Czarodziejka Hydry - najlepszy build na solo w Diablo Immortal

Czarodziejka Hydry - najlepszy build na solo w Diablo Immortal
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15 września 2023 | 5 min

Czarodziejka Hydry to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych postaci do grania w pojedynkę w Diablo Immortal. Ten build łączy w sobie ogromne możliwości niszczycielskie z prostotą rozgrywki, dzięki czemu doskonale sprawdza się w solowej zabawie. Sprawdźmy zatem, co sprawia, że jest on tak dobrym wyborem.

Mocne strony builda Czarodziejki Hydry

Przede wszystkim Czarodziejka Hydry może pochwalić się naprawdę potężnymi obrażeniami area of effect. Jej flagowa umiejętność, czyli Hydra, zadaje regularne obrażenia pobliskim wrogom. Dodatkowo inne zdolności, jak Meteor czy Dyslokacja, uderzają we wszystkich przeciwników wokół bohatera. Taki szeroki zasięg ataków pozwala na szybkie i efektywne eliminowanie dużych grup potworów.

Kolejną zaletą jest dobre crowd control. Czarodziejka ma dostęp do kilku przydatnych umiejętności ogłuszających i spowalniających wrogów, na czele z Dyslokacją. Daje jej to możliwość kontrolowania pola walki i niedopuszczania do siebie przeciwników.

Trzecią mocną stroną jest łatwość i wygoda rozgrywki. Rozmieszczenie punktów umiejętności jest dość proste, a gra polega głównie na przywoływaniu Hydr i rzucaniu zaklęć obszarowych. Nie wymaga to dużej wprawy ani skomplikowanych kombinacji. Build pasuje więc zarówno do początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy.

Kluczowe umiejętności i talenty

Podstawą jest oczywiście Hydra. To główna broń Czarodziejki, którą należy maksymalizować, by zwiększać jej obrażenia. Przydadzą się też takie zdolności jak Dyslokacja do kontroli tłumu czy Meteor do uderzania większą siłą. Spośród pasywnych talentów istotne są te zwiększające siłę ataku i regenerację many.

Jeśli chodzi o aktywne talenty, to polecane są wszystkie te, które wzmacniają Hydrę i zwiększają zadawane przez nią obrażenia. Im potężniejsza będzie Hydra, tym skuteczniej będzie niszczyć wrogów.

Warto też zainwestować w talenty poprawiające zasięg i częstotliwość rzucania Dyslokacji. Pozwoli to jeszcze lepiej kontrolować pole bitwy i utrzymywać przeciwników z dala od siebie.

Ekwipunek i legendarny sprzęt

Odpowiednio dobrany ekwipunek może znacząco zwiększyć siłę Czarodziejki Hydry. Przede wszystkim liczą się elementy zbroi dające premie do obrażeń zadawanych przez Hyrdrę oraz redukujące ich koszt many.

Jeśli chodzi o broń, to najlepsze będą takie, które zwiększają ogólne obrażenia zadawane przez umiejętności lub konkretnie te obszarowe, jak Hydra.

Warto też polować na legendarne przedmioty dedykowane właśnie temu builodwi. Mogą one dodatkowo zwiększać siłę Hydry lub dać jej całkiem nowe, potężne efekty. Takie unikatowe bonusy mocno podbiją możliwości bohatera.

Styl walki Czarodziejki Hydry

Czarodziejka Hydry - najlepszy build na solo w Diablo Immortal

Przede wszystkim trzeba stale przywoływać Hydry wokół siebie i odnawiać je, gdy tylko znikną. Dodatkowo co jakiś czas należy używać Dyslokacji, by ogłuszyć wrogów i zyskać na nich przewagę.

Kluczowe jest też odpowiednie pozycjonowanie. Należy starać się trzymać bezpieczny dystans od przeciwników i korzystać z szerokiego zasięgu swoich ataków. Uniki przed ciosami wrogów również są ważnym elementem rozgrywki.

Nie można zapominać o odnawianiu punktów many, które są niezbędne do korzystania z umiejętności. W przerwach między walką warto je uzupełniać, by móc maksymalnie często rzucać zaklęcia.

Wskazówki do solowej gry

Przeciwko bossom i elitarnym przeciwnikom najlepiej stosować taktykę kitedowania, czyli ciągłego odskakiwania i atakowania z dystansu wykorzystując zasięg Hydr. Można też używać Meteoru i innych silnych umiejętności.

Warto optymalizować cechy dodatkowe i punkty paragonu tak, by jak najbardziej zwiększać obrażenia zadawane przez Hydrę i inne zdolności obszarowe. To pozwoli zmaksymalizować siłę ataku.

Dodatkowe statystyki jak np. szansa na krytyk też są przydatne, bo podbijają ogólną siłę. W połączeniu z premiami do konkretnych umiejętności dają świetne efekty.

Podsumowanie i wnioski

Build Czarodziejki Hydry to świetna propozycja na solową rozgrywkę w Diablo Immortal. Imponujące obrażenia area, crowd control i wygodna rozgrywka to jego największe atuty.

Ma on przewagę nad innymi buildami Czarodziejki, jak np. Zamarznięta Kula czy Mag Arkana pod względem siły ataku i łatwości grania. Jest też o wiele skuteczniejszy niż większość buildów innych klas.

Podsumowując, Czarodziejka Hydry to obecnie jedna z najmocniejszych i najbardziej uniwersalnych propozycji do samotnej gry w Diablo Immortal. Jeśli szukasz efektywnego, a zarazem wygodnego bohatera na solo, to zdecydowanie jest to build dla ciebie.

Podsumowanie

Czarodziejka Hydry to obecnie jeden z najlepszych buildów do samodzielnej gry w Diablo Immortal. Łączy on wysokie obrażenia area ze skutecznym crowd controlem i prostotą rozgrywki. Odpowiednia konfiguracja umiejętności, talentów i ekwipunku pozwala w pełni wykorzystać jego potencjał. Styl walki oparty na przywoływaniu Hydr i silnych ciosach z dystansu sprawia, że radzi on sobie znakomicie nawet w pojedynkę. Jeśli zależy Ci na efektywnej i wygodnej rozgrywce solo, to zdecydowanie warto postawić na tego builoda.

Najczęstsze pytania

Kluczowe są Hydra, Dyslokacja i Meteor. To one stanowią o sile tego buildu i powinny być maksymalizowane.

Liczą się przedmioty dające premie do obrażeń zadawanych przez Hydrę i redukujące koszt jej przywoływania. Dobre są też bonusy do siły umiejętności obszarowych.

Należy stosować taktykę kitedowania - ciągłego odskakiwania i ostrzeliwania silnymi atakami z dystansu.

Trzeba maksymalizować obrażenia zadawane przez Hydrę, np. poprzez odpowiednie talenty, punkty paragonu i dodatkowe statystyki.

Do słabych stron można zaliczyć dość wysokie zużycie many oraz podatność na obrażenia w zwarciu.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły