Barbarzyńca Whirlwind w Diablo 3 - przewodnik po buildu

Barbarzyńca Whirlwind w Diablo 3 - przewodnik po buildu
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15.09.2023 | 6 min.

Barbarzyńca Whirlwind to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych specjalizacji w grze Diablo 3. Ten przewodnik pomoże w pełni wykorzystać potencjał tego builda, od wyboru umiejętności i ekwipunku po styl gry i strategie na różnych poziomach trudności. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje, by zdominować Sanctuary mocą wirowania!

Umiejętności i cechy Barbarzyńcy Whirlwind

Podstawą tego builda jest oczywiście tytułowa umiejętność Whirlwind umożliwiająca ciągłe wirowanie i zadawanie obrażeń wszystkim wokół. Kluczowe są także Wrath of the Berserker dający ogromny bonus do ataku oraz Ignore Pain zapewniający chwilową niezniszczalność. Warto też wybrać: Battle Rage dla większej prędkości ataku i obrażeń, War Cry – Veterans Warning dla zwiększenia odporności i Sprint – Marathon by szybciej poruszać się po mapie. Passywnie najlepsze będą: Ruthless, Rampage i Nerves of Steel.

Rotacja umiejętności

Podstawowa rotacja to Ignore Pain >> Wrath of the Berserker >> Battle Rage >> Whirlwind. Można do tego dodać War Cry przed walką z elitami i Sprint do szybszego poruszania się. Ważne, by mieć zawsze dostęp do Ignore Pain i Wrath of the Berserker.

Cechy postaci

Kluczowe dla buildu są maksymalne Strength i Critical Hit Damage. Przyda się też szybkość ataku, obrażenia żywiołami oraz heal po krytyku. Dobrze zainwestować punkty w umiejętności pasywne Nerves of Steel czy Ruthless.

Paragon

W Core priorytetem jest Strength i Vitality. W Offense dodatkowe Critical Hit Damage i Critical Hit Chance. W Defense All Resist i Life %. W Utility Resource Cost Reduction i Area Damage.

Ekwipunek i przedmioty dla Barbarzyńcy Whirlwind

Bronie

Najlepsze będą dwuręczne miecze jak Blade of the Tribes, Executioner czy Butcher's Carver. Poszukajmy przedmiotów z bonusem do Whirlwind damage, elitów, ataku i prędkości. Z kostek rubinów szlachetnych dla większych obrażeń.

Zbroje

Priorytetem są pełne zestawy jak Wrath of the Wastes, Horde of the Ninety Savages czy Legacy of Raekor. Ważne aby mieć jak najwięcej reductionu kosztu Whirlwind i cooldownu Wrath of the Berserker. Przyda się też Life per Fury Spent, All Resist i Vitality.

Biżuteria

Szukamy pierścieni z Critical Hit Chance, amuletów z Elemental Damage oraz bransoletek z Critical Hit Damage. Dobre będą Stone of Jordan, The Wailing Host, Halcyon’s Ascent i Obsidian Ring of the Zodiac.

Rozwój postaci i paragon

Priorytety umiejętności

Na początku maksymalizujemy Whirlwind, Ignore Pain, Wrath of the Berserker i Battle Rage. Później Sprint i War Cry. Warto też zainwestować punkty w Nerves of Steel, Ruthless i Rampage.

Priorytety paragonu

W Core idziemy za Strength i Vitality. W Offense stawiamy na Critical Hit Damage i Critical Hit Chance. Defense to All Resist i Life %. W Utility bierzemy Resource Cost Reduction i Area Damage dla lepszego AoE.

Kubiki Kanai

Polecamy The Furnace dla elitów, Mantle of Channeling dla reductionu kosztu Whirlwind oraz Ring of Royal Grandeur by aktywować bony zestawów. Inne dobre opcje to Lamentation czy Skull Grasp.

Rozgrywka i styl walki

Barbarzyńca Whirlwind w Diablo 3 - przewodnik po buildu

Rotacje umiejętności

Standardowa rotacja to Ignore Pain na 20 sekund niezniszczalności, Wrath of the Berserker na transformację i szaleństwo, Battle Rage na wściekłość i szybkość ataku po czym uruchamiamy Whirlwind. W nagłych sytuacjach można użyć Sprint by uciec.

Poziomy trudności i strategie

Na niższych poziomach trudności build bazuje głównie na AoE i obrażeniach od Whirlwind. Na wyższych trzeba bardziej kontrolować elity i ich umiejętności, aby przetrwać. Pomocny jest crowd control od sojuszników.

Grupowe zestawienia postaci

Świetnie współpracuje z Monkiem zadającym ogłuszenia, Cruzaderem dającym osłony czy Necromancerem przywołującym mięso armatnie. W grupie łatwiej przetrwać i zwiększyć obrażenia.

Porady i wskazówki

Farmienie i zdobywanie łupów

Dobrze sprawdza się w riftach i polowaniach na gobliny dzięki mobilności Sprint i AoE Whirlwind. Można szybko zabijać grupy słabszych przeciwników i zdobywać dużo magicznych przedmiotów.

Unikanie pułapek i błędów

Najgorsze są efekty kontroli tłumu jak freeze, stun, fear itp. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie umiejętności i wpisanie w kanai Ignore Pain, Wrath of the Berserker. Trzeba też uważać na degeny.

Optymalizacja ekwipunku

Kluczowe są pełne zestawy dające bonusy do Whirlwind i Wrath of the Berserker. Do tego legendaries z life steal, All Resist, Critical Chance/Damage. Musimy dbać o odpowiedni balans offense/defense.

Ranking i meta

Mocne i słabe strony

Build jest silny dzięki dużemu AoE, mobilności, obrażeniom i survivalowi. Słabo radzi sobie z single target DPS i brakiem crowd control. Jest też bardzo zależny od gearu.

Porównanie z innymi buildami

Pod względem AoE i prędkości farma przebija go tylko Tal Rasha Meteor Wizard. Jeśli chodzi o wytrzymałość ustępuje Condemn Crusader czy zbrojom Necromancera.

Przyszłość i zmiany w patchach

Build pozostaje w meta od wielu seasonów i póki co nic nie wskazuje na jego wypadnięcie. Jest uniwersalny i skaluje się bardzo dobrze wraz z progresem postaci. Spodziewane są jednak zmiany wspomagających legendary.

Podsumowanie

Barbarzyńca Whirlwind to jedna z najsilniejszych i najprzyjemniejszych w użyciu specjalizacji w Diablo 3. Dynamiczny, szybki styl gry w połączeniu z dużą wytrzymałością i obszarowymi obrażeniami sprawia, że ten build jest świetnym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy. Opanowanie rotacji umiejętności, dobór odpowiedniego ekwipunku oraz zgranie ze wspierającymi postaciami pozwoli w pełni wykorzystać drzemiący w Barbarzyńcy Whirlwind potencjał. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże Ci zdominować Sanctuary siłą niszczycielskiego wirowania!

Najczęściej zadawane pytania

Polecane są dwuręczne topory i miecze z wysokim przedziałem obrażeń. Dobre będą legendarne przedmioty typu Blade of the Tribes, Butcher's Carver czy Executioner.

Kluczowe są Critical Hit Damage, Strength, Attack Speed, Whirlwind Damage, Reduction do kosztu Whirlwind, Elite Damage i All Resist.

W Core idziemy za Strength i Vitality. W Offense stawiamy na Critical Hit Damage i Critical Hit Chance. W Defense All Resist i Life %. W Utility Resource Cost Reduction i Area Damage.

Musimy bardziej kontrolować elity, ich umiejętności i charging. Pomaga crowd control od sojuszników. Rotacja umiejętności i defensywy są kluczowe.

Postawmy na AoE, szybkość ruchu (Sprint) i prędkość ataku. Zmaksymalizujmy też magic find i gold find. Dobrym uzupełnieniem są Nemesis Bracers.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Najlepsze buildy barbarzyńcy w Diablo Immortal
  3. Zeal Paladin Build Guide - Diablo 2 Classic
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły