Barbarzyńca Pogromca żywiołów - najlepszy ssf build w Diablo Immortal

Barbarzyńca Pogromca żywiołów - najlepszy ssf build w Diablo Immortal
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska15.09.2023 | 6 min.

Barbarzyńcy w Diablo Immortal słyną ze swojej niepohamowanej furii i zdolności do zadawania ogromnych ilości obrażeń obszarowych. Jednym z najlepszych buildów PvE dla barbarzyńców jest bez wątpienia Pogromca Żywiołów. Build ten pozwala w pełni wykorzystać potencjał tej klasy, zapewniając zarazem dużą przeżywalność i kontrolę nad polem walki.

Mocne strony barbarzyńca pogromcy żywiołów

Wysokie obrażenia AoE

Kluczową cechą builda Pogromcy Żywiołów jest zdolność do zadawania bardzo wysokich obrażeń obszarowych (AoE). Dzięki umiejętnościom takim jak Zgniłe Ciało czy Rozszalały Szał Bojowy, barbarzyńca może bez przeszkód kosić całe grupy przeciwników. Regularne korzystanie z tych zdolności pozwala na niezwykle szybkie czyszczenie ekranu z wrogów.

Duża mobilność i kontrola tłumu

Kolejną mocną stroną tego builda jest bardzo dobra mobilność oraz kontrola nad polem walki. Dzięki umiejętnościom takim jak Skok Pogromcy czy Okrzyk Wojenny, barbarzyńca może błyskawicznie poruszać się po polu bitwy, docierać do priorytetowych celów oraz ograniczać ruchy wrogów. To pozwala mu panować nad przebiegiem walki i decydować, gdzie zada największe obrażenia.

Łatwa gra jedną ręką

Build Pogromcy Żywiołów charakteryzuje się również tym, że jest wyjątkowo przyjazny do gry na telefonie jedną ręką. Rotacja umiejętności jest prosta i intuicyjna, a kluczowe skillshoty nie wymagają dużej precyzji. Dzięki temu można w pełni cieszyć się rozgrywką barbarzyńcem nawet na niewielkim ekranie smartfona.

Umiejętności i talenty kluczowe dla builda

Zgniłe ciało i Rozszalały szał bojowy

Podstawą builda jest oczywiście kombo Zgniłego Ciała z Rozszalałym Szałem Bojowym. Pierwsza umiejętność zadaje ogromne obrażenia obszarowe, podczas gdy druga znacząco je potęguje i dodaje efekt ogłuszenia dla pobliskich wrogów. Regularne aktywowanie tego combo pozwala na szybkie niszczenie dużych grup przeciwników.

Krew i chwała i Cięcie Berserkera

Kolejnymi niezwykle istotnymi skilami są Krew i Chwała oraz Cięcie Berserkera. Pierwsza umiejętność zapewnia leczenie i chwilową niewrażliwość, co znacząco zwiększa przeżywalność. Druga natomiast dodaje potężny cios obszarowy, który idealnie uzupełnia rotację.

Zbroja pogardy i ciągła zagłada

Talenty bierne takie jak Zbroja Pogardy czy Ciągła Zagłada również mają kluczowe znaczenie, bo zapewniają dodatkowe bonusy ofensywne i defensywne. Dzięki nim barbarzyńca może jeszcze lepiej radzić sobie w intensywnych starciach z dużymi grupami wrogów.

Najlepsze przedmioty i legendarne klejnoty

Zbroja Haula, Wisior Matki Wściekłości

Kluczowymi przedmiotami dla builda są Zbroja Haula oraz Wisior Matki Wściekłości. Pierwszy znacząco zwiększa obrażenia od Zgniłego Ciała i Rozszalałego Szału Bojowego. Drugi natomiast dodaje ogromne ilości Krwawej Wściekłości, czyli krytycznego zasobu dla barbarzyńców.

Włócznia barbarzyńcy, Pierścień gniewu

Bardzo dobrymi opcjami są również Włócznia Barbarzyńcy oraz Pierścień Gniewu. Ta broń zapewnia dodatkowe obrażenia obszarowe, a ten klejnot zwiększa regenerację Krwawej Wściekłości. Oba przedmioty świetnie wspierają styl gry charakterystyczny dla tego builda.

Topór barbarzyńcy, Odbicie Hati

Alternatywnie można postawić na Topór Barbarzyńcy i Odbicie Hati. Ten dwuręczny topór gwarantuje wysokie obrażenia od podstawowych ataków, a klejnot znacząco zwiększa siłę oraz witalność. Takie połączenie również sprawdza się znakomicie dla tej specjalizacji.

Układ paragonów oraz ulepszenia

Barbarzyńca Pogromca żywiołów - najlepszy ssf build w Diablo Immortal

Siła, Spryt, Pancerz, zdrowie

W drzewku paragonów priorytetem powinno być siła, spryt, pancerz oraz zdrowie. Siła zapewnia lepsze obrażenia podstawowe, spryt wzmacnia efekty umiejętności, pancerz i zdrowie poprawiają przeżywalność.

Atak, obrażenia od broni, krytyczne

Jeśli chodzi o konkretne węzły, to dobrymi wyborami będą atak, obrażenia od broni oraz szansa na krytyczne trafienie. Te statystyki pozwolą zmaksymalizować zadawane obrażenia w walce.

Siła Błyskawicy, Moc Żywiołów, Szał Bojowy

Warto również zainwestować punkty w takie ulepszenia jak Siła Błyskawicy, Moc Żywiołów czy Szał Bojowy. Dodatkowe bonusy do piorunów, ognia i fizycznych ataków znakomicie współgrają z umiejętnościami tego builda.

Rotacja i priorytety w starciu

Kontrola tłumu i zadawanie AoE

W trakcie walki kluczowe jest utrzymywanie kontroli nad polem bitwy za pomocą umiejętności takich jak Okrzyk Wojenny i celowe stosowanie skilli obszarowych do zadawania jak największych obrażeń grupom przeciwników. Rotacja powinna opierać się na kombo Zgniłe Ciało + Rozszalały Szał Bojowy.

Gyrowanie Zgniłym ciałem

By jak najlepiej wykorzystać potencjał tej synergii, warto aktywnie poruszać się po polu walki, "gyrując" Zgniłym Ciałem i dotykając nim jak największej liczby wrogów. Pozwoli to zadawać prawdziwie masowe obrażenia obszarowe.

Utrzymywanie Wściekłości i Nieustraszoności

Priorytetem podczas starcia powinno być również utrzymywanie jak najwyższych poziomów Krwawej Wściekłości i Nieustraszoności, by w pełni korzystać z ich ofensywnych i defensywnych bonusów. Stosowanie Krwi i Chwały oraz odpowiednich klejnotów pomoże to osiągnąć.

Podsumowując, build Pogromcy Żywiołów pozwala barbarzyńcom w pełni wykorzystać ich potencjał do zadawania olbrzymich obrażeń obszarowych. Odpowiednia rotacja umiejętności, wspierana przez wybór właściwych przedmiotów i ulepszeń, zapewnia zarówno skuteczność, jak i przeżywalność. To bez wątpienia jedna z najmocniejszych i najbardziej satysfakcjonujących specjalizacji barbarzyńców w Diablo Immortal.

Podsumowanie

Build Pogromcy Żywiołów to obecnie jedna z najlepszych i najpopularniejszych specjalizacji barbarzyńców w Diablo Immortal. Połączenie potężnych umiejętności obszarowych, wysokiej mobilności i dobrego sustainu sprawia, że build ten po prostu dominuje w PvE. Odpowiednia konfiguracja talentów i wyposażenia pozwala w pełni wykorzystać ofensywny i kontrolujący potencjał tej klasy. Barbarzyńca w wariancie Pogromcy Żywiołów to prawdziwy kosiarz, który błyskawicznie mieli duże grupy przeciwników. Jeśli szukasz skutecznej, a przy tym satysfakcjonującej rozgrywki w Diablo Immortal, zdecydowanie warto wypróbować ten build.

Najczęściej zadawane pytania

Kluczowe to Wisior Matki Wściekłości, Pierścień Gniewu oraz Odbicie Hati. Można też rozważyć Kamień Jordana dla lepszego sustainu.

Nie jest to idealna specjalizacja na PvP, lepiej sprawdzi się tam build defensywny Zaćmienie.

Najważniejsze to siła, spryt, zdrowie/pancerz. Z talentów: atak, krytyczne, obrażenia od broni.

Kluczowe to Zgniłe Ciało, Rozszalały Szał Bojowy, Krew i Chwała. Warto też wziąć Cięcie Berserkera i Zbroję Pogardy.

Gyrować nim po polu walki i dotykać jak największej liczby wrogów. Pomocne jest też groupowanie przeciwników Okrzykiem Wojennym.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Druid mistrz przemiany - poradnik po buildzie w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dorota Zalewska
Dorota Zalewska

Od zawsze fascynował mnie mroczny świat Sanctuarium. Jako fanka dark fantasy uwielbiam klimatem gier z serii Diablo. Na moim blogu znajdziecie recenzje, poradniki i ciekawostki na temat najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelne i wnikliwe opisy, aby fani tego tytułu byli zadowoleni.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły