwagi. Nie możemy dać zaskoczyć się licznym wrogom czyhającym w ukryciu.

Przydatne wskazówki odnośnie eksploracji

Podczas eksploracji Ruined Fane pamiętajmy o kilku przydatnych wskazówkach. Po pierwsze, bądźmy przygotowani na walkę na odległość, gdyż niektórzy wrogowie atakują z daleka. Po drugie, uważnie obserwujmy otoczenie w poszukiwaniu pułapek. Często są ukryte i trudne do wykrycia. Po trzecie, zbierajmy po drodze wszelkie przydatne przedmioty i wyposażenie. Mogą się przydać w walce z Anihilusem.

Niezbędny ekwipunek i postać do walki z Anihilusem

Walka z Anihilusem to nie lada wyzwanie, więc musimy dobrze się do niej przygotować. Przede wszystkim wybierzmy odpowiednią klasę postaci i wyposażenie, które pomoże nam stawić czoła temu potężnemu przeciwnikowi. Oto kilka przydatnych wskazówek odnośnie optymalnej charakterystyki.

Najlepsze przedmioty dla poszczególnych klas postaci

Dla barbarzyńców świetnym wyborem będzie Colossus Blade Oath runeword lub Breath of the Dying unique. Magowie powinni wybrać Spirit runeword lub Occulus unique. Zabójcy korzystają dobrze z Burza i Phoniex Strike. Paladyni zaś mogą używać Griefu lub Branda przeciw Anihilusowi.

Optymalne poziomy doświadczenia i umiejętności

Przeciwko Anihilusowi potrzebujemy co najmniej postaci na poziomie 85 z dobrze rozwiniętymi umiejętnościami bojowymi. Musimy mieć duże rezerwy many, aby móc używać zaklęć i ataków. Przyda się też sporo punktów witalności i zręczności.

Kluczowe zaklęcia i umiejętności przeciwko Anihilusowi

Przydadzą się umiejętności ignorujące pancerz jak Smite paladyna czy Kick assassina. Dobre będą też zaklęcia obniżające odporności Anihilusa jak Lower Resist. Poza tym potrzebne są leczące zaklęcia, aby przetrwać ten trudny bój. Rejuvination, potions i Life Tap będą niezbędne.

Taktyka walki z Anihilusem i jego sługami

Odpowiednia taktyka walki pozwoli nam pokonać Anihilusa i jego sługi, którzy będą bronić dostępu do swojego pana. Musimy wiedzieć jak radzić sobie z pułapkami świątyni i atakami poszczególnych przeciwników. Oto garść przydatnych porad.

Omijanie pułapek i potworów w siedzibie Anihilusa

W siedzibie Anihilusa czai się wiele pułapek. Najlepiej wysłać najpierw sługę, aby je zlokalizować. Część można ominąć lub zniszczyć z daleka. Nie atakujmy od razu wszystkich potworów, lecz wabmy pojedynczych przeciwników w bezpieczne miejsce.

Sposoby na pokonanie Strażników Anihilusa

Strażnicy Anihilusa to groźni Oblivion Knights i Soul Killers. Na odległość rażą ogniem i lodem, więc lepiej zbliżyć się na bezpośrednią walkę wręcz. Używajmy mikstur leczących, gdy stracimy dużo many lub zdrowia. Atakujmy najpierw jednego wroga na raz.

Unikanie specjalnych ataków samego Anihilusa

Anihilus potrafi teleportować się w różne miejsca areny. Bądźmy przygotowani do szybkiego przemieszczania się za nim. Jego Nova atakujemy z dystansu. Inferno omijamy uchylając się w bok. Kiedy rzuca Chilling Armor, zwiększmy obrażenia ogniem.

Nagrody za pokonanie Anihilusa

Jak zdobyć Anihilus w Diablo 2 LoD

Po pokonaniu Anihilusa czekają na nas liczne nagrody w postaci cennych przedmiotów, złota i punktów doświadczenia. Zdobędziemy unikatowe przedmioty nie do zdobycia w żaden inny sposób. Oto co możemy otrzymać za zwycięstwo z tym demonem.

Wyjątkowe przedmioty rzadkie i magiczne

Anihilus zawsze zostawia po sobie kilka przedmiotów rzadkich bądź magicznych o bardzo dobrych statystykach. W jego skarbcu możemy znaleźć potężną magiczną broń, zbroję i dodatki przydatne każdej klasie postaci.

Szansa na zdobycie unikatowych przedmiotów setowych

Choć szanse są niewielkie, istnieje możliwość uzyskania po pokonaniu Anihilusa elementów takich setów jak Tal Rasha's Wrappings, M'avina's Battle Harness czy IK Soul Cage. Kompletny set zapewnia ogromny wzrost mocy.

Duże ilości złota i punktów doświadczenia

Oprócz bogatego ekwipunku Anihilus zostawia po sobie sporą ilość złota, a także mnóstwo punktów doświadczenia. Możemy szybko podnieść poziom naszej postaci i zdobyć fundusze na ulepszenie wyposażenia.

Wykorzystanie zdobytych nagród i przedmiotów

Po zdobyciu tak wspaniałych nagród od Anihilusa, musimy jak najlepiej je wykorzystać, aby zmaksymalizować korzyści dla naszej postaci. Nowe przedmioty i złoto pozwolą rozwinąć jej umiejętności i moc bojową.

Handel unikatami i poprawa ekwipunku

Unikatowe przedmioty możemy sprzedać w zamian za ogromne ilości złota lub wymienić na potrzebne nam wyposażenie. Pozwoli to zoptymalizować statystyki i umiejętności naszej postaci.

Rosnąca przewaga nad przeciwnikami dzięki lepszemu wyposażeniu

Dzięki lepszemu ekwipunkowi zyskamy znaczną przewagę nad przeciwnikami w Sanktuarium. Będziemy mogli pokonywać silniejszych wrogów i stawiać czoła większym wyzwaniom.

Łatwiejsze przechodzenie kolejnych obszarów w grze

Nagrody od Anihilusa pozwolą nam łatwiej przechodzić kolejne lokacje, zadania i wyzwania czekające w Diablo 2. Dalsza część gry stanie się dużo prostsza i przyjemniejsza. To zasłużona nagroda za pokonanie tego potężnego demona.

Podsumowanie

Walka z Anihilusem to jedno z najtrudniejszych wyzwań w Diablo 2, ale odpowiednie przygotowanie i dobra taktyka walki pozwolą wyjść z tego starcia zwycięsko. Kluczowe jest wybranie właściwej klasy postaci, ekwipunku i umiejętności specjalnie pod kątem tej potyczki. Należy też poznać układ lochów Anihilusa i wiedzieć jak radzić sobie z pułapkami i jego sługami. Nagrodą za ten trud jest potężny ekwipunek, złoto i punkty doświadczenia, które pomogą w dalszej rozgrywce. Miejmy nadzieję, że niniejszy poradnik pomoże Wam w zgładzeniu tego przerażającego demona!

Najczęstsze pytania

Najszybsza droga prowadzi przez Chaos Sanctuary i River of Flame. Musimy jednak najpierw pokonać Diablo w Chaos Sanctuary.

Zabójcy, paladyni i barbarzyńcy radzą sobie najlepiej dzięki wysokim obrażeniom wręcz. Magowie też mają szansę przy odpowiednim doborze zaklęć.

Najlepiej posyłać najpierw sługę, aby uruchomiła pułapki. Część da się też zniszczyć z bezpiecznej odległości za pomocą zaklęć i strzał.

Należy zbliżyć się do nich na odległość ataku wręcz. Atakować pojedynczych Strażników i używać mikstur leczących w razie obrażeń.

Przy Nova trzymać dystans. Inferno omijać przez uchylenie. Przy Chilling Armor zwiększyć obrażenia ogniste. Teleportację przewidywać zawczasu.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk

Jestem pasjonatką gier z serii Diablo od wielu lat. Uwielbiam mroczny klimat, walkę z demonami i poszukiwanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na blogu dzielę się swoją wiedzą na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Piszę przewodniki, porady i recenzje. Moim celem jest pomoc innym fanom w jak najlepszym poznawaniu tego tytułu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły