Jak farmić legendarne klejnoty w Diablo Immortal

Jak farmić legendarne klejnoty w Diablo Immortal
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk15.09.2023 | 6 min.

Legendarne klejnoty to najcenniejsze łupy w Diablo Immortal, pozwalające znacząco zwiększyć moc bohatera. Ich zdobycie wymaga jednak cierpliwości, umiejętności i znajomości kilku kluczowych technik. W tym poradniku omawiam szczegółowo najskuteczniejsze metody farma legendarnego wyposażenia, bazując na własnym doświadczeniu i opiniach najlepszych graczy.

Optymalizacja postaci i wyposażenia

Aby mieć szansę na zdobycie legendarnego lootu, należy najpierw odpowiednio przygotować bohatera. Przede wszystkim trzeba doskonale opanować mechanikę walki, aby perfekcyjnie wykonywać uniki, kontrataki i kombinacje zaklęć. Równie ważne jest posiadanie gearu o jak najwyższym poziomie – im lepszy pancerz, broń i klejnoty, tym łatwiej pokonać silnych przeciwników. Warto też zadbać o odpowiednie ulepszenie umiejętności, aby zwiększyć obrażenia krytyczne i szansę na drop legendarnych itemów.

Precyzyjny dobór cech postaci

Tworząc bohatera, należy wybrać klasę i cechy idealnie pasujące do stylu gry. Barbarzyńca z dużą siłą świetnie nadaje się do walki wręcz, mag do ataków dystansowych, a mnich do szybkich kontr. Dobrze też zrównoważyć statystyki, aby nie zaniedbać np. punktów życia.

Gromadzenie wyposażenia sets

Warto łączyć elementy tego samego zestawu aby uzyskać premie do statystyk. Pełny set nagradza dodatkowymi bonusami, które mocno zwiększają szanse na pokonanie bossów i zdobycie legendarnego lootu. Najlepsze sety to np. Oathkeeper czy Vithu.

Modyfikacja legendarnych przedmiotów

Zdobyte już legendy można ulepszać w kowalstwie aby zwiększyć ich poziom. To pozwala w pełni wykorzystać ich unikalne bonusy. A w połączeniu z odpowiednimi klejnotami daje bohaterowi ogromną przewagę w walce.

Najlepsze lokacje do farma klejnotów

Kluczowym elementem efektywnego farma legendarnego lootu jest wybór odpowiedniej lokacji. Kluczowe są tu jaskinie i krypty z dużą liczbą silnych przeciwników, którzy mają zwiększone szanse na drop cennych itemów. Oto najlepsze miejsca do zdobywania legendarnego wyposażenia.

Krypta Hovat

To ruiny klasztoru w górskiej dolinie, zamieszkane przez hordy upadłych barbarzyńców. Znajdziemy tu też potężnych, magicznych przeciwników. Szansa na wypadnięcie legendarnych klejnotów jest tu większa niż gdzie indziej.

Legowisko Bestii

W tych ciemnych jaskiniach kryją się dzikie bestie i demony. Regularnie pojawia się tam też potworny Yeti, obdarzony cennymi skarbami. Pokonanie go zwiększa szanse na zdobycie legendarnego pierścienia lub naszyjnika.

Piekielne trzewia

To przeklęte lochy pod Starą Katedrą, gdzie wala się mnóstwo pokonanych wrogów. Warto tu polować na upadłych rycerzy i karły – mają sporą szansę dropić legendarną broń lub zbroję.

Strategie walki z bossami i łupież

Aby zmaksymalizować szanse na zdobycie legendarnego wyposażenia, trzeba opanować kilka kluczowych technik walki z bossami. Liczy się tu przede wszystkim unikanie ciosów, zadawanie dużych obrażeń krytycznych oraz sprawne łupienie pokonanych przeciwników.

Unikanie obrażeń

Kluczowe jest przewidywanie ataków bossów i uciekanie przed najsilniejszymi ciosami. Pomocne są umiejętności zwiększające szybkość bohatera lub dające chwilową nietykalność. Dzięki temu można dłużej utrzymać punkty życia.

Zwiększanie obrażeń krytycznych

Ciosy krytyczne zadają dużo większe obrażenia i zwiększają szansę na lepszy drop. Dlatego warto korzystać z umiejętności i przedmiotów podnoszących krytyczne uderzenie oraz obrażenia od krytyka.

Zbieranie i ulepszanie klejnotów

Po pokonaniu bossa trzeba jak najszybciej podejść do dropionego przez niego klejnotu i go zabrać, zanim zniknie. Zdobyte w ten sposób kamienie można łączyć w wyższe rangi, zyskując mocne bonusy dla bohatera.

Tworzenie skutecznej grupy

Jak farmić legendarne klejnoty w Diablo Immortal

Polowanie w zgranym zespole znacznie zwiększa szanse na pokonanie najtrudniejszych bossów i zdobycie legendarnego wyposażenia. Liczy się tu odpowiedni dobór ról, komunikacja i uczciwy podział zysków.

Role postaci w grupie

W drużynie powinny znaleźć się postacie o różnych umiejętnościach: wojownik do walki wręcz, mag do ataków dystansowych i uzdrowiciel wspierający innych. Taki skład najlepiej sprawdza się w starciu z bossem.

Komunikacja i koordynacja

Członkowie grupy muszą ze sobą współpracować, ostrzegając się przed niebezpieczeństwem i ustalając strategię ataku. Dobry lider potrafi zgrać drużynę i wykorzystać umiejętności każdego bohatera.

Dzielenie się łupami

Aby uniknąć konfliktów, wszystkie cenne przedmioty powinny być dzielone uczciwie, według wcześniejszych ustaleń. Legendarne klejnoty można np. zrotować tak, by każdy dostał jeden.

Wykorzystanie mechaniki gry

Oprócz polowania na bossów, warto też korzystać z codziennych aktywności i eventów, które również dają szansę na legendarny loot. Pomocne są też specjalne skrzynie zawierające losowe przedmioty.

Codzienne zadania i nagrody

Wykonywanie powtarzalnych aktywności jak patrole czy wyprawy po surowce daje dostęp do skrzyń z losowymi nagrodami. Te z kolei mają niewielkie szanse zapewnić legendarny item.

Cykliczne wydarzenia

W grze regularnie pojawiają się eventy ze specjalnymi bossami i wyzwaniami. Ich ukończenie nagradzane jest skrzyniami z szansą na legendarne przedmioty.

Skrzynie bitewne

Za skarby bitewne ze szczelin można kupować specjalne skrzynie z losowym ekwipunkiem. Choć szansa jest niewielka, zdarza się, że zawierają legendarne klejnoty.

Unikanie błędów początkujących

Na koniec kilka wskazówek, jak unikać najczęstszych błędów, które drastycznie zmniejszają szanse na zdobycie legendarnego wyposażenia w Diablo Immortal.

Zbyt słabe wyposażenie

Choć kuszenie jest duże, nie należy ruszać do walki z bossem mając zbyt niski poziom postaci i słaby ekwipunek. Tylko odpowiednie przygotowanie daje szansę na sukces.

Brak cierpliwości

Legendy nie spadają po pierwszym zabitym bossie. Należy liczyć się z wielogodzinnym farmem i nie tracić cierpliwości. Nagrodą będą w końcu wartościowe łupy.

Samotna gra

Grając solo mamy znacznie mniejsze szanse na pokonanie najtrudniejszych bossów. Dlatego lepiej dołączyć do skutecznej grupy i dzielić się zdobyczą.

Podsumowanie

Jak widać, zdobycie legendarnego wyposażenia w Diablo Immortal wymaga cierpliwości, wprawy i znajomości odpowiednich technik. Kluczowe jest maksymalne wzmocnienie bohatera, wybór lokacji zwiększających szansę na drop legendarnego lootu oraz strategie walki z trudnymi bossami. Ogromne znaczenie ma też współpraca w dobrze zgraną drużyną, która potrafi wykorzystać umiejętności każdego z graczy. Stosując się do porad zawartych w tym poradniku, z pewnością zwiększysz swoje szanse na zdobycie upragnionych legendarnego klejnotów.

Najczęściej zadawane pytania

Zalecany jest co najmniej 60 poziom postaci. Im wyższy, tym lepiej, aby móc walczyć z trudniejszymi bossami.

Należy liczyć się z wielogodzinnym graniem. Im dłużej farmisz, tym większa szansa na trafienie legendarnego itemu.

Tak, droższe skrzynie mają większą szansę na legendarne przedmioty. Jednak bez farmienia i tak trudno będzie zebrać materiały do ulepszenia legendarnych itemów.

W Krypcie Hovat pojawia się czasem potężny Necromancer, który ma jedną z wyższych szans na drop klejnotów.

Zdecydowanie lepiej grać w dobrze zgraną grupę. Walka w pojedynkę znacząco zmniejsza szanse na pokonanie trudnych bossów.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Róża Szewczyk
Róża Szewczyk

Jestem pasjonatką gier z serii Diablo od wielu lat. Uwielbiam mroczny klimat, walkę z demonami i poszukiwanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na blogu dzielę się swoją wiedzą na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Piszę przewodniki, porady i recenzje. Moim celem jest pomoc innym fanom w jak najlepszym poznawaniu tego tytułu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły