Jak zdobyć 5* klejnoty w Diablo Immortal bez płacenia

Jak zdobyć 5* klejnoty w Diablo Immortal bez płacenia
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15 września 2023 | 6 min

Zdobycie najlepszych 5-gwiazdkowych klejnotów w grze Diablo Immortal bez wydawania prawdziwych pieniędzy może wydawać się trudnym zadaniem. Jednakże z odpowiednią wiedzą, cierpliwością i wytrwałością jest to jak najbardziej możliwe. W tym poradniku omówimy krok po kroku, jak zmaksymalizować swoje szanse na zdobycie tych pożądanych itemów poprzez optymalizację rozgrywki, efektywne wykorzystanie dostępnych mechanik oraz interakcję z innymi graczami.

Optymalizacja postaci

Wybór klasy postaci

Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej klasy, która będzie dobrze się sprawdzała w późniejszym etapie end game'u. Warto zdecydować się na taką, która posiada dobre możliwości farmienia przy jednoczesnym wysokim potencjale bojowym. Obecnie najlepszymi opcjami są barbarzyńca, czarnoksiężnik oraz mnich. Pozwalają one na szybkie pokonywanie hord przeciwników oraz sprawne poruszanie się po mapie.

Rozwój umiejętności

Kluczowe jest odpowiednie rozwinięcie drzewka umiejętności, aby w pełni wykorzystać potencjał wybranej klasy. Należy skupić się przede wszystkim na talentach zwiększających obrażenia, szybkość ataku oraz zwiększających zasięg ataków obszarowych. Warto na bieżąco analizować topowe buildy stworzone przez innych graczy i czerpać z nich inspiracje.

Dobór ekwipunku

Odpowiedni dobór broni, zbroi i klejnotów jest kluczowy, aby zapewnić swojej postaci jak największą siłę bojową. Należy szukać przedmiotów zwiększających obrażenia krytyczne, szansę na zadanie obrażeń krytycznych oraz te zwiększające główne statystyki postaci. Wraz ze wzrostem poziomu trzeba regularnie wymieniać swój ekwipunek na lepszy zdobyty podczas rozgrywki.

Efektywne farmienie

Najlepsze lokacje do farmienia

Aby zmaksymalizować zyski, należy wiedzieć, gdzie najefektywniej farmić dany typ przedmiotów i materiałów. Na przykład skarby wyjątkowo dobrze farmi się w podziemiach Kikuras Rapids, natomiast runy - w Piekielnym Labiryncie. Rotacja między kluczowymi lokacjami pozwoli na zebranie potrzebnych zasobów.

Rotacja stref farmienia

Warto co jakiś czas zmieniać miejsce farmienia, aby uniknąć zbytniego rozproszenia i konkurowania z innymi graczami o te same zasoby. Można ustalić sobie konkretną ścieżkę obejmującą kilka kluczowych lokacji i rotacyjnie je odwiedzać w poszukiwaniu lepszego ekwipunku.

Korzystanie z bonusów farmienia

Gra oferuje specjalne bonusy zwiększające szanse na lepsze łupy, takie jak eliksiry szczęścia czy zaklęcia Plunderaar's Fortune. Warto je aktywować przed rozpoczęciem farma danego obszaru, aby zmaksymalizować zyski.

Wykorzystanie mechanik gry

Codzienne zadania i nagrody

Nie należy zapominać o codziennych nagrodach za ukończenie konkretnych aktywności takich jak walki PvP, czy zadania dla frakcji. Za ich wykonanie można otrzymać skrzynie ze skarbami zawierające przydatne materiały i wyposażenie.

Wyzwania tygodniowe

Tygodniowe wyzwania pozwalają na zdobycie wyjątkowych nagród w postaci 5-gwiazdkowych klejnotów lub legendarnych przedmiotów. Warto je na bieżąco śledzić w sekcji wyzwań i starać się je systematycznie kompletować.

Sezonowe wydarzenia

Specjalne wydarzenia sezonowe takie jak "Skarby Starożytnych" dodatkowo zwiększają szanse na zdobycie unikatowych itemów i walut potrzebnych do ulepszania ekwipunku. Udział w nich znacząco przyspiesza progres postaci.

Interakcja z innymi graczami

Jak zdobyć 5* klejnoty w Diablo Immortal bez płacenia

Dołączanie do gildii

Przynależność do aktywnej gildii otwiera dodatkowe możliwości wspólnego farmienia, wymiany zasobów oraz udziału w eventach. Co więcej, daje dostęp do dodatkowych bonusów zwiększających moc bohatera i ułatwiających rozwój.

Handel i wymiana

Korzystny handel z innymi graczami pozwala na wymianę niepotrzebnego wyposażenia na bardziej przydatne przedmioty. Można też wymieniać nadmiar zdobytych materiałów potrzebnych do rzemiosła.

Wspólne polowania

Wspólne farmy w grupie pozwalają szybciej i efektywniej zdobywać doświadczenie i lepszy ekwipunek. Walka w drużynie ułatwia pokonywanie trudniejszych bossów i zwiększa szanse na znalezienie unikatowych przedmiotów.

Unikanie pułapek mikropłatności

Kontrola nad wydawaniem

Gra niestety mocno zachęca do wydawania prawdziwych pieniędzy, jednak warto koniecznie się przed tym powstrzymać. Dobrą praktyką jest wyznaczenie sobie maksymalnego budżetu przeznaczonego na grę i bezwzględne jego przestrzeganie.

Granie na wolnym serwerze

Dobre rozwiązanie to rozgrywka wyłącznie na serwerze darmowym, gdzie nie można kupować dodatkowej waluty. Pozwoli to skupić się wyłącznie na normalnej rozgrywce bez kuszenia mikropłatnościami.

Ignorowanie promocji w sklepie

Warto całkowicie pomijać zakładkę ze sklepem i promocjami. Częste zaglądanie tam może zwiększać pokusę sięgnięcia po portfel i dokonania zakupu.

Cierpliwość i wytrwałość

Regularna gra przez dłuższy czas

Kluczem do sukcesu jest systematyczna i długoterminowa rozgrywka. Im więcej czasu poświęcimy regularnie na grę, tym większe szanse na zdobycie pożądanych itemów i postęp postaci.

Stopniowe zdobywanie lepszego ekwipunku

Nie należy oczekiwać natychmiastowych efektów. Zdobycie najlepszego wyposażenia wymaga cierpliwego, stopniowego wzmacniania postaci przez zbieranie kolejnych coraz lepszych przedmiotów.

Nie rezygnowanie mimo braku postępów

Mogą zdarzyć się momenty zniechęcenia brakiem wyraźnych postępów. Kluczowe jest jednak wytrwałe kontynuowanie rozgrywki mimo wszystko, a w końcu przyjdą też lepsze looty. Warto pamiętać, że im dłużej i częściej będziemy grać, tym większa szansa na sukces.

Podsumowanie

Chociaż zdobycie 5-gwiazdkowych klejnotów w Diablo Immortal bez wydawania pieniędzy może wydawać się trudnym wyzwaniem, to jednak przy odpowiednim podejściu jest to jak najbardziej realne. Kluczowe jest połączenie cierpliwego i systematycznego grania, optymalizacji postaci, efektywnego farmienia oraz współpracy z innymi graczami. Wykorzystując wskazówki zawarte w tym poradniku, można stopniowo wzmacniać swoją postać i zwiększać szanse na zdobycie upragnionych 5-gwiazdkowych klejnotów, nie wydając ani złotówki.

Najczęstsze pytania

Przy regularnej rozgrywce kilka godzin dziennie może to zająć od 2 do 4 tygodni.

Obecnie najlepiej sprawdzają się barbarzyńca, czarnoksiężnik oraz mnich ze względu na ich możliwości ofensywne i mobilność.

Najlepsze lokacje to podziemia Kikuras Rapids oraz Piekielny Labirynt. Warto też brać udział w eventach, wyzwaniach dziennych i tygodniowych.

Lepiej tego unikać, gdyż łatwo wpaść w sidła płacenia coraz większych kwot. Możliwe jest osiągnięcie sukcesu w grze bez wydawania pieniędzy.

Przy regularnej rozgrywce możliwe jest uzyskanie 1-2 takich klejnotów miesięcznie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły