GoD Demon Hunter przewodnik po budowie w Diablo 3

GoD Demon Hunter przewodnik po budowie w Diablo 3
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk15.09.2023 | 6 min.

W dzisiejszych czasach gry ARPG cieszą się ogromną popularnością. Jedną z najbardziej uznanych produkcji tego gatunku jest Diablo 3 od studia Blizzard. Gra oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju postaci i dopasowania stylu rozgrywki do własnych preferencji. Jedną z najciekawszych klas w Diablo 3 jest Demon Hunter. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się prostą postacią opartą na zadawaniu obrażeń z dystansu, to odpowiednia konfiguracja umiejętności i ekwipunku pozwala na stworzenie prawdziwej machiny do zabijania hord przeciwników.

Wybór klasy postaci i umiejętności

Zalety klasy Demon Hunter

Klasa Demon Hunter charakteryzuje się przede wszystkim mobilnością i zadawaniem dużych obrażeń obszarowych z dystansu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi umiejętności można stworzyć bardzo dynamiczną i efektywną postać nastawioną zarówno na szybkie farmienie, jak i walkę z bossami. Dodatkowo Demon Hunter posiada kilka bardzo przydatnych mechanik obronnych jak omijanie ataków czy zamrażanie przeciwników.

Najlepsze umiejętności do walki z bossami

Przy tworzeniu demon huntera nastawionego na potyczki z bossami, kluczowe są umiejętności pozwalające na szybkie zadawanie dużych ilości obrażeń na pojedynczym celu. Odpowiednia konfiguracja Vengeance, Rain of Vengeance czy Strafe pozwala na błyskawiczne eliminowanie silnych przeciwników. Ważny jest także dobór umiejętności defensywnych jak Smoke Screen czy Vault.

Umiejętności do szybkiego farmienia

Z kolei przy farmieniu dużych ilości przeciwników kluczowe stają się umiejętności obszarowe jak Multishot, Cluster Arrow czy Chakram. Pozwalają one na sprawne wyczyszczenie ekranu z wrogów. Przy szybkim farmieniu dobrze sprawdzają się też zdolności zwiększające prędkość poruszania się jak Tactical Advantage czy Hot Pursuit.

Dobór broni i pancerza

Najlepsza broń dla Demon Huntera

Kluczowym elementem ekwipunku Demon Huntera jest łuk. Pozwala on wykorzystać pełnię możliwości klasy związanych z atakiem dystansowym. Najbardziej pożądane łuki to te z bonusami krytycznymi, prędkości ataku oraz obrażeń elementarnych. Znakomitym wyborem są łuki legendarne jak Etrayu, Yang's Recurve czy Fortress Ballista.

Pancerze zwiększające siłę ataku

Jeśli chodzi o pancerz, priorytetem są komplety zbroi zapewniające premie do obrażeń dystansowych. Doskonałym wyborem są zestawy Marauder, Unhallowed Essence czy Natalya. Ważne jest również dobranie odpowiednich kamieni szlachetnych zwiększających siłę ataku np. szmaragdów olbrzymich czy diamentów bez skazy.

Przedmioty legendarnie poprawiające mobility

Ze względu na istotną rolę szybkości poruszania się dla Demon Huntera, bardzo przydatne są przedmioty legendarne zapewniające premie do prędkości biegu i omijania ataków. Doskonałymi wyborami są tu na przykład buty Skoszatki, Razor Strop czy Łuk Kuszy.

Optymalizacja postaci

Priorytetowe statystyki

Aby w pełni wykorzystać potencjał Demon Huntera należy skupić się na zwiększaniu obrażeń fizycznych, szansy na trafienie krytyczne oraz prędkości ataku. Są to kluczowe czynniki determinujące siłę zadawanych ciosów i tempo eliminowania przeciwników.

Punkty paragonu a umiejętności

Przydzielając punkty paragonu, warto skupić się na intelligencji i zręczności, aby zmaksymalizować siłę ataku. Część punktów przeznaczyć także na prędkość poruszania się. Natomiast umiejętności paragonowe dobrać tak, by wspierały styl rozgrywki - ofensywny lub defensywny.

Dobór klejnotów dla maksymalizacji DPS

Odpowiedni wybór klejnotów w ekwipunku pozwala znacząco zwiększyć obrażenia na sekundę. Rekomendowane są szmaragdy olbrzymie, diamenty bez skazy oraz klejnoty legendarnie z premiami krytycznymi np. szmaragd zimy czy rubin oszałamiający.

Ekwipunek kanoniczny GoD

GoD Demon Hunter przewodnik po budowie w Diablo 3

Niezbędne elementy zestawu

Kanonicznym zestawem dla Demon Huntera nastawionego na DPS jest GoD (Grace of Dusk). Kluczowe elementy to Kołczan i Skowyt GoD oraz pierścienie i amulet tego kompletu. Dają one ogromne premie do zadawanych obrażeń.

Alternatywy dla brakujących części

W przypadku braku fragmentów zestawu GoD, dobrymi zamiennikami są elementy Maraudera, Natalyi czy Pogromcy Demonów. Pozwalają one zachować wysoki poziom DPS do czasu uzupełnienia kompletu GoD.

Kampanie do farmienia brakujących części

Odpowiednim wyborem do farma brakujących elementów GoD są Nephilimskie Klejnoty ze Zniszczonego Sklepienia, jako że dają szansę na zdobycie kompletów zbroi. Dobrze sprawdza się też farmienie goblinów w szukaniu Skarbców, gdyż mogą oni zapewnić legendarne i zestawowe przedmioty.

Porady taktyczne

Unikanie obrażeń od bossów

Przy walce z bossami kluczowe jest umiejętne unikanie ich najsilniejszych ataków poprzez Vault, Smoke Screen czy Shadow Power. Pozwala to minimalizować przyjmowane obrażenia i zwiększa szanse na triumf.

Rotacja umiejętności w walce

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał Demon Huntera istotne jest odpowiednie rotowanie umiejętności ofensywnych i defensywnych. Pozwoli to utrzymać wysoki poziom DPS przy jednoczesnym dbaniu o przetrwanie.

Współpraca w grupie

Grając w grupie, Demon Hunter powinien skupić się na eliminowaniu silnych pojedynczych celów i championów, podczas gdy sojusznicy zajmują się hordami słabszych przeciwników. Takie podejście zapewnia efektywną eliminację zagrożeń.

Podsumowanie

Podsumowując, Demon Hunter w Diablo 3 to bardzo wszechstronna i satysfakcjonująca klasa do rozgrywki. Odpowiednia konfiguracja umiejętności i dobór wyposażenia pozwala stworzyć prawdziwą bestię zadającą ogromne ilości obrażeń przy zachowaniu wysokiej mobilności. Zarówno nowicjusze, jak i weterani Diablo 3 z pewnością znajdą w Demon Hunterze klasę idealnie pasującą do ich stylu gry.

Najczęściej zadawane pytania

Kluczową bronią dla Demon Huntera jest łuk. Najlepiej sprawdzą się łuki legendarne dające premie do obrażeń, krytyków oraz prędkości ataku np. Yang's Recurve czy Fortress Ballista.

Przeciwko bossom warto postawić na umiejętności pozwalające zadawać duże obrażenia pojedynczemu celowi jak Vengeance, Strafe czy Rain of Vengeance. Przydadzą się też zdolności defensywne typu Smoke Screen.

Najlepszym sposobem na szybkie pozyskanie elementów zestawu GoD jest farmienie goblinów w poszukiwaniu Skarbców oraz zdobywanie Nephilimskich Klejnotów ze Zniszczonego Sklepienia.

Przydzielając punkty paragonu, skup się na intelligencji i zręczności, aby zmaksymalizować DPS. Część punktów przeznacz też na prędkość poruszania się. Umiejętności dobierz zależnie od stylu gry.

Grając w grupie, Demon Hunter powinien eliminować silnych pojedynczych przeciwników, podczas gdy sojusznicy zajmują się słabszymi wrogami. Pozwoli to efektywnie pozbyć się zagrożeń.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Najlepsze zestawy dla Witch Doctora w Diablo 3
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kordian Kaczmarczyk
Kordian Kaczmarczyk

Jestem fanem Diablo od pierwszej części. Świat Sanctuarium, walka z demonami i zdobywanie coraz potężniejszych przedmiotów to dla mnie gamingowa pasja. Na blogu dzielę się swoją wiedzą o Diablo Immortal - najnowszej odsłonie serii. Piszę szczegółowe poradniki, opisy postaci i przydatne wskazówki.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły