Jak stworzyć Enigme w Diablo 2 LoD

Jak stworzyć Enigme w Diablo 2 LoD
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk15.09.2023 | 7 min.

Wybór postaci i przedmiotów do craftowania Enigmy

Aby stworzyć potężną Enigmę w grze Diablo 2 Lord of Destruction, należy najpierw wybrać odpowiednią postać, na której będziemy używać tego unikalnego pancerza. Najlepszym wyborem są tutaj postacie, które korzystają z Teleportu i innych umiejętności magicznych. Doskonałe będą Sorceress, Necromancer czy Hammerdin. Zapewni im to mobilność i dodatkowe bonusy od Enigmy.

Kolejnym krokiem jest gromadzenie runów Jah Eth Ber oraz itemów potrzebnych do stworzenia podstawy Enigmy - konkretniej chodzi o runy Hel Lum Fal Ort. Runy Jah Eth Ber są niezwykle rzadkie i trudne do zdobycia, więc aby je pozyskać, trzeba wiele godzin spędzić na farmieniu lub handlowaniu z innymi graczami. Runy na podstawę są łatwiej dostępne, ale warto je gromadzić odpowiednio wcześniej.

Wybór odpowiedniej postaci do Enigmy

Sorceress, Necromancer czy Paladin to najlepsze wybory postaci do wykorzystania pełni potencjału Enigmy. Teleport i inne umiejętności pozwolą im szybko przemieszczać się po mapie i niszczyć wrogów.

Gromadzenie niezbędnych runów i przedmiotów

Kluczowe runy Jah Eth Ber i runy na podstawę Enigmy wymagają wielu godzin farma lub handlu. Warto zawczasu gromadzić je na odpowiednim lvl postaci przed craftowaniem.

Zdobywanie runów Jah Eth Ber

Aby stworzyć słowo "Ber" z runów Jah Eth Ber potrzebnych do craftowania Enigmy, należy najpierw zdobyć każdy z tych runów. Są one niezwykle rzadkie i mogą pojawić się jedynie w specjalnych skrzyniach, jako nagrody za questy lub loot u najpotężniejszych bossów. Ich drop rate to zaledwie kilka procent, więc trzeba bardzo dużo czasu, aby je zebrać. Można też handlować z innymi graczami, ale i tak wymaga to posiadania wartościowych itemów.

Farmienie i zdobywanie runu Ber

Run Ber może dropnąć np. od Baala, Diablo czy Nihlathaka. Najlepsze miejsca to Chaos Sanctuary, Worldstone Keep czy Pit w Act I. Jego zdobycie wymaga wielu godzin farma.

Farmienie i zdobywanie runu Eth

Podobnie jak Ber, Eth można uzyskać od bossów w endgame'ie. Drop rate to ok. 0,4%, więc trzeba wiele szczęścia i cierpliwości. Dobre mapy do farma to Ancient Tunnels czy Cow Level.

Farmienie i zdobywanie runu Jah

Jah jest jeszcze rzadszy niż Ber i Eth, jego drop to ok. 0,3%. Najlepsze źródła to Diablo, Baal, Nihlathak, a także skrzynie w Durance of Hate.

Łączenie runów w słowo BER

Aby połączyć runy Ber Eth Jah w słowo "Ber", należy ułożyć je we właściwej kolejności w interfejsie gracza lub skrzyni, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy. Runy połączą się ze sobą, tworząc wyraz Ber - jeden z kluczowych elementów do stworzenia Enigmy. Trzeba jednak pamiętać, że kolejność runów ma znaczenie - błędne ułożenie nie pozwoli ich połączyć.

Upewnienie się co do właściwej kolejności runów

Kolejność to Ber - Eth - Jah. Inna kombinacja nie pozwoli połączyć runów w słowo.

Ułożenie runów obok siebie w dobrym porządku

Runy muszą znajdować się obok siebie w odpowiedniej kolejności, aby można je było łączyć. Nie mogą znajdować się w różnych częściach ekwipunku.

Połączenie runów i utworzenie słowa Ber

Po ułożeniu runów Ber, Eth, Jah obok siebie, należy kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy. Spowoduje to ich połączenie w słowo "Ber".

Tworzenie podstawy Enigmy

Jak stworzyć Enigme w Diablo 2 LoD

Kolejnym krokiem w craftowaniu Enigmy jest stworzenie jej podstawy. W tym celu potrzebne są konkretne runy - Hel, Lum, Fal oraz Ort. Poza tym niezbędna jest zbroja z odpowiednio wysoką wartością defense, najlepiej powyżej 500. Idealnym wyborem będzie tutaj Archon Plate. Przedmiot ten trzeba wyposażyć w odpowiednią ilość socketów, aby móc umieścić w nim runy.

Zdobycie niezbędnych runów na podstawę

Runy Hel, Lum, Fal i Ort są łatwiejsze do zdobycia niż Jah czy Ber. Można farmić je u różnych bossów lub kupić od innych graczy.

Wybór odpowiedniej zbroi jako bazy Enigmy

Najlepszą opcją jest Archon Plate z wysokim defense. W grze znajdziemy go w wielu wariantach - należy wybrać ten o najwyższych parametrach.

Dodanie odpowiedniej liczby socketów

Przy pomocy Questu Larza lub kostek socketujących należy dodać do wybranej zbroi 4 sockety. Pozwoli to na umieszczenie w niej 4 runów tworzących podstawę.

Craftowanie Enigmy w Horadric Cube

Mając już runy Ber Eth Jah połączone w słowo "Ber" oraz podstawę Enigmy ze socketami i odpowiednimi runami, możemy przystąpić do ostatecznego craftowania unikalnego pancerza. W tym celu wykorzystamy Horadric Cube. Najpierw umieszczamy w nim runy w odpowiedniej kolejności, następnie dodajemy podstawę i klikamy przycisk transmutacji. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, w efekcie otrzymamy gotową Enigmę.

Umieszczenie runów Ber w kolejności w Cube

Najpierw do Cube'a należy włożyć runy w odpowiedniej kolejności. Pierwszy powinien być Jah, następnie Eth, a na końcu Ber.

Dodanie podstawy Enigmy do Cube'a

Kolejny krok, to umieszczenie w Cube podstawy stworzonej wcześniej - czyli zbroi ze socketami z runami Hel Lum Fal Ort.

Kliknięcie przycisku transmutacji

Mając już w Cube runy i podstawę, należy kliknąć przycisk transmutacji. Spowoduje to połączenie wszystkich elementów w gotową Enigmę.

Optymalizacja Enigmy

Otrzymawszy już Enigmę, można zoptymalizować jej statystyki dodając sockety z dobranymi runami lub klejnotami. Można też zwiększyć jej defense przy pomocy zaklęć imbue lub reciptur kowalskich. Dzięki temu stworzymy jeszcze potężniejszy pancerz idealnie dopasowany do naszej postaci.

Dodanie kolejnych socketów i run

Możliwe jest dodanie 1 lub 2 dodatkowych socketów do Enigmy i umieszczenie w nich runów, np. 15% IAS jewel dla szybszego castingu zaklęć.

Wybór najlepszych klejnotów

Oprócz runów, w dodatkowych sockatach można umieścić klejnoty - np. z bonusem do zdrowia, many czy odporności.

Zwiększenie obrony Enigmy

U kowala można użyć zaklęć imbue lub reciptur, aby zwiększyć defense Enigmy. Pozwoli to lepiej wykorzystać jej pełen potencjał.

Podsumowanie

Craftowanie Enigmy w Diablo 2 LoD to złożony i wymagający proces, ale pozwalający stworzyć jeden z najpotężniejszych pancerzy w grze. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie - wybór postaci, zebranie niezbędnych runów, przedmiotów i stworzenie bazy. Sam proces łączenia wszystkich elementów w Cube również wymaga precyzji i znajomości właściwej kolejności. Końcową nagrodą za poświęcony czas i wysiłek jest jednak Enigma pozwalająca zdominować endgame Diablo 2.

Najczęściej zadawane pytania

Główne runy to Jah, Ber i Eth. Dodatkowo potrzebne są Hel, Lum, Fal i Ort na podstawę.

Sorceress, Necromancer lub Hammerdin najlepiej wykorzystują zalety Enigmy dzięki Teleportowi.

Sockety można dodawać za pomocą kostek socketujących lub korzystając z Questu Larza w Act 5.

Użycie zaklęć imbue lub odpowiednich reciptur u kowala pozwala zwiększyć defense pancerza.

Tak, gracz może trade'ować już gotową Enigmę, choć ze względu na jej wartość wymaga to wartościowych itemów w zamian.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk

Jestem pasjonatką gier z serii Diablo od wielu lat. Uwielbiam mroczny klimat, walkę z demonami i poszukiwanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na blogu dzielę się swoją wiedzą na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Piszę przewodniki, porady i recenzje. Moim celem jest pomoc innym fanom w jak najlepszym poznawaniu tego tytułu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły