Amazonka nawałnicy ciosów - najlepszy build solo w Diablo Immortal

Amazonka nawałnicy ciosów - najlepszy build solo w Diablo Immortal
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora15.09.2023 | 6 min.

Amazonka nawałnicy ciosów to obecnie jedna z najpopularniejszych i najefektywniejszych klas postaci do gry solo w Diablo Immortal. Jej mobilność, zadawane obrażenia dystansowe oraz szybki atak sprawiają, że doskonale nadaje się do samodzielnej rozgrywki i farmienia przeciwników. W tym poradniku przyjrzymy się bliżej, jak zbudować amazonkę, aby w pełni wykorzystać jej potencjał bojowy.

Zalety budowania postaci amazonki

Wysokie obrażenia dystansowe

Podstawową zaletą amazonki jest możliwość zadawania wysokich obrażeń z dystansu. Odpowiednio dobrane umiejętności i ekwipunek pozwalają jej szybko eliminować wrogów, nie narażając się na bezpośrednie uderzenia. Amazonka może bez przeszkód ostrzeliwać cel z bezpiecznej odległości, stopniowo osłabiając i wykańczając przeciwników. Im wyższy poziom postaci, tym wyższe będą zadawane przez nią obrażenia dystansowe.

Szybki atak i ruchliwość

Kolejną mocną stroną amazonki jest szybkość ataku. Dzięki odpowiednim bonusom i umiejętnościom może ona osiągać bardzo wysoką prędkość strzałów z łuku lub kuszy. Pozwala jej to zasypywać cel gradem strzał niemal bez przerwy. Amazonka jest również bardzo ruchliwa i zwinna. Może szybko manewrować po polu walki, utrzymując bezpieczny dystans od wroga.

Efektywne farmy solo

Mobilność i zdolność do eliminowania przeciwników z dystansu sprawiają, że amazonka świetnie nadaje się do samodzielnego farma ekwipunku i surowców. Jest w stanie sprawnie poruszać się po lokacjach, szybko likwidując grupy monster bez ryzyka utraty dużej ilości zdrowia. Farmy solo przynoszą jej satysfakcjonujące ilości dobrego lootu.

Najlepsze umiejętności i talenty

Strzała nawałnicy

Podstawowa umiejętność amazonki pozwalająca jej razić cel serią szybkich strzał. Im wyższy poziom umiejętności, tym więcej strzałów wypuszcza i tym samym zadaje większe obrażenia. Strzała nawałnicy powinna być maksymalizowana w pierwszej kolejności.

Szybki atak

Talent pasywny zwiększający prędkość ataku amazonki. Pozwala zasypywać cel jeszcze większą ilością strzał w krótszym czasie. Szybki atak doskonale uzupełnia umiejętność strzały nawałnicy i jest kluczowy dla builda DPS.

Zwinność i mobilność

Talenty zwiększające szybkość ruchu amazonki oraz pomagające unikać ataków. Pozwalają jej sprawnie manewrować po polu walki, zachowując bezpieczny dystans od przeciwników. Mobilność i zwinność to klucz do sukcesu w walce solo.

Optymalny ekwipunek i klejnoty

Celność i obrażenia dystansowe

Przedmioty i klejnoty zwiększające obrażenia z broni dystansowej oraz szansę na trafienie krytyczne. Im wyższe bonusy do celności i DPS z dystansu, tym szybciej amazonka będzie niszczyć wrogów. Należy maksymalizować te statystyki.

Prędkość ataku i ruchu

Ekwipunek zwiększający szybkość ataku amazonki oraz jej prędkość poruszania się. Pozwala zasypywać cel jeszcze większą ilością strzał oraz sprawniej manewrować po polu walki. Bardzo istotne dla builda mobilnej amazonki.

Przebicie pancerza

Bonusy z ekwipunku i klejnotów pozwalające zadać większe obrażenia przeciwnikom o wysokiej wytrzymałości i pancerzu. Pozwalają szybciej wyeliminować potężnych bossów i rare elity. Nie należy ich zaniedbywać.

Rotacja umiejętności w walce

Amazonka nawałnicy ciosów - najlepszy build solo w Diablo Immortal

Otwarcie ostrzałem z dystansu

Walkę należy rozpocząć od bezpiecznej odległości, ostrzeliwując wroga gradem strzał z umiejętności strzała nawałnicy. Pozwoli to szybko osłabić i spowolnić cel, nie angażując się w bezpośrednią walkę.

Unikanie ciosów i mobilność

Gdy przeciwnicy zbliżą się, amazonka powinna skupić się na unikaniu ich ataków i manewrowaniu po polu walki. Szybki ruch i umiejętności defensywne pozwolą jej zminimalizować otrzymywane obrażenia.

Kontrofensywa i finiszowanie

Osiągnąwszy bezpieczną pozycję, amazonka może przejść do kontrofensywy, ponownie zasypując osłabionego już przeciwnika gradem ciosów. Gdy cel będzie na skraju życia, wystarczy dołożyć ostateczne strzały, aby zapewnić zabójstwo.

Farmy solo i zdobywanie dobrego lootu

Pole bitwy Sargerei

Lokacja pełna słabych przeciwników, których amazonka może szybko eliminować z bezpiecznej odległości. Doskonałe miejsce do farma złota, materiałów i przedmiotów. Nie wymaga zaawansowanego ekwipunku.

Kopalnia Zakażonych

Podziemny loch z wieloma wąskimi korytarzami, w których amazonka może łatwo kontrolować napływ wrogów. Pozwala jej powoli oczyszczać lokację i zdobywać cenne łupy. Lepszy ekwipunek zalecany.

Legowisko Bestii

Jaskinia z silnymi przeciwnikami, wymagająca od amazonki wysokich umiejętności walki na dystans. Nagrodą sąunikalne przedmioty, klejnoty i materiały. Wskazany zaawansowany ekwipunek i doświadczenie.

Porady dla początkujących amazonów

Rozwijanie zwinności i celności

Na początku skup się na talentach i ekwipunku zwiększających szybkość ruchu i celność. Pozwolą one skutecznie unikać ataków i zadawać obrażenia.

Unikanie tłumu przeciwników

Nie angażuj się od razu w walkę z dużą liczbą wrogów. Wybieraj pojedyncze cele i grupy możliwe do pokonania przy twoim poziomie umiejętności.

Wykorzystanie mobilności i dystansu

Pamiętaj o manewrowaniu i utrzymywaniu dystansu od przeciwników. Twoją siłą jest walka z łuku, nie bezpośrednia. Okrążaj wrogów i ostrzeliwuj z daleka.

Podsumowanie

Amazonka nawałnicy ciosów to obecnie jedna z najmocniejszych i najbardziej wszechstronnych klas solo w Diablo Immortal. Jej mobilność i zdolność do zadawania wysokich obrażeń dystansowych czynią ją idealnym wyborem do samodzielnej rozgrywki. Odpowiednio dobrane talenty, umiejętności i ekwipunek pozwolą w pełni wykorzystać jej potencjał. Amazonka z łatwością poradzi sobie z farmem potworów i bossów, zdobywając przy tym cenne łupy. Jeśli preferujesz dynamiczną i efektywną rozgrywkę solo, z pewnością polubisz tę postać.

Najczęściej zadawane pytania

Kluczowe są strzała nawałnicy do zadawania obrażeń, szybki atak zwiększający tempo strzałów oraz talenty mobilności i zwinności.

Przedmioty zwiększające DPS, szansę na trafienia krytyczne, prędkość ataku i ruchu. Ważne jest też przebicie pancerza przeciwników.

Dobre lokacje do startu to Pole Bitwy Sargerei i Kopalnia Zakażonych. Bardziej zaawansowani gracze mogą spróbować Legowiska Bestii.

Na początku postaw na zwinność, szybkość i dystans. Unikaj masowych starć i skupiaj się na pojedynczych celach. Wykorzystuj mobilność.

Kluczem jest cierpliwość, unikanie ciosów i stopniowe osłabianie przeciwnika gradem strzał z bezpiecznej odległości. Pomocny będzie ekwipunek z przebiciem pancerza.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jakie klasy będą najlepsze w PvP Diablo 4
  2. Jak wygrać w Cycle of Strife w Diablo Immortal
  3. Nadchodzi PTR Diablo 2 Resurrected - co nowego w wersji 2.4
  4. Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego i zmiany
  5. Najlepsze 5* klejnoty dla nekromanty w Diablo Immortal
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Sikora
Grzegorz Sikora

Od wielu lat gram w gry z serii Diablo. Uwielbiam klimatem dark fantasy, eksplorację mrocznego świata i zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku. Na moim blogu znajdziecie ciekawe porady oraz przewodniki dotyczące najnowszej odsłony - Diablo Immortal. Dbam o rzetelność i pomocną wiedzę dla fanów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły